Чи небезпечні згустки крові при місячних?

Жінки нерідко звертають увагу на стан своєї прокладки або тампона. І коли на них виявляються згустки крові, починають замислюватися, чи не небезпечно це для здоров’я. Особливо тривожно помітити їх на тлі сильної кровотечі. Деякі також відзначають раптовість їх появи. Зі статті ви дізнаєтеся, чому місячні йдуть згустками крові, і чи треба з цим боротися.

Причини згустків в менструальної крові

Щоб визначити, згубні чи регули грудками, потрібно з’ясувати чинники, від яких вони формуються. Причини появи місячних зі згустками можуть бути пов’язані з репродуктивною системою чи ні. У першому випадку ситуація розвивається під впливом:

 • відкидання внутрішньоутробного шару;
 • фіброміоми, міоми, поліпи;
 • ендометріозу, аденоміозу;
 • спадковість схильності;
 • позаматкової вагітності;
 • дисбалансу гормонів;
 • внутрішньоматкової спіралі;
 • інфекцій репродуктивного апарату;
 • порушень в порядку застосування оральної контрацепції;
 • загину матки, аномалії будови;
 • викидня;
 • аборту;
 • хірургічних операцій;
 • неправильного функціонування придатків;
 • гіперплазію ендометрія.

Чи не пов’язані з сечостатевим пристроєм такі причини появи рясних місячних зі згустками:

 • вірусні захворювання;
 • дефіцит вітаміну К;
 • гемофілія;
 • тромбоцитопенія;
 • порушення в серцево-судинної, ендокринної системах;
 • тривалий прийом лікарських препаратів;
 • хвороби нирок;
 • цироз печінки;
 • стрес, зайве емоційне потрясіння;
 • надлишок фізичних навантажень;
 • нераціональне харчування;
 • атеросклероз;
 • проблеми згортання крові, які у дівчат виражаються згустками під час місячних.

Репродуктивна функція жіночої статі влаштована дуже складно. Вона регулюється гормонами і ендокринними клітинами, розсіяними в різних частинах. Це пояснює, чому місячні зі згустками залежать від факторів, що відбуваються в інших процесах, що побічно впливають на сечостатевої апарат. До них відносять гіпоталамус, кору головного мозку і надниркових залоз, щитовидну залозу.

Коли потрібно звернутися до лікаря

Медична допомога знадобиться в таких випадках місячних зі згустками:

 1. Потрібно міняти прокладку або тампон частіше ніж один раз на 2 год.
 2. Вночі необхідно вставати для заміни засоби гігієни.
 3. За останні кілька періодів виділення тривають довше 7 днів, хоча раніше такого не спостерігалося.
 4. У менструальної крові є великі згустки, на які ви дивитеся зі страхом.
 5. Останній аналіз крові виявив недолік гемоглобіну.
 6. Критичні дні супроводжуються сильним болем.
 7. У період згустків при місячних необхідно міняти усталений життєвий уклад, кардинально змінювати плани.
 8. Число днів без регул скоротилося або збільшилася.
 9. Між циклами на білизні червоні мітки.

Жіночі гігієнічні засоби здатні вбирати різну кількість рідини. Приблизно у чверті жінок, які не мають проблем зі здоров’ям, виділяється понад 80 мл рідини за 1 день. Якщо ця величина перевищує 250 мл за весь час, рекомендується звернутися за консультацією.

Спостерігати за виділеннями легко за допомогою менструальної чаші.

Менструальна чаша
Менструальна чаша

Це виріб з силікону, який вставляють всередину для збору секреції. У міру заповнення його виймають, промивають і повертають назад. Знаючи обсяг чаші, провести розрахунки не складе труднощів.

Приблизну цифру покаже тампон або прокладка. Перший засіб категорії супер здатне увібрати 12 мл рідини, супер плюс – 15 мл, спер плюс екстра – 18 мл. Прокладка на 4 краплі поглинає 7-15 мл секрету, на 5 крапель – 9-20 мл.

