Червоні вугрі

Червоні вугрі найчастіше вражають шкіру обличчя у жінок у віці 30 і старше років. Захворювання, як правило, розвивається на тлі нервово-вегетативної, судинної лабільності, травних і ендокринних розладів. Можливою причиною розвитку запального процесу вважають золотистий і білий стафілокок або залозницю вугрову, що паразитує в волосяних фолікулах і сальних залозах.

Причини появи червоних вугрів

Для даного захворювання характерним є хронічний перебіг; загострення відзначаються в разі емоційної напруги, при порушенні дієти, сонячних опромінення, перегріванні або ж, навпаки, переохолодженні, при недотриманні правил особистої гігієни. Клінічна картина характеризується застійної гіперемією шкіри чола, а також щік, підборіддя, запальними яскраво-рожевими або синюшно-червоними папулами величиною до 5-7 мм.

Відзначається підвищений на уражених ділянках виділення шкірного сала. Захворюванню може супроводжувати кератит.

Діагностування червоних вугрів полягає в тому, щоб не переплутати їх з розацеоподібним туберкульозом шкіри (туберкульоз позалегеневий); дерматитом, що локалізуються навколо рота і характеризується поліморфним висипом; еритемою, що супроводжується помірним сверблячкою.

Методи лікування червоних вугрів

При лікуванні червоних вугрів призначають тетрациклін, метронідазол. Також рекомендуються нікотинова кислота, лікарські засоби хінолінова ряду (делагіл). Застосовують зовнішньо збовтує суспензії ( «бовтанки») з ихтиолом або сірої, синтомициновую емульсію, еритроміцинова мазь, обтирання простерилізованим рослинним маслом. Можливо лікування за методом М. П. Дем’яновича: послідовне втирання у вогнища ураження розчину тіосульфату натрію і розчину соляної кислоти.

На розширені судини і окремі папулопустули рекомендується диатермокоагуляція. Застосовують кріо-масаж (масаж тампоном, змоченим в рідкому азоті). Рекомендується дієта з виключенням солодких і гострих страв, не рекомендують вживати алкоголь.

Профілактика червоних вугрів

Лікування вугрів повинно бути комплексним, кваліфікованим. Що стосується профілактики такої проблеми як червоні вугрі, якщо у Вас відзначається схильність до виникнення розацеа, то необхідно дотримуватися деяких правил обережності. Ці правила нескладні. Наведемо кілька.

Можуть бути дуже корисні крему на основі вітаміну К в високих дозах.

Необхідно захищати особу від холоду, а також від сильного вітру, снігу і дощу. Необхідно не допускати тривалого, а також різкого зігрівання шкіри Вашого обличчя у гарячої плити. Не слід вмиватися дуже холодною водою, розтирати шкіру обличчя рушником, енергійно втирати в неї мазі або крему. Тобто слід уникати будь-яких впливів, що сприяють розширенню судин. Абсолютно протипоказані парові ванни, масаж обличчя, парафінові маски.

Захистити від яскравого літнього сонця може парасольку або капелюх з широкими полями.

У разі підвищеного виділення шкірного сала, якщо Ви зацікавлені в запобіганні появи на шкірі червоних вугрів, слід протирати обличчя спеціальними лікувальними розчинами двічі або навіть тричі на день.

Наведена інформація не є рекомендацією до лікування червоних вугрів, а є коротким описом захворювання з метою ознайомлення. Не забувайте, що самолікуванням можна нашкодити своєму здоров’ю. При появі ознак хвороби або підозрі на неї необхідно негайно звернутися до лікаря. Будьте здорові.

Залишити відповідь