Як починається булімія: причини та симптоми хвороби

Булімія є одним із найпоширеніших захворювань у категорії розладів харчової поведінки. Вона має на увазі стрибки у відносинах з їжею: від тяги та переїдання до ненависті, виснажливих дієт, голодування. І в обох випадках ховається страх перед продуктами та нелюбов до свого тіла. Тому важливо якнайшвидше звертатися за допомогою.

Тим більше, що булімія сьогодні успішно лікується – на цьому сайті ви можете дізнатися: які методики застосовують фахівці для того, щоб повернути пацієнту здоров’я та впевненість у собі.

лікування булімії

Причини булімії

Булімія, як правило, є наслідком. Причина її полягає в невмінні справлятися зі своїми емоціями та наявністю психологічних травм, що впливають на сприйняття та стосунки зі своїм тілом. У таких пацієнтів їжа часто спричиняє емоційну розрядку, є способом боротьби зі злістю, стресом, тривожністю тощо.

Серед основних причин булімії:

1. Нав’язані стандарти краси. Часто в рекламі, соціальних мережах, на телебаченні акцент роблять на надмірному худобі. І вона демонструється як те, чого слід прагнути. На такий гачок часто потрапляють молоді дівчата і в цілому люди, що легко навіяються.

2. Проблема із самооцінкою. Надмірний перфекціонізм, постійна критика та агресія від значних дорослих призводять до того, що вже з дитинства людина починає ненавидіти своє тіло, вважати його недостатньо ідеальним.

3. Стрес. Часто зміни в житті є стресовими для нашого організму. І в критичні моменти може виявитися нездорове ставлення до їжі. Оскільки вона часто сприймається як спосіб упоратися з тривожністю та стресом.

Як зрозуміти, що у пацієнта – булімія

Булімія – це серйозне психологічне захворювання, яке має діагностувати кваліфікований фахівець. Тут не можна займатися самолікуванням. Тим більше, що сьогодні існує кілька ефективних та безпечних методик, спрямованих на нормалізацію відносин з їжею та своїм тілом.

Головними ознаками булімії є наявність циклу переїдання та компенсації. Він має на увазі, що людина відчуває потяг до їжі, часто заїдає стрес або погане самопочуття. Однак після сильного переїдання (іноді навіть до гострого болю в животі) пацієнт починає звинувачувати себе за слабку силу волі, відчувати відразу до їжі, виснажувати тіло додатковими фізичними навантаженнями або дієтами, викликати блювання. Після цього, зазвичай, цикл повторюється знову.

Пацієнти, які страждають від булімії зазвичай сильно зосереджені на дієтах, підрахунку калорій, вимірі ваги та об’ємів тіла. Саме тому лікування має на увазі в першу чергу нормалізацію самооцінки та усунення комплексів та стереотипів про те, як має виглядати гарне тіло. І важливо своєчасно звернутися за допомогою до фахівця, оскільки на запущених стадіях булімія завдає серйозної шкоди всьому організму.