Що таке художня реставрація зубів?

За останні роки сфера реставраційної естетичної стоматології відчула суттєвий прогрес, а послуги реставрації зубів стали все більш популярними. Художня реставрація дозволяє відновити зуби від патологічних пошкоджень, повернути привабливий зовнішній вигляд посмішки та зберегти функціональність.

Художня реставрація зубів передбачає відтворення не лише естетичної анатомічної форми, але й природних кольорів зубів. Завдяки процедурі можна коригувати форму та розміри частини зуба, усувати щілини між зубами та навіть досягти ефекту “голлівудської посмішки”. Зуби стають природними, створюючи гармонійну та естетичну посмішку.

Художня реставрація зуба: показання

Основними показаннями до естетичної реставрації зубів є:

  • карієс;
  • гіпоплазія (недорозвиненість) емалі;
  • тріщини та відколи емалі;
  • кривизна та інші дефекти зубів;
  • темна емаль, колір якої неможливо виправити за допомогою відбілювання;
  • щілини між зубами;
  • поява кордону між пломбувальним матеріалом та зубом.

Художня реставрація передніх зубів: особливості

Однією з ключових сфер художньої реставрації зубів є відновлення передніх зубів.

Якщо на жувальні зуби можна поставити пломбу, підібравши її колір такий як емаль, і вони будуть виконувати свої жувальні та естетичні функції. То передні зуби відіграють важливу роль у створенні естетичного вигляду посмішки. Вони впливають на загальний зовнішній вигляд та впевненість пацієнта. Тому, відновлення передніх зубів має свої особливості, які варто враховувати.

Форма та пропорції передніх зубів мають вагоме значення у створенні гармонійного вигляду посмішки. Стоматолог старається відтворити природні кривизни та контури зубів, забезпечуючи їх візуальну симетрію. Крім того, враховується індивідуальна структура обличчя та фізіологічні особливості пацієнта, щоб досягти найприроднішого результату.

Колір передніх зубів є ще одним важливим аспектом. Лікар уважно вивчає природний колір зубів пацієнта та відновлює його при реставрації. Використання спеціальних відтінків та технік шарування допомагає досягти природності в кольорі композиту, вінірів чи коронок.

Крім вищезазначених аспектів, реставрація передніх зубів також може включати корекцію проміжків між зубами (діастеми), відновлення втрачених частин зубів, приховання дефектів та недоліків.

Художня реставрація передніх зубів
Результати художньої реставрації зубів

Естетична реставрація зубів: методи

У сучасній стоматології використовують два методи художньої реставрації зубів: прямий і непрямий метод.

Прямим методом реставрації називається відновлення зубів композитними матеріалами. Цей спосіб дозволяє швидко та безболісно повернути посмішці естетичний вигляд. Сама процедура схожа на встановлення пломби. Різниця полягає в тому, що використовуються матеріали з кращими оптичними властивостями. Сам матеріал шар за шаром накладають на емаль.

До переваг прямого методу відносять відсутність обточування емалі, при відломі частини реставрації немає необхідності відновлювати весь зуб.

Недоліком методу є усадка матеріалу, тому з часом буде необхідна корекція.

Реставрація зубів вінірами (непрямий метод відновлення) – це відновлення за допомогою спеціальних накладок із різних типів кераміки. Вони роблять зуби бездоганно білими, рівними та захищають від зовнішнього впливу.

До основних переваг вінірів відносять:

  • Мають природній вигляд, подібний до емалі. Зуби з вінірами стають білими та бездоганними за формою.
  • Стійкі до зовнішніх подразників, добре переносять перепади температури, не схильні до появи темних плям.
  • Установка вінірів займає лише кілька прийомів у стоматолога, пацієнту не потрібно довго носити складні конструкції, щоб виправити дефекти зубів.

Установка вінірів рекомендована при зміщенні зубів, наявності діастеми і сколів на зубах. Середній термін служби вінірів з композиту становить 7-10 років, а керамічні вініри – 10-20 років.

Художня реставрація зубів: ціна у Львові

Ціна реставрації зубів у Львові може варіюватись залежно від кількох факторів. Насамперед це складність випадку, кількість зубів, які потребують відновлення, використані матеріали. Також на вартість може впливати необхідність додаткового лікування.

В клініці Soprano Dental House вже на першому прийму лікар складає план лікування та фіксує вартість, яка не змінюється протягом всього періоду процедур. Довірте свою посмішку фахівцям Soprano Dental House.