В яких випадках згустки – це нормальне явище

Природою так влаштовано, що під час місячних організм жінки виводить згустками назовні все, що не стало в нагоді в попередньому кругообігу:

 • незапліднену яйцеклітину;
 • завмерла вагітність;
 • ембріон, якому не дозволили потрапити в лоно;
 • просочену корисними речовинами внутрішню оболонку, підготовлену до виношування плоду.

Ці сліди розпадаються на частини, розчиняються в секреті і не завжди помітні. Тоді на прокладці шматків не видно зовсім або помітні невеликого розміру, якщо придивлятися. Але іноді цього не відбувається, назовні потрапляють великі шматки.

Кожен цикл зводиться до того, щоб виносити потомство. Підкоряючись закону еволюції, народжуватися повинні тільки сильні і здорові діти. Для цього з безлічі ооцитів дозрівати дозволяється тільки домінантним – самому сильному. Щоб забезпечити розвивається спадщина кращими умовами під час виношування, в матці потовщується внутрішній шар з 2 до 12 мм. Його активно живлять кровоносні судини.

Якщо яйцеклітина слабка, дефективна, потомство буде таким же. Те ж відбудеться, якщо в здоровий Грааф бульбашка проникне сперматозоїд з генетичними аномаліями. Новоутворена від їх злиття зигота не отримає «схвалення» з боку розуму, намагаючись прикріпитися до череву.

Щось може піти не так у плода, який імплантувався в утробі. Складна конструкція нервових і гормональних імпульсів пошле сигнал відторгнення.

Така ж доля чекає плід, якщо майбутня мама з надлишком навантажує себе на роботі, в спортзалі. Природний відбір вважатиме, що не впорається з випробуванням дітьми на такому тлі, адже вона потребує багато сил. Пережиті сильні емоції сприймаються їм так само.

Навіть якщо у жінки є статевий партнер, не кожна овуляція закінчується вагітністю.

Все це призводить до того, що в кінці кругообігу матка починає скорочуватися, виштовхуючи назовні оболонку і знаходяться всередині залишки. Під час відділення рвуться судини, починає кровоточити. Відбувається підготовка до нової вагітності. Нерозчинені залишки виглядають, як згустки, вони виходять разом з кров’ю – це нормальна життєдіяльність.

Рясні виділення з шматками часто виникають в пубертатний період і перед клімаксом. Це пов’язано з перебудовою всієї сукупності.

Дія оральних протизаплідних засобів засновано на тому, щоб припинити вироблення прогестерону в корі надниркових залоз. Цей гормон відповідає за збереження плоду. Яйцеклітина не дозріває, лоно не готується до вагітності, стіни не товщають, немає надмірних грудок. Поки організм до цього не звик, місячні проходять, як правило, – зі згустками крові під час першого разу.

Неприйнята вчасно протизаплідна таблетка – сигнал для відтворення до того, що почалася нова фаза. Якщо помилку вчасно не виправити, відбудеться звичайний кругообіг фаз, ви побачите, як йде інтенсивна менструація зі згустками.

У деяких дівчаток до пологів є відхилення положення матки. Легкий нахил цього органу – дуже поширене явище, тому причин для занепокоєння немає. Щоб виштовхнути залишки назовні, потрібно сильніше напружувати м’язи, вони можуть відходити шматками.

Порядних зусиль коштує відділення внутрішньої оболонки в дворогій утробі, з перегородкою. Ця особливість будови впливає на появу кровотечі зі згустками при місячних.

Після народження дитини відторгається плацента, пошкоджуючи кровоносні судини, потім оновлюється покрив. Такі виділення називають лохії. Відбувається процес визволення утроби від продуктів, які супроводжують виношування. Для них характерна щедрість протягом 1-2 тижнів, ще стільки ж йде маже секреція.

Небезпека місячних зі згустками

Потенційну загрозу може нести велика крововтрата. Фатальними симптомами грудкуватих регул називають:

 • різкий біль в нижній половині живота;
 • безсилля;
 • надмірну сонливість;
 • посилене потовиділення;
 • підйом температури;
 • інтоксикацію.

