Риніт

Ринітом називають запалення слизової носа, яке супроводжується відчуттям закладеності носа і виділенням з носових ходів різного об’єму густоти і кольору виділень.

Причини риніту

Гострий риніт – нежить – часто виникає після переохолодження, будучи постійним супутником застуди. Риніт також виникає після травм носа, хірургічних маніпуляцій, при диханні забрудненим повітрям (пил, частинки диму, стружка і так далі).

Слід пам’ятати, що гострий риніт може бути самостійним захворюванням або симптомом будь-якої хвороби, причому протягом риніту в обох випадках практично однаково.

Зазвичай риніт починається з відчуття сухості, печіння, дряпання в носі. Ці відчуття можуть тривати від кількох годин до двох діб. Поступово погіршується носове дихання і виникає гугнявість голосу. Ці ознаки змінюються рясними водянистими виділеннями з носа і сльозотечею. Через кілька днів виділення з носа стають більш щільними, набувають слизовий характер. З’являється невелика домішка гною. Потім відбувається поступове зменшення виділень, полегшення дихання і одужання.

Вазомоторний риніт виникає внаслідок зміни тонусу судин і проникності судинної стінки. Це може бути викликано порушенням регуляції судин (нейровегетативний вазомоторний риніт) або алергічними реакціями (алергічний вазомоторний риніт). До появи вазомоторного риніту може призводити також зловживання судинозвужувальними краплями для носа.

Характерним для вазомоторного риніту вважається поєднання трьох ознак: раптові напади чхання, рясні рідкі виділення з носа і утруднення дихання через ніс.

Способи лікування риніту

Лікування риніту залежить від його виду, стадії захворювання, тривалості перебігу.

У більшості випадків основою лікування риніту стають судинозвужувальні ліки у вигляді крапель в ніс, мета яких – відновити носове дихання. Вкрай небажано використання судинозвужувальних крапель при лікуванні вазомоторного риніту, так як дуже нетривале полегшення в кінцевому підсумку веде до збільшення перебігу процесу.

Краплі для носу
Краплі для носу – це ефективний засіб для лікування риніту

Лікування вазомоторного риніту засноване на виявленні його можливої ​​причини і усунення його. При алергічному вазомоторний риніті проводиться визначення алергену або групи алергенів з подальшою гіпосенсибілізацію. Для місцевого лікування вазомоторного риніту широко застосовуються гормонсодержащие препарати, в’яжучі засоби, фізіотерапевтичні методи. Іноді вдаються до внутрішньоносовим блокадам – ​​введенню місцевих знеболюючих засобів під слизову носа, яке викликає зміна нервової регуляції судин і, як наслідок, зменшення проявів вазомоторного риніту.

При неефективності консервативних методів вдаються до хірургічного лікування вазомоторного риніту.

Останнім часом комплексне лікування риніту включає в себе елементи ароматерапії, рефлексотерапії, різні інгаляції (частіше – холодним способом).

Народна медицина для лікування риніту пропонує незліченну кількість методик. Найчастіше можна зустріти поради закопувати в ніс сік різних рослин, часто – в суміші з цукром або медом. З цією метою використовують ріпчасту цибулю, чорну редьку, алое і багато інших рослин. Слід зазначити, що лікування риніту подібними методами потенційно здатне привести до опіку слизової носа. При цьому дійсно буде дуже короткочасне послаблення ознак риніту, яке потім зміниться картиною атрофічного або вазомоторного риніту.

Наведена інформація не є рекомендацією до лікування риніту, а є коротким описом захворювання з метою ознайомлення. Не забувайте, що самолікуванням можна нашкодити своєму здоров’ю. При появі ознак хвороби або підозрі на неї необхідно негайно звернутися до лікаря. Будьте здорові.

Залишити відповідь