Видалення базаліоми – Операція (Mohs) МОС

В мережі Інтернет багато інформації щодо методів лікування того чи іншого захворювання. Але треба чітко розуміти, що з цього дійсно є ефективним та безпечним та до якого лікаря звертатись!

Дуже багато інформації в інтернеті про лазерне видалення Базаліоми. Але, як би ми не любили лазерні технології, треба розуміти, що це не панацея від усіх хвороб. При лікуванні раку шкіри ні лазер, ні радіохвильовий метод ні кріодеструкція не є ефективним, більш того, вони можуть погіршити ситуацію. Променева терапія також не дає 100% гарантію при лікуванні базальноклітинної карциноми.

Є єдиний доказовий та безпечний метод видалення базальноклітинного раку шкіри – хірургічне висічення з гістологічним дослідженням.

МОHS (Моос операція) – Мікрохірургічна операція

Найчастіше БКК (базальноклітинна карцинома) локалізується на обличчі, але також може бути і на тілі. Безпечним методом видалення є мікрографічна операція, під час якої лікар одразу отримує гістологічне підтверження, що края новоутворення чисті, тобто вся пухлина видалена.

Якщо ж гістолог, під час операції повідомляє, що на краях досліджуваного новоутворення присутні злоякісні пухлини, то лікар хірург продовжує операцію – поки вся пухлина не буде видалена.

Після цього Хірург переходить до естетичної частини. Так як при МОС операції може бути видалена пухлина великого розміру, важливо зберегти естетично природні риси обличчя. Другий етап операції вважається реконструктивною хірургією і називається – пластика місцевими тканинами.

Діагностика базаліоми
Діагностика та видалення базаліоми

Як проходить операція

При видаленні БКК (базальноклітинної карциноми) або ПКК (плоскоклітинної карциноми) не потрібна гомпіталізація. Операція проводиться під місцевим знеболенням, тривалість залежить від складності втручання та кількості етапів з гістологічним дослідженням. В день операції пацієнт повертається додому. Оперуючий лікар назначає дати контрольних оглядів, перев’язок та зняття швів.

Щоб застерегти себе від розвитку раку шкіри необхідно щороку відвідувати лікаря Дерматолога-Онколога та проводити Дерматоскопію всіх новоутворень шкіри.

Записатись до Хірурга-Онколога або Дерматолога-Онколога Ви можете в медичні центри SENSAVI м. Київ. Результати операцій MOHS подивитись на сайті https://sensavi.ua/uk/services/khirurgriya/udalenie-po-mosh

Всі фотографії зроблені зі згоди пацієнтів та є інтелектуальною власністю медичного центру.