Через об’ємної крововтрати людям потрібно більше заліза. Клітини не отримують достатній запас кисню і гинуть. Від цього страждає швидкість обміну речовин, починають накопичуватися токсичні продукти розпаду.

Грунтовна крововтрата вводить тіло в стан шоку. При цьому розвиваються набряки внутрішніх груп, зупиняється їх робота. Небезпека безперервних місячних зі згустками в тому, що розвиваються події, несумісні з життям.

Значна загроза таїться в залишках матеріалів після аборту і викидня. Омертвілі клітини починають розкладатися, заражаючи сусідні одиниці. Абсцес може не тільки залишити хвору безплідною, а й привести до смерті. Лікар повинен провести додаткову чистку, щоб уникнути цього.

Прикріпили в невідповідному місці плід провокує кровотечу, врости в покрив органу, для цього не призначені. Накопичена всередині рідина розкладається, починається інфікування. Постійна крововтрата – загроза для життєздатності людини. Якщо не вжити заходів з видалення ембріона, іноді разом з навколишньою поверхнею, відбудеться розрив навколоплідника. Витікаючи з ємностей із високою швидкістю, плазма не здатна забезпечувати поставку кисню, поживних речовин, продуктів обміну, що призводить до смерті.

До загрозливим ускладненням гормональних причин менструації із згустками відносять:

 1. Усталена розлад метаболічних функцій в комплексі.
 2. Ожиріння останньої стадії, наслідком якого стає інфаркт, інсульт, поліартрит.
 3. Цукровий діабет II типу.
 4. Закупорка судин тромбами, втрата здатності до згортання, підвищений артеріальний тиск, атеросклероз.
 5. Безпліддя тимчасове або постійне.
 6. Вироблення надмірне кількості чоловічих статевих гормонів жіночими залозами.

Патології, при яких з’являються згустки під час менструації

Порушення метаболічної регуляції провокує зміну товщини стінок. До цього призводять збої в роботі щитовидної залози, центральної нервової і репродуктивної системи, кори надниркових залоз. Потовщеною поверхні розчинитися складніше, її частки стають помітнішими при менструації у вигляді згустків крові.

Великі грудки на прокладці, розміром з курячу печінку, підказують про міому. Ця патологія часто зароджується у матерів в зрілому віці і являє собою круглі вузли з волокон м’язів. Крім сильної кровотечі при місячних зі згустками, до її симптомів відносять відчуття здавленості в нижній частині живота і болю, схожі на сутички. Збільшені вузли здатні порушити відходження сечі і калу.

Пухлина носить гормональний характер. Її наслідком часто стає анемія. У групі ризику особи старше 30 років, з надмірною масою тіла, у яких низька фізична активність, пізно почалася менструація, проводилися аборти, виявляли запалення сечостатевого апарату. Збільшують ризик захворювання стресові ситуації.

На зміну хірургічного методу лікування, який застосовувався до недавнього часу, прийшли нові методики: лікарська терапія, емболізація маткових артерій, ФУЗ-абляція. Свою ефективність довели препарати транексамовой кислоти і антагоністи гонадотропін релізинг-гормону (ГнРГ). При емболізації через стегнову артерію вводиться матеріал, який блокує кровоток. ФУЗ-абляція – це метод використання ультразвуку для нагрівання з метою термічного некрозу.

Поліпи в матці є патологічне розростання тканин в дітородному органі або його шийці. Вони розвиваються, як доброякісні або злоякісні. Хірург видаляє такі освіти методом вискоблювання.

Ендометріоз з’являється, коли клітини внутрішнього маткового шару починають рости на інших ділянках. Виникає у прекрасної половини людства різного віку. На новому місці ендометрій підкоряється законам свого існування: видозмінюється в другій половині раунду; відторгається, якщо в неї не імплантується ембріон. Під час регул виходить не тільки ексудат і волокна з порожнини, але і з розрослося за її межами шару. Це збільшує обсяг виділень і грудок.

