Народжувати чи робити аборт? Небажана вагітність

Аборт при небажаній вагітності – не найкращий вихід з важкої ситуації. Цей захід не гарантує жінці «спокійне життя» в майбутньому (досвід показує, що найлегше завагітніти в перші місяці після аборту) і одночасно завдає великої шкоди її здоров’ю.

Аборт

Багато хто вважає, що аборт – не найстрашніше зло, інакше до нього не вдавалося б стільки жінок, і переконані, що на фізичному стані він не відбивається. Деякі з чоловіків взагалі схильні розглядати його як звичайну «косметичну» операцію. Як сучасно, чи не так? Тільки, по-перше, навіщо робити вигляд, що мова йде не про нашу дитину, який позбавляється права на життя? І, по-друге, яка ж це «косметика», якщо нею можна «угробити» здоров’я дружини на багато років, а іноді і на все життя!
Пацієнтки нерідко не зважають на небезпеками, пов’язаними з абортом, і згодом жорстоко розплачуються за власну легковажність. Аборт і його негативні наслідки дуже небезпечні для психіки, так як призводять до розвитку душевної черствості, пророслої з насіння бездумно прийнятого рішення. Частіше страждають при цьому жінки, так як домінуючий в їхній свідомості материнський інстинкт піддається найтяжчого випробуванню, а поступка, зроблена чоловікові в питанні про те, поділася або не робити аборт, назавжди залишає незагойні шрам на сокровенне почуття, яке зветься любов’ю.

Чоловіки і питання аборту

Мені сотні разів доводилося зустрічати в консультації пари, які приходили брати напрямок на аборт. Чоловік, як правило, переконливо пояснює, що умов мати дитини в сім’ї немає і необхідно позбутися від вагітності. Жінка зазвичай слухає, як він запевняє лікаря в своєму величезному бажанні мати спадкоємця … правда, не зараз, а через пару років, але в погляді у неї читається явне сумнів в його доводах: стає ясно, що рішення, прийняте нібито обома, фактично нав’язано одним партнером.

Чоловіки тиснуть на жінок в питаннях аборту
Часто чоловіки тиснуть на жінок в питаннях аборту

Про одне не має права забувати чоловік – вирішальне слово в питанні про народження дитини або переривання вагітності має завжди залишатися за жінкою. Вона виношує плід, зайнята значну частину життя вихованням дитини і саме їй аборт загрожує втратою здоров’я і фізичними стражданнями. Чоловік, який умовляє її відправитися до лікарів, підточує міцність шлюбу і нерідко завдає непоправну травму емоційним зв’язкам, що зв’язує подружжя. Якщо глава сім’ї ні за які пряники не хоче заводити дитину, у нього є маса можливостей, щоб не доводити справу до вагітності, але вже коли він ними через лінощі, статевої неграмотності або якимось іншим причин не скористався, то вирішувати за жінку або « тиснути їй на психіку »він не має ніякого морального права. Вихований, люблячий чоловік, опинившись в такій важкій ситуації, зобов’язаний знайти в собі мужність, щоб виголосити єдині доречні в становищі, що склалося слова: «Люба, ти сама знаєш, як нам слід вчинити». Питання тим більш серйозний, що переривання вагітності може призвести до безпліддя і відбитися на всьому подальшому житті подружжя.

Сучасні погляди на аборт

Поступово погляди на цю проблему змінюються в кращу сторону. Останнім часом мені жодного разу, наприклад, не довелося бачити в консультації чоловіка старше 35 років, який супроводжував би дружину до лікаря, бажаючи зробити аборт. Раніше жінці доводилося виплутуватися з подібних ситуацій, покладаючись тільки на себе. Зараз все частіше доводиться мати справу з молодими, нерідко зовсім юними парами, які приходять в консультацію порадитися щодо вибору протизаплідних засобів перед початком статевого життя, оскільки молодій людині зовсім не байдужі здоров’я і душевний спокій коханої дівчини. Чоловік нерідко виступає ініціатором візиту в консультацію. Точно так же виглядає ситуація з отриманням направлення на аборт. Молоді стали приходити удвох – щоб порадитися і зважити всі «за» і «проти», і від того, яке вони приймуть остаточне рішення, часто залежить багато в їхній долі.

Залишити відповідь