ГРВІ: що потрібно мати в аптечці

ГРВІ: що потрібно мати в аптечці

На горизонті сезон гострих респіраторних вірусних захворювань, і тому дуже важливо правильно до нього підготуватись. В цій статті ми розберемо, які ліки варто тримати в аптечці, а на які витрачати кошти немає сенсу.

А купити ліки онлайн зручно в інтернет-аптеці Receptika, адже тут широкий асортимент та доступні ціни. Також для вашого комфорту та економії часу можна замовити доставку додому.

R_vWdNdxWFEAAUL8prflKAsVsUw9vp3LKyWVdS2sv0y5pMqrEvj3kR6PMV2OwMhGLm-LvaMYq19LNgKHbbMNwDYXF24cmuS_yIyN_Y1X_gdVCq2d7ekcUZhQdl6MRw949eb49_JUsOahVjDBmi3Eu6Q

Ефективні ліки для лікування ГРВІ

Гострі респіраторні захворювання в 90% викликаються вірусами. Найчастіше ураження дихальних шляхів провокують аденовіруси, риновіруси, вірус парагрипу та інші. В осінньо-зимовий період вірус грипу та SARS-Cov-2 також часто викликає ГРВІ.

І якщо в першому випадку не потрібно застосовувати противірусні засоби, адже вони на ці збудники не діють, то в другому (при грипі та ковід-19) противірусні засоби показані.

Так, проти грипу ефективним засобом є Озельтамівір, а від ковід-19 — Фавіпіравір, Молнупіравір, Ремдесивір. Ці препарати мають призначатися виключно лікарями і тільки після визначення збудника за допомогою експрес-теста чи ПЛР. Тому і тримати їх в аптечці про всяк випадок не потрібно.

Ефективними засобами для лікування респіраторних інфекцій є:

  • жарознижувальні засоби;
  • сольові розчини для промивання носа;
  • судинозвужувальні краплі для носа;
  • деякі засоби від кашлю.

Із цього переліку в аптечці обов’язково потрібно тримати:

  • жарознижувальні: Парацетамол або Ібупрофен;
  • сольові розчини: Аквамаріс або Хьюмер;
  • судинозвужувальні краплі: Фармазолін, Нафтизин та інші.

Поповнити свою аптечку та замовити ліки через інтернет ви можете на сайті аптеки Рецептика. Оформлюйте доставку та забирайте замовлення у зручному місці та в зручний час.

Неефективні лікарські препарати при ГРВІ

Фармкомпанії пропонують багато різноманітних засобів для лікування гострих респіраторних вірусних інфекцій, але більша частина з них немає доказової бази та неефективна для лікування цих хвороб. Такі противірусні засоби як Гропринозин, Новірин, Аміксин, Амізон, Ергоферон та інші не показали ефективність проти вірусів що викликають ГРВІ.

Також до неефективних медикаментів (відносно ГРВІ) відносять антибіотики. Вони не діють на причину захворювання, оскільки працюють проти бактерій, а не вірусів. sCKdzwpvJdM3osoFyorO9y1D5B9AEvBXW_nxAVssD2lVaDtpialqquyUklyVlrEGI5TcGCYXxbLHfnPGufQ4nSViNoPrsEjA80iCmz21Ap4bSfHCZfoKkjk2QyaZijOSu2JozKESUBLexkoSRnBkDso

Неефективні також і різноманітні вітаміни та біологічні добавки, що підвищують імунітет. Насправді покращити його може зміна способу життя: правильне харчування, здоровий сон і зниження стресу.

Не потрібно мати багато препаратів в аптечці, щоб лікувати ГРВІ. А щоб менше хворіти, слідкуйте за станом свого організму, відвідуйте лікаря, проходьте чекапи та лікуйтесь свідомо.