Гавіскон

Гавіскон (GAVISCON) – лікарський препарат, що випускається в Великобританії відомою фармацевтичною компанією Reckitt Benckiser Healthcare International. Лікарський засіб для перорального застосування Гавіскон випускається у вигляді суспензії і має приємний м’ятний смак. До складу Гавіскон входять три основних компоненти, що визначають ефективність дії препарату – альгінат натрію, кальцію карбонат і натрію бікарбонат. Вода очищена і м’ятний ароматизатор є додатковими необхідними компонентами лікарського засобу.

Гавіскон в аптечній мережі представлений двома формами: Гавіскон Форте і Гавіскон в вигляді суспензії. При прийомі всередину відбувається швидка взаємодія препарату з шлунковим соком, в результаті чого утворюється стійкий шар гелю альгінової кислоти на поверхні шлунка. Утворився гель при прийомі Гавіскон покриває стінки шлунка і має нейтральне pH значення, що оптимально захищає пацієнта від гастроезофагального рефлюксу, що спостерігається при підвищеній кислотності шлункового соку. Крім захисту шлунка гель, що покриває його стінки, піднімається догори і, покриваючи стінки стравоходу, захищає їх від роздратування.

Інструкція Гавіскону
Інструкція Гавіскону

Застосування Гавіскону не робить системного впливу на організм пацієнта через свого незначного всмоктування. Гавіскон, володіючи місцевим впливом безпосередньо в осередку впливу, добре сприймається усіма категоріями хворих.

Показання до прийому Гавіскону

Препарат переважно призначається для симптоматичного лікування ознак гастроезофагального рефлюксу, викликаного підвищеною кислотністю шлункового соку, характерною при гастритах, виразковій хворобі шлунка з підвищеною секрецією, гастродуоденітах, езофагітах, печії вагітних. При грижі стравоходу після хірургічного втручання препарат Гавіскон показаний пацієнтам для профілактики запальних змін стінки стравоходу – езофагіту, що виникають в результаті рефлюксу кислим вмістом шлунку.

Препарат показаний дорослим та дітям старше 12 років, інструкція до Гавіскон містить детальну інформацію про рекомендованих дозах для дітей від 6 до 12 років і дорослим. Гавіскон можна призначати вагітним жінкам, не залежно від терміну, і годуючим матерям. Максимальне застосування Гавіскон – 7 днів, більш тривале використання вимагає консультації фахівця.

Протипоказання

У деяких пацієнтів до компонентів препарату Гавіскон, особливо до ефірів гідроксибензоату, чутливість підвищена. Їм призначення лікарського препарату протипоказано. Дітям до 6 років Гавіскон не призначають.

Побічні ефекти

Відгуки про Гавіскон говорять на користь прийому даного препарату як успішного кошти для швидкої допомоги при печії, викликаної порушенням режиму харчування. Прийом препарату зазвичай добре переноситься пацієнтами, однак у дуже рідкісних випадках може спостерігатися, у хворих з підвищеною чутливістю до компонентів препарату Гавіскон, розвиток алергічних реакцій. Алергічні прояви можуть бути у вигляді незначних шкірних висипань, явищ бронхоспазму або анафілактичного шоку.

Запобіжні заходи при прийомі Гавіскону

Потребує особливої уваги прийом препарату пацієнтами із захворюваннями нирок і серцево-судинної системи, при гіперкальціємії і нефрокальциноз. Час впливу гелю, що утворився при прийомі Гавіскон на стінці шлунка, зберігається протягом 4-6 годин, тому не слід самостійно змінювати схему лікування, призначену лікарем.

 

Залишити відповідь