Атерома

Атеромою називають мішкове пухлиновидне новоутворення, яке виникає внаслідок закупорки виводить проток сальних залоз шкіри. Порожнина атероми містить застояне секрет сальних залоз, що має вигляд жовтуватою досить густої маси, яка при цьому може мати неприємний запах.

Провокувати появу атером шкіри можуть різні в організмі пацієнта порушення обміну речовин, підвищена пітливість, порушення гормонального фону, використання невідповідних косметичних засобів, посилене зроговіння – лущення – шкіри.

Основні симптоми і стадії розвитку атероми

Найчастіше зустрічається одинична атерома. Її «улюблена» локалізація – особа (в основному спостерігається на підборіддя), шия, верхня частина грудей і верхня частина спини, волосиста частина голови.

Атерома виглядає як невеликих розмірів округлий гладкий вузлик, щільний на дотик. Найчастіше не ускладнена атерома безболісна.

При приєднанні вторинної бактеріальної інфекції атерома може нагноюватися. При цьому вона стає різко болючою (причому відзначається, що біль посилюється при натисканні), шкіра над освітою атерома набрякає і червоніє. Нерідко страждає загальний стан пацієнта: підвищується температура тіла, з’являється слабкість і млявість.

Діагностування атероми

Беручи до уваги те, що дане новоутворення досить часто майже не відрізняються від інших новоутворень шкіри, остаточний діагноз атероми повинен ставити тільки лікар.

Основні методи лікування атероми

У рідкісних випадках атерома може розкритися самостійно або при незначному механічному впливі на неї. Проте в переважній більшості випадків необхідно видалення атероми, тобто необхідна операція.

Ще раз наголошуємо, що лікування атероми виключно оперативне. При цьому атероматозні кіста розкривається або вилущується цілком. Після виконання вказаних вище дій на шкіру накладають шви, які можна зняти вже через 5-7 днів.

Необхідно відзначити, що операція видалення атероми абсолютно безпечна. У більшості випадків вона робиться під місцевим знеболенням і при цьому навіть не потрібна госпіталізація пацієнта.

У разі запалитися атероми, як правило, використовується антибіотикотерапія. Запалитися атерома може викликати розвиток флегмони (розлите гнійне запалення) м’яких тканин, яка досить швидко поширюється. Тому наявність ознак запалення в області освіти – показання для негайного звернення до лікаря.

Народні методи лікування атероми дивують розмаїттям. Однак при цьому ефективність застосування народних засобів з метою лікування атероми викликає великі сумніви, тим більше що багато цілителів часто плутають дане утворення з так званим «жировиком» (ліпомою). Багато порад зводяться до втирання в атерому жировмісних сумішей, прикладання срібла, міді тощо.

На даний момент часу єдиним ефективним методом лікування атероми є її видалення. Тільки при такому підході до вирішення проблеми атероми можна бути дійсно впевненим в тому, що хворобливий процес не розвинеться знову на тому ж самому місці.

Наведена інформація не є рекомендацією до лікування атероми, а є коротким описом захворювання з метою ознайомлення. Не забувайте, що самолікуванням можна нашкодити своєму здоров’ю. При появі ознак хвороби або підозрі на неї необхідно негайно звернутися до лікаря. Будьте здорові.

Залишити відповідь