МКЦ – мікрокристалічна целюлоза

МКЦ – мікрокристалічна целюлоза, одержувана в результаті ретельного подрібнення і тонкого очищення бавовняної целюлози. Найбільш відомими лікарськими препаратами, що містять МКЦ, є «Мікроцел», «Анкир», «МКЦ-299». Целюлоза мікрокристалічна є нешкідливим нетоксичним речовиною, застосування якого допустимо, починаючи з 12 років підліткового віку, не залежить від статі і супутньої патології пацієнтів.

МКЦ – це засіб, який, як і будь-які інші харчові волокна, при прийомі надає механічне і сорбційне вплив на організм. Здатність волокон МКЦ потрапляючи в шлунок розбухати при усмоктуванні рідини використовується для механічного досягнення почуття ситості і придушення апетиту. Механічне очищення слизової оболонки кишечника і ефективне поглинання шкідливих речовин при проходженні по всьому шлунково-кишкового тракту, дозволяє використовувати засіб при отруєннях хімічними препаратами, токсинами і солями важких металів. МКЦ досить ефективно як оздоровчий засіб лише при строгому дотриманні водного режиму – при прийомі препарату кількість рідини випитої і що міститься в харчових продуктах має сягати не менше двох літрів.

Застосовується МКЦ у вигляді харчової добавки, включеної в раціон харчування, або у вигляді таблеток. Тривалість прийому для досягнення стійкого ефекту повинна бути не менше трьох тижнів, після місячного прийому бажано зробити тижневу перерву і повторити курс, тому що не тільки добова доза, але тривалість і кратність прийому впливають на очікуваний ефект.

Показання до застосування МКЦ

Мікрокристалічна целюлоза застосовують виходячи з її властивостей при отруєннях, як хороший сорбент, за своїми характеристиками не поступається широко відомому активованого вугілля. При другому типі цукрового діабету, гастроентерологічних захворюваннях, дисбактеріозі, порушенні обміну речовин МКЦ використовується для відновлення процесів травлення, зниження рівня холестерину і цукру. Широко препарат застосовується як профілактичний засіб при атеросклерозі, подагрі, калькульозних холециститах і гломерулонефритах, при надмірній вазі для профілактики ожиріння. Відгуки про МКЦ фахівців говорять про ефективне застосування МКЦ в комплексному лікуванні при ішемічному ураженні міокарда, при новоутвореннях, як в початковій стадії для призупинення росту пухлини, так і в наступних стадіях, коли з успіхом використовуються його сорбуючі функції.

Протипоказання МКЦ

Спільними протипоказаннями може бути теоретична непереносимість мікрокристалічна целюлоза, хоча даних про такі випадки зафіксовано не було. Дітям до 12 років МКЦ не призначають, виходячи з недосконалу систему травлення і відсутності належної ферментативної активності в цьому віці. Отже серед протипоказань МКЦ є:

  • Індивідуальна непереносимість: Це найпоширеніше протипоказання. Симптоми можуть включати: нудоту, блювоту, діарею, висип, свербіж.
  • Кишкова непрохідність: Мікрокристалічна целюлоза може погіршити стан при кишковій непрохідності.
  • Стриктури шлунково-кишкового тракту: Це звуження шлунково-кишкового тракту, яке може ускладнити проходження їжі.
  • Вагітність і грудне вигодовування: Перед прийомом мікрокристалічної целюлози під час вагітності або годування груддю рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Побічні ефекти МКЦ

Побічні ефекти при прийомі мікрокристалічна целюлоза, як правило, виключені, якщо пацієнт дотримується наведені в інструкції до МКЦ рекомендації. При перевищенні добової дози або недотриманні поступового збільшення лікувальної дози препарату в перші дні лікування, може з’явитися відчуття дискомфорту в кишечнику, запори. При виникненні даної симптоматики необхідно зменшити дозу препарату, а в подальшому протягом 5-7 днів поступово збільшувати кількість МКЦ довівши до оптимальної добової норми. Інструкція до МКЦ містить докладні дані про застосування засобу для лікувальної та профілактичної мети, дозволяє розрахувати калораж при дієтичному харчуванні з МКЦ, містить рекомендації щодо дотримання водного режиму та фізичної активності.

Що таке мікрокристалічна целюлоза?

Мікрокристалічна целюлоза - це очищена, частково деполімеризована целюлоза у вигляді білого порошку, що використовується як харчова добавка (Е460), загусник, стабілізатор та джерело клітковини.

Які властивості мікрокристалічної целюлози (МКЦ)?

МКЦ корисна, тому що вона покращує травлення, виводить токсини, знижує рівень холестерину, сприяє схудненню та нормалізує рівень цукру в крові.

Які показання до прийому МКЦ?

МКЦ рекомендується вживати при порушеннях роботи шлунково-кишкового тракту, дисбактеріозі, ожирінні, цукровому діабеті, а також для виведення з організму токсинів і шкідливих речовин.

Які побічні ефекти можуть виникати при прийомі МКЦ?

При прийомі МКЦ можливі такі побічні ефекти, як метеоризм, діарея, запори, відчуття важкості в шлунку, алергічні реакції.

Залишити відповідь