Спермограма

Спермограма відноситься до специфічних аналізів, що дозволяє визначити причину чоловічого безпліддя. Саме чоловіче безпліддя є каменем спотикання практично в половині випадків безплідних сімей. Тим часом, спермограма є одним з найбільш простих і безпечних способів обстеження такої пари.

Досить часто в мережі використовують невірна назва цього аналізу спермограми, плутаючи букви – спермотограма або сперматограма. Це не вірно. Використовуйте правильне найменування аналізу. Повернемося до опису аналізу.

Досить часто аналіз сперми використовується в процесі діагностики і лікування простатитів

Для проведення цього аналізу використовується зібрана шляхом мастурбації сперма, отримана після 3-7 днів статевої стриманості. ВООЗ не рекомендує інші способи збору сперми, оскільки мастило презерватива або домішка статевих виділень партнерки можуть спотворити результати спермограми. Перед здачею аналізу сперми забороняється також вживання алкоголю протягом 7 днів.

При проведенні аналізу сперми враховується цілий ряд фізичних, хімічних і біологічних властивостей, що впливають на здатність до запліднення.

Основні показники спермограми в нормі наступні:

  • Кількість еякуляту в нормі становить 2-8 мл.
  • Колір сперми – сіруватий, світло-жовтий, блакитний. Не повинно бути відтінків червоного кольору, які свідчать про можливу домішки крові.
  • Кислотність сперми коливається в межах рН 7,2-8,0. слід зазначити, що ці цифри можуть варіювати в залежності від багатьох факторів. Показник визначається тільки як уточнююче.
  • Концентрація сперматозоїдів – фактор, який впливає на здатність до запліднення. У здорового чоловіка в 1 мл сперми міститься від 20 до 200 мільйонів сперматозоїдів.
  • Крім підрахунку загальної кількості сперматозоїдів, обов’язково визначається їх активність. Сперматозоїдів з активною рухливістю має бути не менше 20-25%, а в ідеальному варіанті – близько 50%. Близько 1/3 сперматозоїдів в нормі повинні мати нормальну будову.
  • Такий параметр, як час розрідження еякулята, дозволяє визначити стан передміхурової залози. В середньому цей час становить 10-40 хвилин (в нормі – до 1 години).

Крім цих основних, існує цілий ряд додаткових параметрів. Найчастіше їх визначення є необов’язковим, але може уточнити першопричину змін якості сперми.

Спермограма при безплідності

Спермограма є обов’язковим методом обстеження безплідної пари. Для остаточної оцінки якості сперми слід здати не менше 2 аналізів з перервою в два тижні.

Безплідність і спермограма
При безплідності важливо здати спермограму для виявлення причин

При самостійній оцінці результатів спермограми слід пам’ятати, що всі параметри норми в деякій мірі умовні. Остаточний висновок про якість сперми може дати тільки фахівець.

Для того, щоб поліпшити якість сперми, існує ряд способів. Найчастіше поліпшення сперми настає тільки завдяки зміні режиму харчування. Благотворно на якість еякуляту впливають вітаміни-антиоксиданти (Е і С), фолієва кислота, мед, горіхи, сухофрукти, морські продукти. На сьогоднішній день на ринку є різні БАДи, мета яких – підвищити якість сперми і зробити її здатною до запліднення.

При наявності супутніх запальних процесів сечостатевої системи необхідно, в першу чергу, пройти повний курс лікування і повторити спермограму.

У деяких випадках поліпшення якості сперми неможливо. Тоді доводиться вдаватися до штучного запліднення (при наявності живих сперматозоїдів в еякуляті) або до використання донорської сперми.

Якщо ви коли-небудь здавали спермограму, то не соромтеся залишити свій відгук про це аналізі і можливо порекомендувати нашим читачам ті чи інші місця, де можна здати спермограму.

Залишити відповідь