За припущеннями медиків, на сусідніх частинах внутрішньоматкові клітини виявляється під час критичних днів через фаллопієві труби і приживаються там. Захворювання характеризується такими особливостями:

 • болю в тазової області;
 • рясна менструація з шматками;
 • болючий статевий акт;
 • неможливість завагітніти;
 • муки під час спорожнення кишечника і сечового міхура;
 • в рідкісних випадках випливає з ока червона сльоза.

Діагностика за допомогою УЗД при такій проблемі мало ефективна, тому що цей метод не дає можливості побачити клітини. На основі скарг пацієнтки, виключивши інші недуги, лікар проводить діагностичну лапароскопію. В процесі лікування зосереджуються на усуненні болю, терапії гормонами, хірургічної операції.

Ендометріоз вважають однією з причин жіночого безпліддя через вплив на дозрівання ооцита і овуляцію, створення спайок між групами. Однак деяким матусям вдалося народити здорових дітей при такому діагнозі.

Окремий випадок прояву цього захворювання – аденоміоз, особливістю якого стало проростання тканини в м’язовий шар утроби. Формується, як наслідок незбалансованості гормонального фону або нездатності імунітету боротися з чужорідними тілами. Таке відбувається після операційного втручання в репродуктивну діяльність.

Деякі ліки здатні приглушити дію протизаплідних таблеток, їх дія буде неповним. В організмі постраждалої продовжиться вироблення гормонів, дозрівання яйцеклітини, підготовка до продовження роду, відторгнення поверхні. Тому критичні дні відзначають, як рясні. Якщо безконтрольно приймати ліки паралельно з протизаплідними засобами, можна завагітніти.

Протизаплідний засіб
Протизаплідний засіб

Якщо дама використовує для контрацепції внутрішньоматкову негормональну спіраль, що міститься в ній мідь, негативно позначається на виділеннях. Вона провокує набряк слизової оболонки матки, тому грудки стають більшими, як і обсяг кров’яних виділень.

Неправильне функціонування яєчників провокує метаболічний дисбаланс, що позначається на зміні репродуктивної функції і виведенню продуктів метаболізму. До таких же наслідків призводить цироз печінки, порушення в серцево-судинному, ендокринній, сечовивідних механізмах. Брак вітаміну К породжує погане скорочення судин, дезактивацію білків і тромбоцитів. На попелиці таких проблем у жінок часто виявляють згустки в менструальної крові.

Що робити, Якщо виявили згустки в менструації – звернути увагу на розмір, своє самопочуття і подумати, чи не відзначалися додаткові симптоми. Якщо ні, почекайте до початку наступного місяця, щоб порівняти. Погано себе відчуваєте, піднялася температура, знизився тиск – треба звернутися за медичною допомогою.

Чому з’являються згустки крові при місячних?

Згустки в менструальній крові можуть бути викликані надмірною кровотечею або порушенням згортання крові. У деяких випадках згустки можуть бути нормальним явищем, але якщо вони великі або супроводжуються іншими симптомами, слід звернутися до лікаря.

Чи небезпечні згустки крові під час місячних?

Згустки крові під час місячних зазвичай не є небезпечними, але вони можуть бути показником порушень в системі згортання крові або проблем в гормональному фоні, тому важливо звернутися до лікаря для оцінки ситуації.

Чи потрібно звертатись до лікаря, якщо місячні йдуть зі згустками?

Так, рекомендується звертатися до лікаря, якщо місячні супроводжуються значними згустками, щоб визначити можливі причини та виключити потенційні проблеми зі здоров'ям.

При яких патологіях можуть йти місячні зі згустками?

Місячні зі згустками можуть вказувати на різні патології, такі як аденоміоз, ендометріоз, фіброми матки, порушення згортання крові, аномалії маткової порожнини чи гормональний дисбаланс, тому важливо консультуватися з лікарем для діагностики та лікування.

У яких випадках згустки під час місячних вважаються нормою?

Невеликі згустки в менструальній крові вважаються нормальними, особливо на початку та в кінці циклу, але значні та великі згустки можуть вказувати на порушення.