Лазерна епіляція: чи є шкода від процедури

Лазерна епіляція одна з найпопулярніших косметологічних процедур. Але не дивлячись на це, у багатьох нових клієнтів все ще залишаються побоювання щодо безпеки такого видалення небажаного волосся. Особливо це стосується грудей, пахвових западин, обличчя та інтимних зон. Забігаючи наперед, зазначимо, що ніякої шкоди організму лазер не несе.

Технологія лазерної епіляції у Києві застосовується вже більше 30 років та достатньо вивчена і протестована. Щоб упевнитися в цьому, давайте розглянемо, як лазерна епіляція діє на організм.

Як працює лазер

Дія сучасних лазерних апаратів спрямована тільки на волосяний фолікул, а точніше — на пігмент кольору меланін, який у ньому міститься. Саме тому лазерне видалення волосся можливе тільки на темних волосинках та світлих, які мають цей пігмент. Якщо він відсутній (у дуже світлому та сивому волоссі), апарат не спрацює.

Під дією лазера фолікул нагрівається й руйнується, спричиняючи випадіння волосків. Під час цього процесу не відбувається ніякої негативної дії на шкіру. Опіки або інші сильні подразнення неможливі. Головне — не приходити на процедуру зі свіжою засмагою. Відвідувати солярій чи пляж можна лише за 2 тижні до сеансу.

Після першої процедури зазвичай видаляється до 30% волосяного покриву. Інші волоски прибирають на наступних відвідуваннях. Курс потрібен також і через те, що лазер має стимулюючу дію та після 3-4 сеансу пробуджує сплячі цибулини й активує вросле волосся. Щоб воно не почало рости згодом, як раз потрібні додаткові відвідування. У середньому курс складає 6-10 місяців. Ціна лазерної епіляції зберігається однаковою на всі процедури.

Лазерна епіляція зони над верхньою губою
Лазерна епіляція обличчя

Протипоказання до лазерного видалення волосся

Єдиним випадком, коли процедура може завдати шкоди, є ігнорування протипоказань. До них належать:

  • варикозне розширення вен (особливо це стосується епіляції ніг);
  • гепатит;
  • шкірні захворювання (дерматит, екзема, псоріаз тощо);
  • онкологічні захворювання та будь-які новоутворення;
  • інфекційні захворювання та підвищена температура;
  • проблеми зі згортанням крові;
  • геморой у стадії загострення (під час епіляції сідниць та міжсідничної зони);
  • ішемія серця;
  • мастит (для епіляції грудей та пахвових западин);
  • цукровий діабет.

Особливо варто розглянути період вагітності та лактації. Не можна сказати, що в цей час процедура заборонена, але гормональний фон жінки нестабільний. Це може зробити видалення волосся лазером неефективним.

Шкода лазерної епіляції
Протипоказання до проведення лазерної епіляції

Також багатьох жінок хвилює безпека здоров’я за наявності деяких жіночих хвороб під час епіляції повного бікіні. Кіста яєчника та ендометріоз не є протипоказаннями. Але якщо наявні декілька кіст або міома матки, потрібно спочатку проконсультуватися з гінекологом.