Тотальна алопеція

Тотальна алопеція – процес патологічного випадіння волосся, генералізована форма алопеції, що супроводжується повним випаданням волосся на голові, а часто також і на інших ділянках шкірних покривів.

Тотальна алопеція виникає як у дорослих, та й у дітей. Першою ознакою перебігу даного захворювання є швидкі темпи випадіння волосся на волосистій частині голови і в області обличчя (волосся бороди, брів і вій). За період протяжністю в 2 – 3 місяці, при цій формі алопеції, волосся на голові можуть випадати повністю.

Відновлення волосся при такому перебігу захворювання протікає за більш пізні терміни. Примітно, що спершу виростають знебарвлені тонкі вії, потім – брови, а також пушкове волосся в області обличчя, і лише потім – повільно, іноді протягом декількох років спостерігається відновлення волосистої частини голови.

Причини тотальної алопеції

Причини і механізми виникнення залишаються погано вивченими. Прийнято виділяти кілька можливих етіологічних факторів: генетична схильність до захворювання, патологічні порушення в функціонуванні імунної системи, несприятлива екологічна обстановка в місцях проживання хворих тотальної алопецією, травматизація і гостро протікаючі захворювання які приводять до облисіння.

Методи діагностики тотальної алопеції

Одним з основних додаткових методів в діагностиці тотальної алопеції, крім визначення зовнішніх проявів захворювання і збору даних анамнезу, є проведення тріхоскопіі. Даний метод дігності є по суті допоміжним, але ефективним для відеомікроскопіческого дерматологічного дослідження. Під час тріхоскопіі проводиться повна діагностика ймовірних захворювань волосся і шкірних покривів волосистих частин тіла.

Методи лікування тотальної алопеції

Вважається, що терапії піддається тотальна алопеція практично будь-якої тривалості. При тотальній алопеції значна частина клітин у волосяному фолікулі залишається життєздатною і прийнятною для відтворення нового волосся, навіть через багато років після випадання старих. У періоді після втрати волосся аутоімунні процеси знижують свою активність і інтенсивність і вже в набагато більш меншій мірі пошкоджують залишилися клітини фолікулів.

Найбільш дієвим і ефективним є хірургічні методи лікування тотальної алопеції. Одним з таких методів є трансплантація (пересадка) власного волосся. Даний метод лікування мається на увазі проведення пересадки волосяних фолікулів (зазвичай з потиличної і бічний голови) на місця наявної алопеції (облисіння). Після проведення пересадки, з фолікулів виростають нові, нормальне волосся. Однак, не у всіх випадках, отеленние результати проведеного подібного оперативного лікування є досить задовільними.

Крім цих методів, існує поширена методу корекції тотальної алопеції шляхом безоперационного заміщення волосся. Переваги даної методики полягають в її безболісності. Безопераційне заміщення волосся сприяє прекрасної маскування облисіння, носить косметичний характер і не усуває саму причину тотальної алопеції.

Наведена інформація не є рекомендацією до лікування тотальної алопеції, а є коротким описом проблеми з метою ознайомлення. Не забувайте, що самолікуванням можна нашкодити своєму здоров’ю. При появі ознак хвороби або підозрі на неї необхідно негайно звернутися до лікаря. Будьте здорові.

Залишити відповідь