Молочниця у жінок

Молочниця у жінок проявляється переважно у вигляді кандидозного кольпіту або вульвовагініту. При більш рідко зустрічається кандидозних уражень шкіри процес в основному локалізується під молочними залозами або в пахових складках.

Причини розвитку молочниці у жінок

Молочниця у жінок, що вражає слизову статевих органів, в переважній більшості випадків є проявом вагінального дисбактеріозу, коли зменшується кількість так званих паличок Додерлейна – молочнокислих бактерій. При цьому створюються сприятливі умови для розвитку не тільки дріжджових грибків роду кандида, а й інших умовно-патогенних мікроорганізмів.

Подібне порушення мікробного балансу може бути викликано прийомом антибіотиків широкого спектру дії, супутнім запальним процесом (часто – під час або після інфекцій, що передаються статевим шляхом), зміною гормонального фону (наприклад, молочниця у вагітних або при клімаксі), надмірному застосуванні засобів гігієни.

Антибіотики
Прийом антибіотиків може стати причиною молочниці

Досить часто створюється порочне коло, коли об’єднується молочниця і спринцювання. Постійні глибокі спринцювання, особливо з використанням дезінфікуючих або лужних розчинів є найбільш частою причиною розвитку вагінального дисбактеріозу у здорових жінок. При появі симптомів молочниці спринцювання стають частішими, що ще більше зменшує кількість лактобацил. Таким чином, створюється замкнуте коло, при якому лікування молочниці стає більш важким.

Розвиток молочниці у вагітних, також як і молочниця у дівчат (особливо в перехідному віці) обумовлені коливаннями рівня естрогенів, що призводить до зміни кислотності вагінального вмісту. Як наслідок, створюються сприятливі умови для розвитку кандид.

Симптоми молочниці у жінок

Ознаки цього захворювання знайомі практично кожній жінці.

При молочниці у жінок з’являється відчуття дискомфорту і свербіння в піхві і області статевих губ, виділення стають більш рясними, білявими, набувають сирнистий характер.

Якщо не приєднується вторинна інфекція, молочниця у жінок проявляється виділеннями без запаху або з несильно вираженим кислуватим запахом.

Лікування молочниці у жінок

Для лікування молочниці у жінок застосовують як місцеві засоби, так і ліки для прийому всередину.

Звичайні свічки від молочниці в більшості випадків вводять на ніч після глибокого підмивання протизапальними зборами трав. Різні таблетки від молочниці приймають від одного до трьох днів поспіль.

Обов’язковим компонентом лікування молочниці у жінок має бути відновлення нормальної мікрофлори піхви. На сьогоднішній день фармацевтична промисловість пропонує для цього ряд препаратів у вигляді вагінальних капсул, що містять лактобацили.

Не можна не згадати про народні методи лікування молочниці у жінок. Більшість з них грунтується на підмивання, сидячих ванночках і спринцювання з відварами або настоями різних трав. Частина споконвічних народних способів лікування молочниці у жінок сьогодні використовує і офіційна медицина для посилення ефекту протигрибкових засобів. Проте, питання про ефективність використання виключно народної медицини в лікуванні молочниці у жінок залишається досить спірним.

Наведена інформація не є рекомендацією до лікування молочниці, а є коротким описом захворювання з метою ознайомлення. Не забувайте, що самолікуванням можна нашкодити своєму здоров’ю. При появі ознак хвороби або підозрі на неї необхідно негайно звернутися до лікаря. Будьте здорові.

Залишити відповідь