Чи може одяг підвищити нашу самооцінку?

Хоча є важливіші причини для нашої самооцінки, одяг, безсумнівно, має певний вплив на неї. За деякими даними, він навіть досить великий. Правильно підібраним одягом ми можемо підкреслити свій характер, настрій і навіть деякі переконання. Що таке вбрання, що відповідає індивідуальності? Як це впливає на наш настрій і самооцінку? Про все це ми поговоримо у цій статті.

Як одяг впливає на сприйняття самого себе?

Ви вибираєте одяг навмання? Щодня ви прагнете до сірого та чорного? Можливо, вам захочеться злитися з натовпом. Або у вас просто настрій, який змушує вас просто «замаскуватися» і відгородитися від зовнішнього світу. Цілком можливо, що в кращий день вам захочеться виділитися, привернути погляди. Тоді ви, безсумнівно, приділятимете більше уваги тому, що носите, вибираючи сміливіші вирізи та цікавіші кольори. Як бачите, одяг виражає наш поточний настрій. Коли ми відчуваємо, що просто хочемо спокою і маємо трохи «приглушений» настрій, ми вибираємо відтінки чорних, землистих кольорів і простий крій. Це також стандартний одяг для трохи сором’язливих людей. Однак узагальнювати не варто – чорний і сірий – це не погано. Тільки не в надлишку. Пропонуємо вам переглянути каталог одягу The North Face Україна на сайті https://the-based.com/ua/the-north-face.

За словами професора Карен Пайн, яка вивчає вплив одягу на нашу особистість, «ми стаємо тим, що ми носимо». Коли ми хочемо покращити свій настрій, потрібно обирати більш яскраві кольори, які стимулюють і підвищують самооцінку. Відповідно до психології кольору, найкраще для цього підійдуть відтінки, асоційовані з теплом і сонцем, тобто червоний, жовтий, оранжевий. Безперечно, завзяті та впевнені в собі люди зазвичай більше зацікавлені у створенні оригінального іміджу в суспільстві. Тому вони зазвичай сміливіші у виборі одягу.

Як вибрати одяг, щоб виразити себе?

Незалежно від того, де ми робимо покупки, правильний одяг може підвищити нашу самооцінку. Багатьом людям зосередження на своїй зовнішності дозволяє виразити себе. Часто це ще й своєрідна «терапія», яка допомагає подолати сором’язливість, комплекси, приховати певні недоліки краси чи фігури. Таким чином ми ефективно підвищуємо свою самооцінку. Найголовніше в психології одягу – це комфортно почуватися в обраному вбранні. Всупереч тому, що сигналізує середовище, ми повинні прагнути до таких стилізацій, які нам подобаються найбільше.

Одяг і самооцінка
Вибір одягу і самооцінка людини

Звичайно, мова йде не про те, щоб йти по життю в зручному мішкуватому світшоті та джинсах. Навпаки – намагаймося підбирати одяг, який підходить нашій фігурі, роботі та характеру. Коли ми хочемо підвищити свою самооцінку, іноді варто зробити ставку на більш сміливі стилізації. Ми можемо одягати їх для особливих випадків, у вільний час, а з часом поступово «переносити» в повсякденне життя. Шукайте кольоровий одяг, не наповнюйте гардероб лише сірими речами, надлишок яких може негативно позначитися на нашій психіці!