Основи вибору ортопедичної подушки для здорового сну

Сьогодні, дивлячись телевізор, часто можна натрапити на рекламу ортопедичних подушок. У ній розповідається про зручність таких виробів під час відпочинку та можливість позбутися болю в шиї, спині, хропіння тощо. Та чи дійсно вироби потрібні усім? Чи варто витрачати на них кошти тому, хто не має порушень зі сном.

Ортопедичні подушки – це не маркетинговий хід. Такі товари справді позитивно впливають на організм, позбавляють від болісних відчуттів. На відміну від класичних моделей, їхня вартість значно вища. Але й служать вони до десяти років, зберігаючи свої первісні форми і властивості.

За спостереженнями, вироби сприяють запобіганню хропінню, безсонню, апное, печії, болю у голові та попереку. Цього вдається досягти завдяки анатомічно правильному положенню тіла. Як наслідок, сон стає здоровим і якісним.

Що робити, щоб сон був здоровим

Іноді для цього потрібна лише подушка, яка повторює форми голови, дозволяє прийняти анатомічно правильну позу. Саме такі вироби виготовляє італійська компанія OSD. Їх можна використовувати під час сну і відпочинку в домашніх умовах, транспортних засобах. Виробник гарантує якість продукції. А покупцям при обов’язково потрібно врахувати улюблену позу та стан хребта.

Відповідність форми особливостям використання

Універсальна модель для всього тіла – варіант, яким можна замінити будь-який з інших видів подушок. Їх, зокрема, дозволено використовувати жінкам, які чекають на дитину.

Залежно від форми, в Україні також можна замовити:

  • Подушку ортопедичну під шию. Пристосування у вигляді підкови, яке використовують у положенні сидячи під час тривалих поїздок.
  • Контурний виріб під голову. Є ідеальним варіантом для користувачів, які сплять на боці і спині. З ними можна забути про хропіння, мігрені, болі в шийно-плечовому відділі.
  • Виріб у формі напівмісяця. Дієвий при сколіозі, допомагає покращити поставу, зняти болі в спині, що виникли після тривалого перебування у сидячому положенні. Клиноподібне пристосування або подушка ГЕРХ. Моделі підходять для людей, які страждають частою печією та хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу.
  • Модель для ніг або «пісочний годинник». З нею можна легко прийняти анатомічно правильне положення, лежачи на боці.
Ортопедична подушка
Ортопедична подушка під шию

Яким може бути наповнення

Ортопедичні подушки під шию виконуються з використанням пружних, але досить м’яких матеріалів. Їх використання зменшує тиск у міжхребцевих дисках, нормалізує циркуляцію крові, знімає напругу, виключає виникнення спазмів.

У якості наповнювача для подушки може використовуватися:

  • Гречане лушпиння. Натуральний екологічний матеріал із чудовими ортопедичними властивостями. Завдяки йому відбувається своєрідний точковий масаж шийної області, завдяки чому проходять безсоння та мігрені. Така ортопедична подушка в Україні рекомендується лікарями до використання при проблемах з хребтом.
  • Натуральний латекс. Волокна з губчастою структурою виготовляються з соку каучукових рослин. Готові подушки з матеріалом еластичні, пружні, здатні до швидкого відновлення.
  • Кульки з полімеру. Моделі з ними користуються популярністю. Вони мають відносно невисоку ціну, антимікробні властивості, гіпоалергенні. Також вони здатні точно повторювати згини людського тіла.
  • Поліуретан або штучний латекс. Матеріал з легкістю витримує часті прання, тривалий час зберігає форму. Готові вироби м’які, гнучкі, еластичні, добре підтримують голову, шию. Перфоровані моделі додатково пропускають повітря.
  • Еластична піна або меморікс. В основі матеріалу – спінений поліуретан. Довговічний та високотехнологічний матеріал із пористою структурою здатний змінювати форму під вагою людського тіла.

Здоровий сон – одна із запорук міцного здоров’я. Якщо у вас або рідних із ним проблеми – подбайте про зручну ортопедичну подушку для сну. Вже через кілька днів її використання ви помітите перші зміни у своєму самопочутті.