Лікування та профілактика захворювань нирок – все, що треба знати

Фільтрація крові, очищення її від токсинів і шлаків та наступне доставляння до всіх тканин та органів забезпечується нирками. Такі функції засвідчують важливість відповідного органу для повноцінної роботи абсолютно всіх систем організму. Впоратися з виконанням цієї відповідальної роботи здатні лише здорові нирки.

У даній статті йдеться про поширені хвороби відповідних базових елементів системи сечовиділення, їх причини і методи боротьби з нирковими патологіями в умовах стаціонарного медичного закладу. Також читачам пропонується корисна інформація про пріоритетні особливості лікування нирок на українських курортах, в санаторних закладах.

Ниркові захворювання, їх типи та причини

Дані патології відрізняються різноманітною етіологією – вони можуть бути інфекційними, запальними та хронічними.

Результатом інфікування стають пієлонефрити, грибкові ураження та паразитарні, а також абсцеси.

Поширеним захворюванням є сечокам’яна хвороба, в результаті якої в нирках утворюються конкременти (камені) фосфатної, оксалатової та уратної  специфіки.

Такі органи можуть бути уражені доброякісними або злоякісними новоутвореннями. Найчастіше це бувають кісти – прості, атипові чи паразитарні.

Нефропатії стають наслідком таких захворювань, як цукровий діабет, подагра, васкуліт, а ще вони можуть провокуватися тривалим прийомом сильнодіючих медичних препаратів та отруєннями.

Різновидами ниркових патологій є нефроптоз, що передбачає опущення відповідного органу, та нефросклероз, який ще називають синдромом зморщеної нирки.

Хронічними нирковими хворобами є нефрити, в тому числі інтерстиціальний та так званий гломерунефрит.

Розвиток відповідних патологій найчастіше спричиняється рядом факторів:

 • сильними переохолодженнями;
 • неправильним раціоном;
 • зловживанням спиртними напоями;
 • інфекційними процесами в організмі;
 • різкою втратою маси тіла;
 • генетичною схильністю.

Окрім того, нирки можуть захворіти внаслідок постійної перевтоми, стресів, порушення обмінних процесів та порушень функціоналу ШКТ, в тому числі частих запорів.

Особливості діагностики та класичної терапії

Виявити тут чи іншу хворобу нирок допомагає комплексне обстеження організму. Зазвичай воно включає загальні аналізи сечі та крові, виконання різних проб і випробувань, проведення мікроскопічних та бактеріологічних досліджень сечі.

Додатково хворий проходить обстеження УЗД та рентген, або йому призначається КТ чи МРТ.

Також фахівці для постановки точного діагнозу використовують інструментальні методи діагностики, які дають можливість виявити патології на початкових стадіях.

В умовах лікування в медичному стаціонарі хворим призначаються різноманітні фармацевтичні препарати – від антибактеріальних та противірусних засобів до імуномодуляторів, спазмолітинів і анальгетиків.

Допоміжними методами боротьби з нирковими хворобами є фітотерапія (пиття очищаючих трав’яних чаїв і відварів), лікувальна дієта та вживання спеціальних фармацевтичних препаратів, які сприяють руйнації й виведенню конкрементів та піску з нирок.

Якщо консервативна терапія виявляється безрезультатною, хворих очікує терміновий гемодіаліз чи перитонеальний діаліз. Практикується також хірургічне видалення каменів та новоутворень з цих органів – методами лапароскопії, нефростомії та стентування.

Методика та переваги лікування ниркових хвороб у санаторіях

Не менш ефективно та значно приємніше лікувати нирки є можливість на українських курортах. Оптимальним рішенням відповідної проблеми є Трускавець – санаторії цього прикарпатського містечка мають потужну терапевтичну базу та новітнє діагностичне обладнання.

До того ж, відповідні здравниці використовують для зцілення своїх пацієнтів високоефективний природний засіб – мінеральну воду «Нафтуся». У результаті прийому такої води внутрішні органи очищаються від токсинів, з організму активно виводяться шлаки та солі, а з нирок – пісок та конкременти.

Вода «Нафтуся» поєднує в собі властивості анестетика та антисептика, забезпечує сечогінний та антиспазмалгічний ефект, приводить до норми обмінні процеси та мінімізує вірогідність повторного утворення каменів у нирках.

Окрім того, лікувальна програма для курортників із хворими нирками та для людей, що хочуть попередити розвиток таких небезпечних патологій, включає ряд додаткових процедур:

 • різні види масажу;
 • вправи лікувальної фізкультури;
 • терапію магнітну, вакуумну, вібраційну та лазерну;
 • лікування теплом та озокеритом;
 • дієтотерапію;
 • масляні та хвойні інгаляції;
 • ароматерапію;
 • спеціальні водні процедури.

Фахівці трускавецьких здравниць використовують для дроблення конкрементів у нирках (а також у сечовому міхурі та сечовивідних шляхах) інноваційний апарат літотриптор – він характеризується безконтактною дією на організм. Таке унікальне обладнання пропонує топовий медичний центр курорту «Мед-Палас».

Час перебування на курорті, який розташований у мальовничій місцевості, передбачає, наряду з лікувальними заходами, різноманітну змістовну програму дозвілля, екскурсій до визначних місць Прикарпаття та цікавих розваг для своїх гостей. Його не можна навіть порівнювати з нудним та емоційно виснажливим лікуванням у медичному стаціонарі.

Придбання путівки до профільного санаторію – найкраще рішення для того, щоб позбавитися від ниркових хвороб назавжди чи як мінімум досягти тривалої ремісії й при цьому повноцінно відпочити, отримуючи масу позитивних вражень.