Який іригатор рекомендують стоматологи?

Іригатор для зубів
Іригатор для чищення зубів

Догляд за порожниною рота — процедура нескладна, але обов’язкова до виконання щонайменше двічі на день. Однак не тільки щітка та паста можуть допомогти позбутися бактерій і нальоту. Іригатори як додаткові засоби здатні не лише якісно обробити ясна та зуби, а й розпорошити дезінфектор або помасажувати потрібні точки.

Чому стоматологи радять іригатор

Рішення купити допоміжний пристрій гігієни на власний розсуд означає, що ви прагнете убезпечити себе самостійно. Вони бувають як потужними стаціонарними системами, так і портативними простими, і від цього залежать ціни на іригатори та їхня функціональність. Однак сам лікар може рекомендувати використання приладу з низки причин:

  1. Захворювання ясен. Коли є проблеми, як-от гінгівіт чи пародонтит, то необхідне більш ефективне чищення простору між зубами, щоб боротися з бактеріями й запобігати загостренням.
  2. Брекети, імплантати або протези. У таких ситуаціях класична обробка може бути складною. Застосування іригатора допомагає ретельніше видаляти залишки їжі, наліт, зменшуючи ризик розвитку карієсу.
  3. Труднощі зі вживанням зубної нитки. Для деяких людей через певні особливості такий спосіб просто неможливий.

 

Необхідність використання приладу завжди залежить від потреб, з огляду на поточний стан порожнини рота та здоров’я загалом. Тому гігієніст здатний рекомендувати обладнання як додатковий засіб захисту.

Який апарат радять стоматологи

Приписи лікарів щодо вибору іригатора можуть варіюватися не тільки на підставі бажання клієнта. Фахівці часто пропонують апарати з певними характеристиками, що допомагають вирішити ті чи інші проблеми. До таких опцій відносять:

  1. Регульований тиск води. Пристрої з можливістю контролю напору потоку розчину надають більше комфорту при чищенні, адже користувач може налаштувати оптимальний для себе рівень.
  2. Резервуар. При його достатній місткості не потрібне часте дозаправлення при тривалих процедурах.
  3. Різноманітність насадок. Адаптувати процес догляду за зубами легше, коли є вибір аксесуарів, враховуючи, наприклад, наявність брекетів, імплантів, а також можливості налаштування типів струменя.
  4. Ефективність обробки. Видалення нальоту в складних місцях — ключовий фактор. Отже, стоматологи рекомендують моделі з відмінними відгуками з цього приводу.

Підбір відповідного приладу обумовлений індивідуальними особливостями ротової порожнини. Тому краще проконсультуватися з лікарем чи зубним гігієністом, щоб мати конкретні приписи, враховуючи вашу ситуацію та стан.
Популярні іригатори з водяним потоком, адже вони ефективно видаляють наліт. Працюють на основі сильного струменя, який допомагає повністю очистити проміжки, важкодоступні місця, а також масажує ясна, покращуючи кровообіг. Пристрої особливо корисні для дітей, людей з імплантами або брекет-системою.