Спіруліна – корисні властивості, застосування

Спіруліна – це морська водорість з високим вмістом поживних речовин. Подивіться, чому варто використовувати її в повсякденному житті не тільки для здоров’я тіла, але й для краси.

Спіруліна в природі зустрічається в озері Чад в Африці та Тескоко в Мексиці. Штучні культури почали вирощувати на рубежі 1960-х і 1970-х рр. Спіруліну вирощують у різних регіонах світу з найбільш сприятливим кліматом: в Азії (Китай, Тайвань, Японія, Індія), Північній Америці. (Гавайські острови), Південна Америка (Мексика), а також Африка (регіон Чаду).

Корисні властивості спіруліни

Спіруліна є найбагатшим джерелом повноцінного білка (18 амінокислот – 8 екзогенних і 10 ендогенних). Високоякісний білок становить 60-70% ваги спіруліни, завдяки чому цю водорість називають зеленим м’ясом. Його частка в спіруліні майже втричі перевищує вміст білка в м’ясі.

Спіруліна також містить бета-каротин, фолієву кислоту, гамма-ліноленову кислоту (GLA, кон’юговану лінолеву кислоту CLA, біофлавоноїди, залізо, марганець, цинк, мідь і селен. Спіруліна є джерелом вітамінів A, C, D, E, K і група В.  Компоненти, що входять в склад водорості, мають потужний позитивний вплив на організм людини.

GLA кислота

Спіруліна характеризується надзвичайно високою концентрацією дуже рідкісної гамма-ліноленової кислоти (GLA). ГЛК кислота бере участь у біосинтезі речовин, які мають протизапальну дію, знімають симптоми передменструального напруження, знижують артеріальний тиск, впливають на зовнішній вигляд шкіри, волосся та нігтів, підвищують активність імунної системи, знижують ризик утворення внутрішньосудинних тромбів.

Вітамін А

Вітамін А уповільнює процес старіння шкіри (є антиоксидантом), захищає клітинні мембрани, підтримує функціонування епітеліальної тканини. Це дуже важливо для гарного стану шкіри, волосся, нігтів, зору та кісток, а також для стійкості до інфекцій.

Бета каротин

Бета-каротин – це провітамін А, який перетворюється на вітамін А тільки в організмі людини. Він міститься у фруктах і овочах, таких як морква, курага, шпинат, персики, апельсини, червоний перець і броколі. З іншого боку, вітамін А присутній тільки в продуктах тваринного походження – в печінці та яйцях.

Вітамін С

Вітамін С – насичує клітини шкіри киснем і зміцнює кровоносні судини. Ми знаходимо його в зелених і червоних овочах, кислих фруктах (смородина, агрус, полуниця, малина), ківі, молодій картоплі. Крім того, цей вітамін необхідний для кісток, зубів і ясен.

Вітамін D

Вітамін D – відповідає за правильний розвиток і мінералізацію кісток. Вітамін D відіграє важливу роль у регуляції обміну кальцію і фосфору в організмі.

Вітамін Е

Вітамін Е, який взаємодіє з вітаміном С, запобігає старінню і впливає на колаген. Ми забезпечимо його, вживаючи, наприклад, авокадо, волоські та лісові горіхи, мигдаль, паростки, гарбузове та соняшникове насіння.Це антиоксидант, який нейтралізує вільні радикали, відповідальні за руйнування клітин, не тільки шкіри. Вітамін Е також називають вітаміном фертильності.

Вітамін К

Вітамін К – виконує багато важливих функцій в організмі, серед яких найважливішими є участь у гомеостазі кальцію та вплив на згортання крові. Вітамін К запобігає внутрішній кровотечі та крововиливам, є чинником, що зменшує надмірну, сильну менструальну кровотечу.

Спіруліна водорість
Користь спіруліни

Вітаміни групи В

Вітаміни групи B – заспокоюють подразнення і зволожують шкіру, а також запобігають її жирності і появі чорних крапок. Вітамін В2, який міститься в в печінці, пивних дріжджах, сирі, яйцях і шпинаті впливає на потріскані губи і випадання волосся.

Як ви можете легко переконатися, завдяки багатому вмісту всіх необхідних вітамінів і мінералів, ефект спіруліни є глобальним і може покращити здоров’я всього організму людини. Крім того, завдяки своїм властивостям її рекомендують як доповнення до дієти людям, які борються з анемією, оскільки водорість збільшує вироблення еритроцитів, а також людям, які дотримуються вегетаріанської або веганської дієти через високий вміст високоякісного білка.

Спіруліна для волосся

Живильні речовини, що входять до складу спіруліни, впливають на роботу сальних залоз, відповідають за зміцнення ліпідного бар’єру, завдяки чому сприяють відновленню структури волосся і нігтів. Спіруліна може мати сприятливий вплив на людей, які відчувають надмірне випадання волосся. Це пов’язано з ефектом зміцнення імунної системи, завдяки наявності антиоксидантів.