Вибираємо бігову доріжку: корисні поради

Бігова доріжка — незмінний лідер за популярністю серед кардіотренажерів. Регулярні заняття на ній допомагають не лише позбутися зайвої ваги, а й додати виразності контурам тіла, прокачати всі групи м’язів, а також зменшити ризик розвитку захворювань опорно-рухової та серцево-судинної систем. Як вибрати бігову доріжку згідно зі своїми потребами, поговоримо у статті.

photo-1461896836934-ffe607ba8211?q=80&w=2070&auto=format&fit=crop&ixlib=rb-4.0.3&ixid=M3wxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHx8fA%3D%3D

Дивимося на клас пристрою

Бігові доріжки можна поділити на домашні та професійні:

  1. Тренажери для домашньої експлуатації мають приємну ціну, займають небагато місця та досить легкі. Кількість робочих програм у них обмежена, але встановлених функцій із головою вистачає для домашніх занять. Часто зустрічаються складні конструкції, які зручно зберігати та транспортувати.
  2. Професійні доріжки — це габаритна та важка техніка, оснащена широкими функціональними можливостями. Вони мають потужні мотори, що дозволяють годинами займатися без ризику перегріву тренажера. Полотна у таких моделях широкі, а конструкція витримує велику вагу. Такі тренажери дорожче та оснащуються комп’ютером із великою кількістю робочих програм.

Уточнюємо тип приводу

Розрізняють механічні, магнітні та електричні бігові доріжки:

  1. У механічних тренажерах полотно починає рухатися під час руху користувача. Чим інтенсивніше розганяється спортсмен, тим швидше рухається доріжка. Оскільки пристрій не вимагає підключення до мережі, така доріжка для ходьби чи бігу може використовуватися будь-де. Є й мінуси: мінімальна амортизація, високе навантаження на суглоби та стрімка втрата швидкості. Це недорогі, прості та компактні моделі для домашнього використання.
  2. Магнітні бігові доріжки схожі на механічні, але додатково оснащені спеціальним приводом, який забезпечує плавність руху бігового полотна. Завдяки цьому зменшується навантаження на організм і відсутні різкі ривки при зупинці. Магнітні моделі мають кращу амортизацію і рідше виходять з ладу, але коштують дорожче за механічні.
  3. В електротренажерах рух бігової стрічки забезпечується двигуном, що під’єднаний до мережі. У таких моделях часто встановлюються комп’ютери, тому тут є не лише базові функції на кшталт регулювання швидкості, а й можливість стежити за витратою калорій, ритмом серця і не тільки. Полотно рухається рівномірно та має високу амортизацію. Зазвичай такі бігові доріжки купують для професійної експлуатації, адже вони досить габаритні та дорогі.

І ще декілька моментів

При виборі бігової доріжки зверніть увагу на те, чи складається конструкція. Обов’язково вивчіть вбудовані функції. Сучасні моделі преміум-сегменту можуть розрізняти види активності, записувати результати тренування і відтворювати музику. Перевагою стане можливість регулювати кут нахилу доріжки, завдяки чому можна контролювати навантаження та поступово тренувати різні групи м’язів. Бажаємо вдалих покупок!