Скипидарна мазь

Скипидарна мазь – лікарський препарат на основі речовини природного походження. Діючим компонентом є терпентинне масло. Проводиться у формі мазі для зовнішнього використання.

Інструкція до скипидарної мазі інформує, що в основі даного засобу перебуває жовчний скипидар. Він являє собою рідку суміш терпеноїдів і терпенів, які отримують з рослинної смоли хвойних дерев. В цілому він є сукупністю різних ефірних масел, одержуваних різними методами дистиляції або екстракції з різних частин вічнозелених хвойних дерев (сімейство Соснові).

Скипидарна мазь характеризується місцевоподразнюючою і антисептичною фармакологічною дією. Лікарський засіб Скипидарна мазь має виражену протизапальну, відволікаючу, антисептичну та знеболювальну дії.

Описувана мазь застосовується для розтирань.

Показання до застосування скипидарної мазі

Скипидарна мазь застосовується при м’язовому і суглобовому больовому синдромі. Застосування скипидарні мазі показано для розтирання різних хворобливих ділянок шкірних покривів. Також вона застосовується для лікування невралгій, міозитів (запалень м’язів), артритів і ревматизму.

Протипоказання

Використання лікарського засобу Скипидарна мазь протипоказане при захворюваннях шкірних покривів, важко протікають захворюваннях печінки і нирок.

З причини відсутності клінічного досвіду використання скипидарні мазі у вагітних, в дитячих вікових групах, а також в період годування грудьми (лактація) її застосування у зазначеного контингенту пацієнтів протипоказано.

Побічні ефекти скипидарної мазі

Інструкція до скипидарні мазі свідчить, що препарат може викликати появу різних алергічних реакцій, відчуття свербежу, печіння, набряк шкіри, шкірного висипу, почервоніння шкірних покривів. У рідкісних випадках можуть виникати генералізовані алергічні реакції у вигляді нападів ядухи, підвищення артеріального тиску, запаморочення, прискореного серцебиття, судом, втрати свідомості. Подібні системні реакції можуть вимагати звернення за спеціалізованою медичною допомогою.

При появі будь-яких побічних реакцій, подальше використання даного засобу потрібно негайно припинити, видаливши залишки препарату з поверхні шкірних покривів.

Запобіжні заходи при прийомі скипидарної мазі

Потрібно порадитися з лікарем перед початком застосування даного лікарського засобу. Потрібно уникати наносити скипидарні мазь на пошкоджені ділянки шкіри, опікові та ранові поверхні, відкриті глибокі рани, порізи. Не допускати попадання мазі в очі та на слизові оболонки.

Лікарська взаємодія описуваної мазі з іншими медикаментозними препаратами не вивчалася. Тому потрібно не допускати одночасного її використання з іншими місцевими лікарськими засобами для зовнішнього використання.

При будь-яких побічних реакціях радьтеся з лікарем, припиняючи застосування лікарського засобу. Тривалість лікування лікарським засобом Скипидарна мазь має визначатися лікарем.

Що таке скипидарна мазь?

Скипидарна мазь - це місцевий знеболюючий та протизапальний засіб на основі скипидару, який використовується для лікування м'язового та суглобового болю.

Для чого застосовується скипидарна мазь?

Скипидарну мазь застосовують для зняття болю та запалення при невралгіях, міозитах, артритах та ревматизмі.

Які можуть бути протипоказання до застосування скипидарної мазі?

Протипоказаннями до застосування скипидарної мазі є: індивідуальна непереносимість компонентів мазі, гострі запальні захворювання шкіри, вагітність та лактація.

Які побічні ефекти може викликати скипидарна мазь?

Скипидарна мазь може викликати місцеві алергічні реакції (почервоніння, свербіж, печіння), а також рідко - генералізовані алергічні реакції (задишка, тахікардія, зниження артеріального тиску).

Які запобіжні заходи слід вживати при застосування скипидарної мазі?

При застосуванні скипидарної мазі слід уникати потрапляння мазі на відкриті рани, слизові оболонки та очі, а також не використовувати її під пов'язку.

Залишити відповідь