Хлорофіл — зелений елемент життя

Хлорофіл є основним елементом, необхідним для багатьох живих організмів, оскільки саме він забезпечує процеси життєдіяльності. Це мікроелемент, який сприяє виробленню кисню в організмі. Хлорофіл дуже важливий для процесу фотосинтезу, а ще він забарвлює листя в зелений колір. Сьогодні ми розглянемо користь цієї речовини для організму людини.

Хлорофіл та його корисні властивості

Хлорофіл — мікроелемент, який виконує одразу кілька функцій. Основні серед них: очищувальна дія, профілактична та відновлювальна. Ця речовина має потужний ефект детоксикації, допомагає налагодити мікрофлору організму. Також хлорофіл має позитивний вплив на ендокринну систему загалом, та зокрема — на щитоподібну залозу. Хлорофіл захищає організм від різних захворювань та підтримує роботу імунної системи. Розглянемо детальніше корисну дію речовини на різні системи організму людини.

Хлорофіл та система кровообігу

Мікроелемент активно бере участь у процесі кровотворення. Також він стимулює роботу кісткового мозку, завдяки чому збільшується кількість вироблення еритроцитів. Елемент сприяє синтезу вітаміну К в організмі та допомагає налагодити процес згортання крові.

Антибактеріальна дія

Хлорофіл сприяє усуненню хронічних запальних процесів в організмі. Він стимулює регенерацію клітин та швидке загоєння ран. Не слід забувати й про активну боротьбу хлорофілу зі шкідливими бактеріями та грибками.

Хлорофіл та органи травлення

Мікроелемент покращує засвоєння їжі та стимулює вироблення спеціальних ферментів для травлення. Він сприяє здоров’ю мікрофлори кишківника та знищує патогенні мікроорганізми, зміцнює слизову шлунка. Хлорофіл є корисним для дітей, які мають проблеми з апетитом.

Антиоксидантна дія

Регулярне застосування добавок з хлорофілом протистоїть негативній дії канцерогенів та радикалів, а також захищати організм від токсинів. Мікроелемент допомагає нейтралізувати негативну дію ультрафіолетового випромінювання, а також зменшує шкоду від паління та вживання алкогольних напоїв.

Хлорофіл та імунна система людина

Елемент сприяє покращенню захисних функцій організму, завдяки чому він здатний протистояти вірусам та застудам. Хлорофіл стимулює фагоцитоз, і людина перестає відчувати постійну втому, натомість отримуючи прилив сил та покращення загального стану протягом дня.

Основні джерела хлорофілу

Важливо, щоб кожен живий організм щодня отримував достатню кількість хлорофілу. Існує два типи його джерел: природні та штучні (вживання спеціальних харчових добавок). До природних джерел можна віднести харчові продукти, які містять у своєму складі велику кількість корисної речовини. Вони мають насичений зелений колір: це селера, шпинат, різноманітна зелень, брюссельська капуста, щавель, броколі тощо. Втім не варто забувати, що довготривале зберігання зелені сприяє зменшенню кількості мікроелемента в її складі.

Спеціальні харчові добавки — чудове джерело насичення організму хлорофілом. Вони відрізняються ефективною дією та значною користю для організму. Сучасні виробники пропонують різні форми таких добавок: у вигляді порошку, капсул або рідини (наприклад, Liquid Chlorophyll від Nature’s Way). Вибір типу залежить від індивідуальних особливостей організму та потреб споживача.

Хлорофіл у таблетках
Dietary supplements. Hand holding chlorophyll tablet above glass of water on wooden table. Morning vitamin nutrient pill. Health support and treatment. Biologically active additives

Як правильно вживати харчові добавки з хлорофілом?

Побічні ефекти при вживанні харчових добавок з хлорофілом зустрічаються досить рідко. Втім на сьогодні не проведено достатньо досліджень для того, щоб зробити висновок про безпечність елементу для жінок під час вагітності та лактації.

Варто взяти до уваги, що вживання хлорофілу може заважати лікам, які підвищують чутливість до сонячного світла. Прийом елементу з фотосенсибілізуючими препаратами підвищує ризик сонячних опіків та інших пошкоджень.

Хлорофіл у рідкому вигляді
Рідкий хлорофіл

Загалом пити хлорофіл краще в першій половині дня натщесерце. Додавати рідку добавку (або засіб у вигляді порошку) краще у воду чи іншу рідину. Дозування залежить від віку та особистих потреб організму. Наприклад, обравши хлорофіл від Now Foods, ви маєте вживати по одній таблетці 1-3 рази на день. Перед цим краще проконсультуватись з лікарем. Радимо обирати оптимальну харчову добавку з ефективним складом від перевіреного бренда.