Коли потрібно робити першу вакцину кошенятам та яку?

u3EPUXKuWEFC5ar1X82OnzKteLa7H13d6H1OTKWj9LINcI8CtvlSrdfio9_TUGFJp9H0Ysffw_zu_09X3OGFnvL64BHTbivV3S7hmxRd44yp8N1mAWRTBF8rWcoB3hUs9EMeqJ1B5Xf-Pb1k7fi1Tlc

За бажанням стати власником пухнастого улюбленця, потрібно розібратися з особливостями догляду за ним. Одним з основних моментів виступає здоров’я кошеняти, що потребує знайомства з нюансами та термінами вакцинації. Важливий момент: робити щеплення потрібно всім тваринам, незважаючи на породу. Аргумент, що кіт або кішка не залишають межі квартири, тому не контактують з небезпечними факторами, не працює. Тому що власники кошенят можуть самі принести інфекцію з вулиці. Основний шлях: бруд на взутті, в якому містяться хвороботворні мікроби.

Як наслідок, потрібно детально розібратися з правилами щеплення кошенят, що допоможе створити бар’єр для зараження небезпечними хворобами. Непідготовлений організм тварини може не витримати тиску, який забезпечує контакт з вірусами або мікробами, що може призвести до загибелі кошеняти.

Від яких інфекцій потрібно робити щеплення

Обов’язковими виступають щеплення від наступних хвороб:

  • сказ;
  • ринотрахеіт;
  • панлейкопенія;
  • кальцівіроз.

Своєчасно зроблене щеплення створює бар’єр для ураження дихальних шляхів, очей, органів респіраторного тракту. Оцінка ветеринарів: відсутність щеплення від найбільш розповсюджених захворювань може привести до летальних наслідків. Враховуючи стрімкий розвиток захворювання, власник банально не встигає звернутися до фахівця, щоб врятувати тварину.

Важливий момент: всі хвороби, які вказані вище, становлять загрозу тільки для тварин. Тому, людина може принести інфекцію в дім, незважаючи на неї. Вийнятком тут виступає сказ, зараження яким може привести до серйозних порушень з боку нервової системи та навіть смерті.

Новий агрегатор пошуку до найкращого ветеринарного лікаря VetHub надасть змогу записатися онлайн на послугу вакцинація котів в Києві лише в декілька кроків. Користувачі цього сервіса будуть мати онлайн медичну книжку домашнього улюбленця прямо в у своєму смартфоні.

Коли потрібно робити щеплення

Порада експертів: вибираючи кращий час для вакцинації, потрібно проконсультуватися з ветеринарами. Порада актуальна для власників британців, шотландців та інших порід, які потребують особливої уваги. Ветеринар розробляє схему, опираючись на загальний стан організму кошенятка та тип вакцини. Орієнтовно, перші щеплення роблять в віці 3 місяців (в залежності від типу препарату, можна провести вакцинацію на 10-12 тиждень життя). Забороняється вводити вакцину від декількох захворювань одночасно. Організм кошеняти повинен адаптуватися до одного виду щеплення, що знижує ризик розвинення небажаних наслідків.

Важливий момент: деякі види щеплення мають в складі вакцину від сказу, тому самостійний вибір препаратів не допускається.

Щеплення робиться тільки здоровому кошеняті. Також, експерти радять провести обробку від бліх за 10-12 днів до плануємого візиту в ветеринарну клініку.

Своєчасна вакцинація – це гарантія здоров’я та активності кошенятка. Правило справедливо для представників усіх порід.