Болі в спині – основні причини та лікування

Біль у спині є одним із найпоширеніших захворювань, які вражають все молодших людей. Все через дедалі менш гігієнічний спосіб життя для скелетної системи, включаючи довгі години в сидячому положенні та низьку фізичну активність. Однак це не єдині причини болю в спині. Дізнайтеся більше про такі недуги та перевірте, як їх лікувати та полегшувати симптоми!

Найпоширеніші причини болю в спині

Часто біль у спині є симптомом, який не віщує серйозне захворювання. Найчастіше це пов’язано з перевантаженням м’язів або тривалим прийняттям неправильного положення тіла. Біль у попереку, зазвичай у поперековій області, також є поширеним результатом підйому важких речей. Це також найпоширеніша причина болю в спині під час вагітності. Больові розлади можуть з’явитися навіть в результаті сну на незручному матраці, малорухливого способу життя або тривалого ходіння на високих підборах. З іншого боку, біль між лопатками може виникнути в результаті тривалого перебування в незручній позі. Це часто пов’язано з професією, наприклад, стоматолог, косметолог, манікюрниця, ІТ-спеціаліст, а також офісний або фізичний працівник, наприклад, той, хто стоїть на виробничій лінії. Іноді біль у спині виникають внаслідок травм хребта. Лікуванням болю у спині займаються спеціалісти клініки вертебрології та нейроортопедії Вертебра у Києві.

До захворювань, які дуже часто викликають біль у спині, відносяться сколіоз або артроз. У разі дегенеративного захворювання найпоширенішим ефектом є люмбагія, широко відома як люмбаго або вогнепальний простріл. Потім біль у спині з’являється в поперековому відділі. Виникає внаслідок посилення дегенеративних змін у хребті, а саме у волокнисто-хрящовому міжхребцевому диску. В результаті цього, його пульпозне ядро ​​випинається, що викликає біль. Напади люмбаго найчастіше з’являються після підняття великої ваги, можливо, після інших великих фізичних навантажень.

Основні причини болю в спині

Біль у спині, хоча зазвичай є симптомом проблем із хребтом, іноді може бути пов’язана з нервовою системою або проблемами внутрішніх органів. Прикладом може служити біль в лівій лопатці, яка турбує багатьох людей. Крім порушення постави, його джерелом також може бути радикулопатія або міжреберна невралгія. Обидва пов’язані з пошкодженням нервів, часто в результаті ревматоїдного артриту, викривлень хребта або системних захворювань, таких як діабет або червоний вовчак.

Іноді біль у лівій лопатці або біль у грудях і спині може бути результатом серйозних захворювань серця. Одним з найпоширеніших буде інфаркт міокарда або перикардит. Якщо болить спина зліва, причиною також можуть бути захворювання серця, а іноді і проблеми з підшлунковою залозою. Однак, як і у випадку з болем справа, джерелом можуть бути захворювання нирок, легенів і плеври, кишечника, а у жінок ще й репродуктивної системи. Якщо болить тільки справа в спині, проблема також може бути в жовчному міхурі.

Можливі причини болю у спині
Визначення причини болю у спині

Біль спини також може бути пов’язана з міжреберної невралгією. Вона може бути тільки з одного боку або з двох сторін. Така невралгія спини поширюється більш вертикально в грудну частину і по дузі в нижні відділи. Для цього захворювання характерно посилення симптомів при кашлі, чханні, вдиху або рухах тулуба.

Лікування болю в спині

У тому випадку, якщо болі в спині викликані певним захворюванням, знадобиться лікування у спеціалістів, а в більш складних випадках навіть хірургічне втручання. Тому так важливо визначити причину проблеми. Для цього часто рекомендують магнітно-резонансну або комп’ютерну томографію.

Також варто подбати про здоров’я своєї спини, змінивши певні звички та подбавши про ергономіку роботи. Час від часу, наприклад, кожні 1-1,5 години, слід гуляти або робити прості вправи, наприклад, рухи руками або головою. Плавання в басейні або інші вправи, які зміцнюють м’язи спини і преса, також можуть бути ефективним способом зняти біль у спині.

Швидке полегшення також може принести тепла ванна або застосування знеболюючих або протизапальних засобів. У разі сильного болю в спині найкраще прийняти зручне положення, щоб відчути полегшення, наприклад, на боці з підтягнутими колінами. Хоча біль у спині часто можна полегшити домашніми засобами, слід проконсультуватися з лікарем. Особливо, якщо вона супроводжується парезом або порушеннями чутливості, і якщо вона триває довше 7 днів, візит до фахівця  не слід відкладати.