Азелаїнова кислота

Азелаїнова кислота – лікарський засіб, що надає переважно антибактеріальну дію. При місцевому використанні Азелаїнова кислота має виражену антибактеріальну дію, переважно по відношенню до Propionibacterium acne – виду пропіонових бактерій, що сприяють виникненню бактеріальних вугрів, а також по відношенню до Staphylococcus epidermidis, роду Streptococcus і Staphylococcus aureus.

Антибактеріальний ефект даного лікарського препарату проявляється як на поверхні шкірних покривів, так і безпосередньо в сальних залозах. У разі тривалого застосування азелаїнової кислоти, поява резистентності (стійкості) мікроорганізмів до неї не відбувається.

Азелаїнова кислота
Азелаїнова кислота використовується в препараті Скінорен

Азелаїнова кислота характеризується здатністю надавати антипроліферативну дію по відношенню до кератиноцитам (ороговевающим клітин епітелію) і викликати помірний цитостатичний ефект шляхом інгібування процесів синтезування клітинних білків. Даний ефект проявляється в нормалізації процесу кератинізації в стінках волосяних фолікулів, що уповільнює утворення і вивільнення жирних кислот, які сприяють, в подальшому, виникненню акне. Позитивний лікувальний ефект даного лікарського засобу на супутнє вугрової висипки утворення комедонов ґрунтується на нормалізації процесів зроговіння клітин епідермального шару шкіри.

Азелаїнова кислота характеризується протизапальною дією, зреалізований в інгібуванні (придушенні) ферменту – клітинної оксидоредуктаз, в результаті зменшується метаболізм в нейтрофільних гранулоцитах і вироблення ними вільних радикалів, які є найважливішими факторами в підтримці показників активності запальних процесів. Також Азелаїнова кислота викликає пригнічення процесів росту і активність ряду аномальних меланоцитів, що викликають явища гіперпігментації шкірних покривів за типом мелазми.

Інструкція до азелаїнової кислоти свідчить, що вона впливає на процеси зроговіння клітин епідермісу, пригнічуючи ріст і активність аномальних клітин-меланоцитів, які, в свою чергу, викликають появу гіперпігментації шкіри по типу мелазми. Також вона надає виражені противугреву і кератолітичну дії.

Показання до застосування азелаїнової кислоти

Застосування азелаїнової кислоти показано при лікуванні акне і гіперпігментації (патологічної) шкіри, мелазми. Також може застосовуватися з метою зменшення утворення комедонов (чорних крапок).

Препарат може призначатися без будь-яких вікових обмежень.

Протипоказання

Застосування азелаїнової кислоти протипоказано при підвищеній чутливості до азелаїнової кислоти.

Побічні ефекти

Відгуки про азелаїнової кислоти свідчать, що її застосування може викликати появу алергічних реакцій, подразнення шкіри, почервоніння і лущення шкірних покривів, відчуття свербежу, поколювання і печіння.

Запобіжні заходи при застосуванні азелаїнової кислоти

Азелаїнова кислота є хімічно несумісною з підставами, сильними відновниками і окислювачами.

Не допускати попадання в очі, на слизові оболонки, губи, ротову порожнину, на ранові поверхні, опікові поразки шкіри.

Залишити відповідь