Лазерна корекція зору – кому потрібна операція

Лазерна корекція – найсучасніший і безпечний спосіб відновлення зору. Це виконує офтальмолог, а лазер керується комп’ютером. Нові технології допоможуть правильно змінити форму рогівки, щоб правильно сфокусувати зображення на сітківці. Операція необхідна тим, у кого в побуті виникають проблеми з окулярами та контактними лінзами. Або тих, хто боїться, що в майбутньому хвороби прогресуватимуть і одні окуляри вже не допоможуть. Щоб дізнатись більше про процедуру та вартість лазерної корекції, завітайте на сайт медичного центру Oculus. Ефективні методи лікування захворювань зору лазером у Львові. Ми гарантуємо комфортні умови та індивідуальний підхід до кожного пацієнта!

Перевага лазерної корекції в тому, що вона проводиться швидко і після операції не потрібно довго відновлюватися. Ефект від лікування повинен зберігатися на все життя. Процес проводиться за допомогою ексимерного лазера. Він контролюється комп’ютерною технікою, яка розраховує конкретні параметри для кожного пацієнта. Тому ймовірність лікарської помилки через людський фактор невелика.

Око складається з кількох оболонок: зовнішньої, судинної та сітківки. Хірург взаємодіє тільки з рогівкою і не зачіпає глибше розташовані органи зору. Здорова рогівка важлива, оскільки вона пропускає світло в око. Ці промені формують зображення на сітківці.

Операція однозначно допоможе, якщо деякі предмети ви не бачите зблизька, добре бачите лише далекі, промені світла концентруються перед сітківкою, і вам важко розрізнити всі предмети. Зазвичай лазерна корекція проводиться при астигматизмі до плюс-мінус 6 діоптрій, короткозорості до 15 діоптрій і далекозорості до 6 діоптрій. Це можна робити практично всім, крім вагітних. Існує невеликий ризик через гормональний дисбаланс, який виникає під час очікування дитини.

Перед операцією їх оглядає офтальмолог. У пацієнта не повинно бути:

 • Товщина рогівки менше 460 мікрон
 • Дегенеративні процеси в рогівці
 • Серйозні травми очей
 • Системний червоний вовчак
 • Синдром набутого імунодефіциту (СНІД)
 • Цукровий діабет
 • Очний герпес
 • Синдром сухого ока
 • Важкі психічні захворювання
 • Нервові захворювання
 • Занадто широкі зіниці

Як відбувається корекція зору лазером

Більшість проблем із зором виникають через викривлення рогівки. Суть лазерної корекції – виправлення дефекту. Для цього можна провести мікрооперацію, розрізати його або випарити його верхній шар. Операція триває близько півгодини. Наступного дня пацієнт має хороший зір.

Проведення лазерної корекції зору
Процедура лазерної корекції зору

Ось що відбувається під час лазерної корекції:

 • В очі капають знеболюючі каплі. Це називається крапельним наркозом. Так пацієнт нічого не відчує. Регулярна анестезія не потрібна. Оскільки пацієнт залишається в свідомості і бачить, що відбувається, він відчуває менше стресу. У ході корекції лікар інформує пацієнта, на словах пояснюючи доцільність своїх дій.
 • Повіки фіксуються в певному положенні за допомогою прецизійного клаптикового інструменту, і пацієнт дивиться на червону точку. Він не повинен блимати під час роботи. Рекомендується розслабити м’язи тіла і обличчя.
 • Хірург виконує необхідні дії. Існує три види процедур. Фоторефрактивна кератектомія: лазер випаровує верхній шар рогівки. Таким чином його вигнута поверхня набуває форму. LASIK: зміна форми рогівки проводиться в її найглибших шарах. Relex Smile: рогівка розрізається, а потім видаляється невелика ділянка.
 • Рогівка повертається на місце. Її фіксують колагеном і притискають. Відразу після зняття брекета світ навколо може здаватися розмитим. Але незабаром в цей же день зір відновиться на 100%.

Можливі ризики

Лазерна корекція вважається ефективною і безпечною процедурою. Було зафіксовано лише 1% невдалих випадків. Але ви все одно повинні знати, що іноді це може призвести до ускладнень. Якщо лазерна корекція виявилася невдалою, рогівка потемніє. Людині буде важко розрізняти навколишні предмети. Вони почнуть бачити подвійно. При лікуванні далекозорості може виникнути короткозорість. Під впливом лазера кришталик ока може отримати надмірне навантаження. Через це зіниця зійде вбік. Для усунення цього дефекту потрібна нова операція. Інші можливі побічні ефекти: психологічний страх світла, кон’юнктивіт, запалення і розлади сітківки. Але не зафіксовано жодного випадку повної сліпоти пацієнта після лазерного зіткнення. Ускладнення можуть виникнути або через неправильний діагноз перед операцією, або через помилку комп’ютера чи лікаря.

Іноді цей метод корекції може взагалі не працювати. Пацієнт повертається до носіння окулярів. Вважається, що операція найкраще діє на людей віком від 20 до 40 років. Раніше 18 років це робити не рекомендується. Корекція методом LASIK вважається найбезпечнішим видом лазерної хірургії.

Для деяких людей використання комп’ютерних технологій сприймається як гарантія безпеки. Інші, навпаки, бачать в червоній крапці небезпечну зброю, що нагадує фільм «Термінатор» і категорично відмовляються від цього методу лікування. Є люди зі стратегічним мисленням, яких відштовхує новизна методу. «Невідомо, що буде з тими, хто переніс операцію через багато років», — кажуть вони. Лазерне лікування почалося в 1980-х роках. Адже метод був винайдений у 1960-х роках трьома вченими. За це вони отримали Нобелівську премію. Операції лазерної корекції проводяться вже 50 років.

Лікування проблем із зором за допомогою лазерної корекції
Покращення зору за допомогою лазерної корекції

Відновлювальний період

Лікарі стверджують, що самопочуття пацієнта після операції залежить від індивідуальних особливостей організму. Протягом дня можуть з’явитися легкі хворобливі відчуття і сльозотеча. Наступного дня все повинно зникнути. Рекомендується часто моргати, щоб рогівка була повністю вологою. Протягом наступного тижня не рекомендується напружувати зір, багато працювати або грати за комп’ютером, сидіти за телефоном. Це викличе у пацієнта дискомфорт, викликаний сухістю очей. Керувати автомобілем і читати паперові книжки не заборонено.

За цей час в очі не повинні потрапляти пил, пісок і дрібні комахи. Тому робити лазерну корекцію влітку під час пляжного відпочинку – не найкращий вихід. Щоб захистити себе від подразників, під час відновлення можна носити сонцезахисні окуляри як вдома, так і на вулиці.