Який коагулятор обрати для роботи на стоматологічному прийомі?

Як вибрати коагулятор для хірургічної стоматології? Спочатку розберемося, навіщо використовується коагулятор. В основному він застосовується для розтину та коагуляції тканин при оперативному лікуванні пацієнтів на стоматологічному прийомі.

Підібрати обладнання для стоматологічного кабінету можна на сайті dobrosa.com.ua, де в широкому асортименті продається весь спектр обладнання, матеріалів, розхідників за вигідними цінами. А ми поки коротко розберемо, як працює коагулятор і як вибрати оптимальну модель.

Як працює коагулятор?

Дія коагулятора відбувається в такий спосіб — струм високої частоти пропускається через локальне місце тканини, нагріває його, що викликає миттєве випаровування рідини всередині клітини, згортання білка у місцях зіткнення тканини з активним електродом. Зазвичай коагулятор впливає точково, проте переміщуючи електрод, площа впливу збільшується, тому прилад застосовують для девіталізації патологічних ділянок.

У чому переваги використання коагулятора в роботі лікаря-стоматолога?

  • гемостаз;
  • малотравматичність (мінімальне пошкодження навколишніх тканин);
  • стерильність;
  • прецизійність (завдяки безкровності операції виникає чудовий огляд хірургічного поля);
  • безболісність (порівняно з традиційними втручаннями, іноді потрібна лише аплікаційна анестезія).

Як вибрати коагулятор для хірургійної стоматології?

Перш за все варто відштовхуватися від типу прийому, що проводиться. Для ортодонтії, пародонтології та хірургії ротової порожнини підходять діатермічні коагулятори. Далі, виходячи з умов робочого місця, можна вибрати вбудований або портативний електрокоагулятор. Зверніть увагу на те, щоб коагулятор працював у кількох режимах – у режимі різання, коагуляції та монополярної коагуляції.

Коагулятор для хірургічної стоматології
Коагулятор в стоматологічному кабінеті

Електричний коагулятор використовується для видалення доброякісних та злоякісних пухлин. Для висічення невеликих новоутворень у ротовій порожнині. Процедури не потребують знеболювання. Лікування великих уражених ділянок відбувається після місцевої анестезії, що застосовується у стоматологічній практиці. Після видалення новоутворень тканина може бути відправлена на біопсію.

При виборі електрокоагулятора враховуйте тип прийому, тому що для хірургії часто потрібний потужний електрокоагулятор з більшими параметрами налаштувань, ніж інших видів прийому.