Гексаспрей

Гексаспрей – лікарський засіб, анальгезирующий, антисептичний, протизапальний фармакологічний препарат, який застосовується для місцевого застосування в отоларингології. Містить в своєму складі біклотімола (2,2-метилен-біс- (6-хлортімол)).

Є фенолпроізводним речовиною з вираженою антибактеріальну активність відносно стафілококів, стрептококів, мікрококи і коринебактерій. В основі механізму дії лежить здатність препарату Гексаспрей викликати процес коагуляції білків в патогенних клітинах мікроорганізмів. Випускається у формі аерозолю. Володіє даний препарат бактеріостатичну дію і характеризується низькою токсичністю, відноситься до групи антисептиків. Чинним компонентом даного фармакологічного препарату є біклотімола. Даний компонент надає дію на штами бактерій, стійких до дії пеніцилінів та інших груп антибактеріальних фармакологічних препаратів.

Інструкція до Гексаспрею свідчить, що даний лікарський засіб крім антибактеріального ефекту, надає також щодо виражену протизапальну і місцевоанестезуючу дії. Препарат Гексаспрей відрізняється здатністю дуже повільно всмоктуватися крізь слизові оболонки, що забезпечує виражене тривала присутність даного лікарського засобу в порожнині рота.

Гексаспрей – інструкція
Гексаспрей – інструкція

Показання до застосування

Застосування Гексаспрея показано при інфекційних запальних патологіях і захворюваннях в порожнині рота і області носоглотки, при проведенні лікування:

  • ангіни,
  • фарингітів,
  • афтозної форми стоматиту,
  • гінгівітів,
  • різних форм пародонтозів.

Протипоказання Гексаспрея

Застосування Гексаспрея протипоказано при підвищеній чутливості до впливу даного фармакологічного препарату, у віці до досягнення 2,5 років (з-за наявного ризику виникнення ларингоспазму).

Адекватні і високо контрольовані медичні дослідження про безпеку застосування даного препарату гексаспрей під час всього періоду вагітності та годування груддю не здійснювалися.

Побічні ефекти Гексаспрея

Відгуки про Гексаспрей свідчать, що його застосування може статті причиною виникнення різних алергічних реакцій.

Застосування фармакологічного препарату Гексаспрей протягом більше 5 днів може статті причиною виникнення порушень фізіологічної нормальної мікрофлори в ротовій порожнині.

Запобіжні заходи при застосуванні Гексаспрея

Одночасне застосування фармакологічного кошти Гексаспрей з іншими антисептичними засобами протипоказано. Потрібно виключити подібне сумісне використання, через можливу небажану взаємодію (розвиток явищ антагонізму, інактивації).

У разі, коли стан хворого погіршився на тлі застосування даного лікарського препарату, зокрема розвинулося явище підвищення температури тіла або протягом більше 5 днів не відзначається наступ поліпшень, потрібне проведення повторного обстеження і зміни тактики лікування, що проводиться.

Залишити відповідь