Чи можна плакати в контактних лінзах?

Контактні лінзи – популярне рішення для корекції зору, що перевершує окуляри за зручністю у більшості життєвих ситуацій. Проте є кілька питань, цікавих більшості охочих перейти на такий тип оптики, але які сумніваються у своєму рішенні. Один із них — чи можна плакати в контактних лінзах? Розберемося, коли робити це можна, коли не можна, та чи може плач бути корисним.

Коли можна плакати в лінзах?

Слізна рідина – необхідний елемент для здорового функціонування очей. Вона покриває поверхню рогівки тонкою плівкою, що відповідає не тільки за зволоження, а й за гостроту зору. Практично кожен, хто стикався із сухістю в очах, помічав, що в такому стані видимість стає менш чіткою. Річ у тому, що слізна плівка також бере участь у заломленні світлових променів та фокусуванні їх на сітківці. Тому користь сліз для очей є очевидною.

Лінзи, зі свого боку, майже наполовину складаються з рідини. Щоб зберігати свої властивості, їм необхідне постійне зволоження, як і поверхні ока. Засоби контактної корекції не перекривають слізні залози, тому не можуть перешкодити носієві плакати. І робити це, не знімаючи лінз, можна, але лише в окремих випадках.

  • Несильний плач. Декілька сльозинок не зашкодять лінзам в очах, навіть навпаки — забезпечать додаткове зволоження. Невелика кількість слізної рідини не може викликати зміщення лінз, не викликає подразнення повік та рогівки. Тому офтальмологи переконані, що трохи поплакати у лінзах цілком можна без будь-якої шкоди.
  • Пересихання очей. Буває, що від тривалої роботи за комп’ютером або в сухому приміщенні з обігрівом очі, а разом із ними й лінзи, починають сохнути. Зазвичай, щоб безпечно впоратися із цією проблемою, використовують спеціальні краплі. Однак натуральна сльоза здатна зволожити очі та лінзи анітрохи не гірше за професійні препарати. Тому для боротьби з цією проблемою лікарі можуть рекомендувати викликати легку сльозотечу: наприклад, активно поморгати. Невеликий плач у такій ситуації піде лише на користь, допомагаючи впоратися із сухістю та зволожити засіб корекції.
  • Лінзи правильно підібрані. Це одна з головних умов, яких необхідно дотримуватися, щоб плач залишався нешкідливим при носінні засобів корекції. Правильна посадка лінзи на рогівці гарантує її стійке положення у вічі. Якщо ж лінза сидить надто слабо, навіть невелика сльозотеча може призвести до того, що вона почне рухатись по поверхні ока, зміщуватися убік. Невідповідний засіб корекції може застрягти під віком або взагалі випасти з ока при плачі або у відповідь на активне моргання. А ось правильно підібраному виробу зайве зволоження нічим не зашкодить. Наприклад, контактні лінзи на 3 місяці від Ligrand справді якісні, тому серед них можна підібрати гарний варіант для різних проблем із зором.

n_ohSDluBLBVPvX_ZYzZqJhtfYdOvE8VIEDmZKEKfVSNXmqpXIsALp7rdHYn252U7zR4WGTah822AVnbRO8vgZtbCbsCet8nUimOw0m4C3MZJdIMoTLQI7Jgmt2Mbt-FWlH1yyhJtlat33wAcJAtP7r5tYJSI-igL3F5F7giAmcK0u3I4kpBRJ-NI2Thew

Коли не можна плакати у лінзах?

Однак не будь-який плач піде на користь контактних засобів корекції. У деяких ситуаціях сльози можуть зашкодити очам, якщо на них лінзи. Серед них:

  • Звичка терти очі. Багато людей під час плачу починають активно терти очі руками. При носінні лінз цього робити не можна незалежно від ситуації. Це може викликати усунення контактного засобу корекції або його випадання, подразнення слизових від тертя. Крім того, брудними руками легко занести інфекцію.
  • Сильна істерика. Якщо сльози «біжать струмком», лінзи краще зняти. Адже вони легко можуть загубитися, до того ж багато людей погано контролюють себе в такому стані. Носити контактні засоби корекції відразу після істерики та тривалого плачу також не рекомендується – перед цим краще дати очам відпочити, а набряклості та роздратуванню – пройти.
  • Сльозотеча викликана захворюванням. Багато офтальмологічних хвороб вважаються серйозним протипоказанням до використання контактних лінз. Особливо це стосується захворювань, пов’язаних із рясним сльозотечею та роздратуванням очей. Не менш актуально це і якщо недуга заразна. Наприклад, плач під час кон’юнктивіту може стати причиною потрапляння інфекції з хворого ока до здорового. Тому рекомендується уникати факторів, що додатково подразнюють поверхню ока. До цього пункту можна віднести й алергічні реакції з почервонінням очей і рясним сльозотечею – носіння лінз під час лікування таких захворювань зазвичай викликає дискомфорт.
  • Наявність косметики. Якщо на очі нанесена туш та підводка, то від плачу в контактних лінзах краще утриматися. Навіть попри те, що багато нових моделей косметики стійкі до рідин, все одно залишається ризик, що барвники, змиті сльозою, стікають у вічі, затримуються на краях лінзи та викликають роздратування. Щоб зберегти здоров’я та відчуття комфорту, після подібних випадків лінзи варто зняти та добре промити в розчині, щоб унеможливити попадання барвників у очі.

Отже, плакати в лінзах можна, якщо робити це не надто рясно, не терти очі та не допускати попадання на поверхню рогівки косметики. Важливо також, щоб плач не супроводжувався серйозним подразненням слизових оболонок і не був симптомом хвороби органів зору. А невеликий плач навіть корисний – він допомагає додатково зволожити поверхню ока та лінзу, оберігаючи їх від пересихання.