Дистанційне навчання: як допомогти дитині сконцентруватися

У зв’язку із COVID-19 та війною дистанційне навчання вже стало стандартною практикою для освітніх закладів в Україні. Незважаючи на те, що у дітей є можливість здобувати освіту у віддаленому режимі, деяким все ж таки важко зосередитися на уроках. У цій статті ми підкажемо, як організувати дистанційне навчання для дитини.

Чому дистанційна освіта викликає труднощі?

Ідея дистанційного формату навчання не відразу викликала захоплення з багатьох причин. Адже споконвіку прийнято, що діти повинні ходити до школи щодня, а можливість стабільного виходу в Інтернет і досі є не у всіх, не кажучи вже про наявність необхідних гаджетів. Однак пандемія, а потім і війна зробили нас заручниками цього скрутного становища. У той час як діти повинні пристосовуватися до дистанційного навчання в школах, батькам так само важко адаптуватися до графіка і своєї роботи через обставини, що склалися.

Як допомогти дитині з дистанційним навчанням?

З урахуванням проблем, з якими вже стикалися малюки та їхні батьки, ми підготували кілька порад, як допомогти дитині вчитися дистанційно.

Організуйте навчальне місце

Незважаючи на те, що дитині може бути зручно сидіти на дивані або навіть не вилазити з ліжка, читаючи книгу або присутні на онлайн-уроці в Zoom, це не найкраща ідея для збереження пильності та концентрації уваги.

Облаштування окремого простору для навчання в школі на віддаленій основі допоможе вашій дитині досягти поставлених цілей та очікувань. Переконайтеся, що приміщення добре провітрюється. Також важливо, щоб у куточку для занять було гарне освітлення, оскільки більшість завдань, що даються школярам, — це лист та читання. Звукоізоляція також є важливим фактором, оскільки сторонній шум відволікає дітей. Нарешті виберіть місце з мінімальним рухом за вікном. Фокус уваги дитини може легко відволіктися на будь-який об’єкт, що рухається. У питанні того, як допомогти дитині сконцентруватися, використовуйте штори або ширми, щоб навчальний простір був ізольований, поки заняття продовжуються.

Виключіть відволікаючий фактор, яким можете стати саме ви

Іноді батьки з кращих спонукань можуть завадити дитині повноцінно отримувати знання на онлайн-заняттях. У практиці є випадки, коли батьки заходять до кімнати, щоб забезпечити свого малюка чимось смачненьким або перевірити його протягом дня щодо засвоєння матеріалу. Таким чином, ви самі можете несвідомо відволікати його від уроків. Щоб не стати винуватцем неякісної дистанційної освіти для свого малюка, намагайтеся не ставити йому питання серед лекції та відкласти свої рутинні справи на потім. Повірте, прибирання будинку може зачекати, доки не закінчиться час занять.

Імітуйте школу у стінах власного будинку

Якщо дитині все ж таки не вдається відчути вдома навчальну атмосферу, наша порада, як допомогти дитині перейти на онлайн-навчання, — це імітація шкільної атмосфери. Наприклад, ви можете придбати комплект шкільної уніформи, в якому дитина приступатиме до онлайн-занять лише в ньому. Щоб не помилитися з розміром, скористайтесь таблицею розмірів дитячого одягу.

Також непоганою ідеєю може стати покупка невеликої дошки, де ваш школяр зможе, немов у класі, вирішувати арифметичні рівняння.

Не забувайте про перерви

Вчителі у рамках щодо нового підходу до освіти не хочуть, щоб діти розчаровувалися у навчанні. Вони намагаються вибудовувати дистанційну роботу так, щоб зробити уроки не тільки цікавими, але, щоб у дітей був час на виконання домашнього завдання, і, звичайно ж, на відпочинок. Тут вам як батькам слід працювати з педагогами в єдиному механізмі. Відповідаючи на питання, як зробити дистанційне навчання цікавим, постарайтеся з дитиною після онлайн-занять розставити пріоритети та розподілити розумове навантаження так, щоб він мав час подумати та обробити отриману інформацію. Не слід намагатися виконати весь обсяг роботи за один раз. Цілеспрямовані перерви від 5 до 60 хвилин допоможуть освіжити мозок, підвищать здатність сконцентруватися по новій. Наприклад, ви можете запропонувати дитині зробити дихальну гімнастику, дати можливість відволіктися на хобі або просто вийти на свіже повітря!

Концентрація уваги під час онлайн навчання
Проблеми з концентрацією уваги у дитини під час дистанційного навчання

Підтримуйте соціалізацію дитини

На жаль, вплив дистанційного навчання на дітей може призвести до того, що дитина почуватиметься ізольованою в порівнянні з тим часом, коли вона ходила до школи. Щоб уникнути самотності та навіть депресії, дитині завжди слід залишати у розкладі місце для спілкування з друзями. Зустрічі з однолітками є обов’язковим фактором соціалізації та правильного розвитку дитини. Організовуйте прогулянки вихідного дня, плануйте відеодзвінки та використовуйте інші методи «коннекту», щоб дитина розвивала соціальні навички.

Привчіть дитину використовувати програми, які допоможуть їй регулювати свій час

Хорошою ідеєю того, як не відволікатися при дистанційному навчанні стане використання додатків-органайзерів для смартфонів. На сьогоднішній день розробники пропонують безліч подібних інструментів, які допоможуть дитині зосередитися та побудувати свій день продуктивно. Такі програми, зазвичай, багатофункціональні: у межах можна створювати списки справ, встановлювати нагадування і відстежувати власний прогрес. Такі електронні щоденники не лише дозволять малюкові блискуче розібратися з усіма запланованими справами, освоїти основи тайм-менеджменту, а й мотивуватиму його на нові звершення.

Ми підібрали для вас низку популярних порад щодо того, як допомогти дитині з дистанційним навчанням. Прислухайтеся до цих корисних рекомендацій батькам, адже формат онлайн-навчання не тільки через обставини, що склалися, але і в силу технологічного прогресу, вже, найімовірніше, залишиться з нами на довгі роки.