Репродуктивне здоров’я жінки: чому це важливо?

У певний період життя бажання стати батьками виникає практично у кожної пари. Однак багато хто стикається з проблемами і жаліється на обставини – мовляв, легко завагітніти виходить лише у тих, хто цього не хоче. Однак краще звернутися до фахівця і планувати вагітність: медичний центр АРТКЛІНІК пропонує послуги щодо супроводу жінки на всіх етапах шляху до материнства.

Навіщо планувати вагітність?

Фахівці медичного центру АРТКЛІНІК пояснюють, чому важливо саме планувати вагітність.

  1. Попереднє планування дозволяє жінці та її партнеру емоційно та фізично підготуватися до майбутньої події. Головне – підготувати організм до свідомого переходу у режим вагітності, забезпечити емоційну підтримку обох партнерів.
  2. При завчасному плануванні жінка має можливість перевірити репродуктивне здоров’я, виявити можливі проблеми, які можуть стати на заваді довгоочікуваній вагітності або нормальному виношуванню дитини. До подібних проблем належать гормональні розлади, захворювання запального характеру та інші фактори, які потрібно заздалегідь діагностувати та пролікувати.
  3. Запобігання вродженим аномаліям. Жінка, що пройшла необхідні медичні та генетичні тести, дізнається про можливі спадкові захворювання, генетичні аномалії. Це перший крок до прийняття поінформованого рішення щодо бажання продовжити спроби завагітніти або звернутися до альтернативних методів – наприклад, використання донорських гамет, сурогатне материнство.
  4. Мінімізація ризиків: жінка уникає потенційно шкідливих впливів, які негативно впливають на розвиток дитини, її здоров’я. Можна оберігати себе від впливу хімічних речовин, не приймати певних ліків, уникати інфекцій тощо.

Планування вагітності може надати сім’ї можливість отримати психологічну підтримку, поради від генетика, психолога.

Планування вагітності
Планування та підготовка до вагітності

Репродуктивні технології на допомогу сімейній парі

Репродуктивне здоров’я для жінки є важливим фактором, який не варто недооцінювати. Воно впливає на емоційне благополуччя, фізичне самопочуття, якість відносин із партнером та дітьми. Серед факторів, що впливають на репродуктивне здоров’я, наступні:

  • вік;
  • генетичні схильності;
  • екологічні умови;
  • спосіб життя;
  • ендокринні розлади;
  • захворювання репродуктивної системи.

Сучасні репродуктивні технології відіграють важливу роль у допомозі парам, які бажають стати батьками. Вони включають такі методи, як сурогатне материнство, штучне запліднення, in vitro фертилізацію.

Вагітність
Здорова вагітність

Незважаючи на наявність проблем медичного чи генетичного характеру, що заважають природному зачаттю, перераховані вище методи дарують можливість народити дитину. Медичний центр АРТКЛІНІК має багаторічний досвід роботи у галузі репродуктивної медицини, надаючи висококваліфіковане медобслуговування. На варті вашого репродуктивного здоров’я – команда досвідчених фахівців, які мають експертні знання для успішного планування та виношування вагітності.