Венофер

Венофер – лікарський засіб, що застосовується для лікування анемій.

Інструкція до Веноферу свідчить, що даний засіб відноситься до препаратів заліза, які регулюють метаболічні процеси. Гідроксид заліза (III валентний), в складі даного препарату, частково зберігається в формі феритину після утворення комплексу з білковими лігандами – апоферрітіном в мітохондріях клітин печінки. Багатоядерні центри заліза (з III- валентністю) гідроксиду зовні оточені нековалентно пов’язаними між собою молекулами сахарози. В результаті цього відбувається утворення комплексу, молекулярна маса якого приблизно дорівнює 43 килодальтон, тобто його подальше виведення в незміненому вигляді через нирки просто неможливо. У фізіологічних умовах цей комплекс є стабільним і не виділяє іони заліза. III-х валентний залізо в даному комплексі пов’язано структурами, схожими на природний білок-феритин.

Інструкція Веноферу
Інструкція Веноферу

Після застосування Венофер показники гемоглобіну підвищуються швидше і з набагато більшою вірогідністю, ніж після проведення терапії лікарськими засобами, що містять двовалентне залізо в своєму складі.

Показання до прийому Веноферу

Застосування Веноферу показано при залізодефіцитних станах, залізодефіцитної і гострої постгеморагічної анемії у пацієнтів:

  • при необхідності швидкого поповнення недостатності заліза в організмі,
  • при порушеннях засвоєння заліза в травному тракті,
  • при рефрактерності до використання будь-яких пероральних форм лікарських препаратів заліза і
  • неможливості забезпечити їх регулярне застосування,
  • при непереносимості пероральних форм медикаментозних препаратів заліза.

Протипоказання Веноферу

Застосування Веноферу протипоказано:

  • при гіперчутливості до лікарських препаратів заліза,
  • при анеміях, не пов’язаних з дефіцитом заліза,
  • при гіперхроматоз,
  • при вагітності (в I триместрі).

З обережністю лікарський засіб Венофер застосовують при печінкової недостатності, гострих інфекційних захворюваннях, астмі, екземі, полівалентної алергії.

Побічні ефекти Веноферу

Відгуки про Венофер свідчать, що його застосування може викликати проходять смакові порушення (металевий присмак у роті), головний біль, нудоту, блювоту, виражене зниження артеріального тиску, лихоманку, болі в животі, парестезії, міалгії, висипання, набряклість кінцівок, місцеві реакції в місцях ін’єкцій.

Вкрай рідко при прийомі Венофер може мати місце порушення свідомості, може розвинутися ангіоневротичний набряк, алергічні реакції.

Запобіжні заходи при прийомі Веноферу

Лікарський засіб Венофер застосовується тільки в разі підтвердження діагнозу анемії відповідними лабораторними дослідженнями (результатами визначення кількості феритину в сироватці, концентраціями гемоглобіну або гематокриту, еритроцитів).

Необхідно дотримання обережності при внутрішньовенному шляху введення даного лікарського препарату: не можна допускати пошкодження голкою шприца стінок посудини і викликаного цим проникнення кошти в паравенозний простір.

Залишити відповідь