Факти про коронавірус

Однією з найпопулярніших тем всіх новин останніх місяців став коронавірус. Хто найбільше схильний до зараження, наскільки великий ризик смертності, як зараз борються з вірусом і як всього цього уникнути? Далі ви як раз і прочитаєте найбільш актуальні факти про коронавіруси, які дадуть відповідь на всі ці хвилюючі питання.

1. Причина появи

Найбільш імовірною причиною виникнення вірусу під кодом COVID-19 є передача інфекції від тварин до людей. Даний вірус генетично більш ніж на 96,2% ідентичний Коронавіруси серед кажанів і приблизно на 90% ідентичний коронавірус у панголінів (лускаті ящери, що зустрічаються в південних регіонах Африки та Азії). Спочатку цільовою групою для вірусу були лише деякі тварини, але через вживання в їжу хворих особин, хвороба виявилася і в тілі людини.

2. Звідки назва Коронавірус

Приставка «Корона» в назві пояснюється просто. Після вивчення вірусу під мікроскопом явно видно що обрамляють бактерію тичинки, що за своєю формою нагадують корону. До слова, ці відростки потрібні для проникнення в клітину. Не дивно, що термін «короновірус» розійшовся в мережі набагато швидше, ніж офіційне «2019 nCoV».

3. Загальна тривалість захворювання

Даного вірусу не властиво поширення на великі відстані. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом, що можливо лише при тісному контакті з хворим. Зазвичай період перебігу хвороби не перевищує двох тижнів. Можуть зустрічатися важкі випадки, коли захворювання протікає від 3 до 6 тижнів. Але тут факти про коронавіруси лише починаються.

4. Основні симптоми

Серед найбільш значущих і найбільш поширених симптомів захворювання варто відзначити наступні:

 • жар, підвищена температура (спостерігається у 86% хворих);
 • сухий кашель (спостерігається у 68% заражених);
 • різке нездужання (виявлено у 38% інфікованих);
 • слизовий кашель (33% хворих);
 • задишка (близько 25%).
Висока температура – один з симптомів Коронавірусу
Висока температура – один з симптомів Коронавірусу

Серед менш поширених симптомів варто виділити хворобливі відчуття в горлі, болі в м’язах і озноб. Рідко спостерігається нудота, блювотні позиви, закладеність носа, а також діарея. Варто особливо відзначити, що нежить не відноситься до ознак вірусу. При схожих симптомах варто звернутися до лікаря. Не варто панікувати – швидше за все, це звичайна застуда, але краще зайвий раз перевірити стан свого здоров’я і бути спокійним.

5. Статистика хвороби

Серед близько 50 000 інфікованих людей в Китаї з підтвердженим фактом захворювання смертність становить не більше 3,4%. Даний показник багато в чому залежить від віку, фізичного стану людини, раніше перенесених захворювань, а також часу реакції працівників системи охорони здоров’я. Так, у інфікованих з уже існуючими серцево-судинними хворобами рівень смертності становив близько 13,1%, а з високим тиском – 8,4%. У разі відсутності таких серйозних проблем з організмом відсоток смертності не перевищує 1,4% серед хворих. У більшості випадків (понад 80%) якесь специфічне лікування не потрібне.

6. Особливі заходи

Також серед фактів про коронавіруси варто відзначити, що на даний момент влада Китаю випробували різні варіанти по лікуванню хвороби. Завдяки цьому рівень смертності став набагато нижче, ніж був ще місяць тому. Основні ліки, якими лікують коронавірус, відносяться до категорії сильнодіючих – рибавірин у комбінації з лопінавіром і ритонавіром. Приймати їх слід виключно за призначенням лікаря і під його наглядом! Для пацієнтів з вираженим запаленням легенів показаний прийом антибіотиків (амоксицилін, левофлоксацин, моксифлоксацин, цефалоспорини і т.д.)

7. Значення віку

Чим менше ваш вік, тим менші шанси зараження і подальших ускладнень при інфікуванні. На поточний момент велика частина від інфікованих (близько 73%) – це громадяни у віці старше 40 років. Серед дітей та підлітків до 18 років кількість хворих не перевищує 2,1%.

8. Результати опитувань

Також влада Китаю провели по всій країні ряд детальних опитувань і зібрали докладну статистику. В ході дослідження вдалося встановити, що при контакті з зараженим громадянином ймовірність «підчепити» коронавірус становить від 1,2 до 5%.

9. Вплив на організм

Факти про коронавірус підтверджують, що жінки і чоловіки хворіють однаково часто. Однак серед китайського населення померло 2,8% інфікованих китаянок, коли серед заражених чоловіків цей показник склав 4,7%. Вагітні жінки, що заразилися в останньому триместрі, народжують здорових дітей. Про вплив інфекції на плід при ранніх етапах терміну вагітності говорити ще передчасно.

10. Заходи профілактики

Щоб максимально знизити ймовірність зараження, варто дотримуватися наступних заходів профілактики:

 • Регулярно мийте руки з милом.
 • Проводьте знезараження предметів систематичного використання – пульт від телевізора, смартфон, ручки, ключі та ін. Можна використовувати дезінфікуючі серветки.
 • Не торкайтеся немитими руками до носа, губ, очей.
 • Майте при собі дезінфікуючі засоби – перш за все, для знезараження рук. Коронавірус гине при впливі на нього спирту.
 • Будьте обережні в місцях великого скупчення людей, таких як транспорт, супермаркети, кінотеатри та ін. По можливості рідше торкайтеся предметів загального користування, або надягайте захисні рукавички.
 • Не слід брати їжу із загальної ємності, використовувати рукостискання і входити в тісний контакт з малознайомими людьми. По крайней мере, до стабілізації ситуації з вірусом.
 • Для профілактики рекомендовано носити захисну маску, але вона більшою мірою показана для вже інфікованих людей. Одноразові пов’язки слід змінювати кожні 2-3 години використання.
 • Частіше провітрюйте кімнати будинку і на робочому місці.
 • Утримайтеся від далеких поїздок і подорожей.
 • Тимчасово відмовтеся від імпортних м’яса, риби і азіатських делікатесів. Добре промивайте і прожарюйте продукти тваринного походження.
Миття рук
Мити руки – це один з ефективних методів профілактики Коронавірусу

Такими виявилися найбільш важливі факти про коронавірус. Займайтеся своїм здоров’ям, зміцнюйте імунітет, додайте в свій раціон більше корисних продуктів і збільште фізичну активність. Адже саме наш імунітет це головний бар’єр від інфекцій будь-якого роду.

Залишити відповідь