УЗД під час вагітності

Ультразвукове обстеження є важливим дослідженням під час вагітності. Цей метод інструментальної діагностики повністю безпечний для як майбутньої матері, так і її дитини, адже є неінвазивним, інформативним, комфортним та повністю безпечним. Ультразвукова діагностика дозволяє отримати максимум інформації про стан матки, плаценти та розвиток плода у будь-якому триместрі вагітності.

У мережі клінік INVIVO доступні стандартні ультразвукові обстеження при вагітності, так і УЗД з оцінкою швидкості серцебиття плода. Наші досвідчені гінекологи та лікарі з ультразвукової діагностики завжди готові бути поруч з вами на шляху комфортної вагітності.

Що таке УЗД?

УЗД — це діагностична процедура, під час якої ультразвукові хвилі відлунюються від органів або вмісту анатомічних порожнин, відображаючись на дисплеї у вигляді зображення. Дослідження може проводитись як стандартним методом (датчик на передній стінці живота), так і трансвагінально (наприклад, коли необхідно більш деталізовано оцінити стан дитини).

Для чого проходити УЗД-обстеження під час вагітності?

 • підтвердити факт настання вагітності, та контролювати її розвиток;
 • перевірити наявність багатоплідної вагітності (наприклад, двійні або трійні);
 • з метою визначення дати пологів;
 • відстежувати як розвивається та росте дитина, та чи відповідає розвиток малюка гестаційному віку;
 • перевірити довжину шийки та положення плаценти;
 • визначити обсяг навколоплідних вод;
 • виявити патологічні новоутворення у порожнині матки (гематоми, фіброміоми тощо);
 • підрахунок серцебиття плоду;
 • контроль стану дитини за умови погіршення самопочуття матері.

Ультразвукові скринінги під час вагітності

Жінкам на певних строках вагітності рекомендовано проходити комплексне обстеження, або скринінг. Лікарі оцінюють певні лабораторні показники або картину під час ультразвукового обстеження, ти визначають вірогідність розвитку аномалій плода, або факт їх наявності або відсутності.

Окрім первинного УЗД, існує 2 основних ультразвукових скринінгів під час вагітності:

Сканування комірцевої зони

Також називається «12-тижневим скануванням», та зазвичай виконується на 12-му тижні вагітності, хоча його можна зробити в будь-який час між 11-13 тижнями, 6 днями вагітності. Під час дослідження лікар оцінює розміри комірцевої зони, та за результатами обстеження робить висновки про ймовірність ризику хромосомної аномалії у майбутньої дитини. Результати цього УЗД також можна поєднати з аналізом крові, щоб додатково розрахувати ризик того, що дитина може мати хромосомні аномалії, такі як синдром Дауна.

Пройти УЗД-дослідження комірцевої зони та скринінг хромосомних аномалій ви можете у мережі клінік та лабораторій INVIVO. Ми створили всі умови, щоб ви могли обстежуватись швидко та з комфортом.

Морфологічне сканування

Морфологічне сканування (також відоме як «сканування аномалій плода») — це ультразвукове дослідження, яке зазвичай проводять між 18 і 22 тижнями вагітності. Під час дослідження лікар перевіряє те як розвивається майбутня дитина: оцінює кількість кінцівок, стан окремих органів, вимірює частоту серцебиття, вимірює зріст тощо. Також лікар оцінює положення плаценти та довжину шийки матки, що надасть інформацію про ризик передчасних пологів.

Чи може УЗД зашкодити майбутній дитині?

Ні, ультразвукове дослідження є безпечним і безболісним для дитини, і не підвищує ризик викидня.

Переваги INVIVO

 • Сучасний діагностичний центр, обладнаний усім необхідним для оцінки стану мами та дитини
 • Зручні програми комплексного обстеження
 • Комфортне ведення вагітності у досвідчених гінекологів
 • Індивідуальний підхід до кожної майбутньої мами
 • Доступні ціни на обстеження

На закінчення

Чекаємо вас на діагностику та ведення вагітності у мережі клінік та лабораторій INVIVO. На сайті invivo.ua вказано повну інформацію про обстеження, актуальні акції та ціни. Запис на діагностику за номером 0800 210 777.

INVIVO. Щодня піклуємось про здоров’я українців.