Азелаїнова кислота

Азелаїнова кислота – лікарський засіб, що надає переважно антибактеріальну дію. При місцевому використанні Азелаїнова кислота має виражену антибактеріальну дію, переважно по відношенню до Propionibacterium acne – виду пропіонових бактерій, що сприяють виникненню бактеріальних вугрів, а також по відношенню до Staphylococcus epidermidis, роду Streptococcus і Staphylococcus aureus.

Антибактеріальний ефект даного лікарського препарату проявляється як на поверхні шкірних покривів, так і безпосередньо в сальних залозах. У разі тривалого застосування азелаїнової кислоти, поява резистентності (стійкості) мікроорганізмів до неї не відбувається.

Азелаїнова кислота
Азелаїнова кислота використовується в препараті Скінорен

Азелаїнова кислота характеризується здатністю надавати антипроліферативну дію по відношенню до кератиноцитам (ороговевающим клітин епітелію) і викликати помірний цитостатичний ефект шляхом інгібування процесів синтезування клітинних білків. Даний ефект проявляється в нормалізації процесу кератинізації в стінках волосяних фолікулів, що уповільнює утворення і вивільнення жирних кислот, які сприяють, в подальшому, виникненню акне. Позитивний лікувальний ефект даного лікарського засобу на супутнє вугрової висипки утворення комедонов ґрунтується на нормалізації процесів зроговіння клітин епідермального шару шкіри.

Азелаїнова кислота характеризується протизапальною дією, зреалізований в інгібуванні (придушенні) ферменту – клітинної оксидоредуктаз, в результаті зменшується метаболізм в нейтрофільних гранулоцитах і вироблення ними вільних радикалів, які є найважливішими факторами в підтримці показників активності запальних процесів. Також Азелаїнова кислота викликає пригнічення процесів росту і активність ряду аномальних меланоцитів, що викликають явища гіперпігментації шкірних покривів за типом мелазми.

Інструкція до азелаїнової кислоти свідчить, що вона впливає на процеси зроговіння клітин епідермісу, пригнічуючи ріст і активність аномальних клітин-меланоцитів, які, в свою чергу, викликають появу гіперпігментації шкіри по типу мелазми. Також вона надає виражені противугреву і кератолітичну дії.

Показання до застосування азелаїнової кислоти

Застосування азелаїнової кислоти показано при лікуванні акне і гіперпігментації шкіри, мелазми. Також може застосовуватися з метою зменшення утворення комедонов (чорних крапок).

Препарат може призначатися без будь-яких вікових обмежень.

Протипоказання

Застосування азелаїнової кислоти протипоказано при підвищеній чутливості до азелаїнової кислоти.

Азелаїнова кислота зазвичай добре переноситься, але у деяких людей можуть виникати побічні ефекти. Найпоширеніші побічні ефекти:

  • Подразнення шкіри, таке як почервоніння, печіння, свербіж і лущення
  • Сухість шкіри
  • Поколювання
  • Печіння

Ці побічні ефекти зазвичай бувають легкими і зникають протягом декількох тижнів застосування.

Рідше можуть виникати більш серйозні побічні ефекти, такі як:

  • Алергічна реакція, яка може включати висип, кропив’янку, набряк обличчя або утруднене дихання
  • Подразнення очей
  • Загострення розацеа

Якщо у вас виникли будь-які побічні ефекти при використанні азелаїнової кислоти, важливо припинити її застосування та звернутися до лікаря.

Побічні ефекти

Відгуки про азелаїнової кислоти свідчать, що її застосування може викликати появу алергічних реакцій, подразнення шкіри, почервоніння і лущення шкірних покривів, відчуття свербежу, поколювання і печіння.

Запобіжні заходи при застосуванні азелаїнової кислоти

Азелаїнова кислота є хімічно несумісною з підставами, сильними відновниками і окислювачами.

Не допускати попадання в очі, на слизові оболонки, губи, ротову порожнину, на ранові поверхні, опікові поразки шкіри.

Що таке азелаїнова кислота?

Азелаїнова кислота - це багатофункціональний інгредієнт для догляду за шкірою, який бореться з акне, розацеа, пігментацією та м'яко відлущує шкіру.

Які показання до застосування азелаїнової кислоти?

Азелаїнову кислоту рекомендується використовувати при вугровому висипі, розацеа, мелазмі, а також для вирівнювання тону шкіри.

Які можуть бути протипоказання до застосування азелаїнової кислоти?

Протипоказаннями до застосування азелаїнової кислоти є: індивідуальна непереносимість, а також відкриті рани та пошкодження шкіри в місці нанесення.

Які побічні ефекти може викликати азелаїнова кислота?

Азелаїнова кислота зазвичай добре переноситься, але може викликати почервоніння, свербіж, печіння, лущення та відчуття поколювання в місці нанесення.

Залишити відповідь