Укус кліща

  1. Обережно прикрийте кліща марлевою серветкою і закріпіть її пластиром або бинтом.
  2. Зверніться за медичною допомогою.

Причини укусу кліща

Кліщі – це дрібні комахи, які поширені практично повсюдно.

Всупереч поширеній думці, небезпека піддатися укусу кліща існує не тільки в лісі або в парку. На одязі, головних уборах, тканини сумок і так далі кліща можна принести і до власної квартири. Максимальну активність кліщі проявляють в теплу пору року – з квітня до серпня.

Сам по собі укус кліща для людини безпечний. Небезпеку становить неправильне видалення кліща, яке може привести до запалення на місці укусу, а також інфекційні захворювання, які можуть переноситися кліщами – хвороба Лайма (кліщовий бореліоз), поворотний тиф, кліщовий енцефаліт, вірусні лихоманки і так далі. Втім, практично всі ці хвороби зустрічаються тільки в певних регіонах.

Симптоми укусу кліща

Відразу ж після укусу на ураженій ділянці видно тільки невелика задня частина тіла кліща, що нагадує опуклу родимку. Коли кліщ напивається крові, його розміри збільшуються. Наситившись, комаха, як правило, відвалюється від шкіри.

Місце укусу може бути трохи припухлим і / або почервонілим. Якщо кліща видалили неправильно і в тілі залишилася його головна частина, на місці укусу з’являється невеликий вузлик, що поступово збільшується в розмірах, навколо якого зазвичай явно видно запальна реакція.

Якщо в результаті укусу кліща відбулося зараження кліщовим енцефалітом, то через деякий час після укусу (зазвичай одна-два тижні) піднімається температура, з’являється сильний головний біль і біль у м’язах, запаморочення, зниження апетиту. Перші симптоми кліщового енцефаліту тривають всього кілька днів, після чого зникають. Однак уже через тиждень з’являються симптоми, які вказують на ураження нервової системи: болісна головна біль, часто супроводжується нудотою і блювотою, порушення свідомості, зору, мови, рухових функцій і так далі.

Лікування укусу кліща

Перша допомога при укусі кліща полягає в його видаленні і обробці місця укусу дезінфікуючими розчинами.

Пластир для рани
Після видалення кліща необхідно продезинфікувати і прикрити рану

Кусаючи людину або тварину, кліщ як би вкручується в тіло. Тому ні в якому разі не можна намагатися видалити його простим потягуванням, так як при цьому великий ризик відірвати задню частину тіла комахи, залишивши інше в товщі шкіри.

Видалення кліща

Народні методи видалення кліща, що включають заливання його рослинним маслом, спиртом і тому подібними речовинами, в більшості випадків виявляються малоефективними.

При відсутності належного досвіду в видаленні кліщів, його слід просто прикрити серветкою (щоб випадково не зірвати при необережному русі або при терті одягом) і звернутися за допомогою в поліклініку або приймальне відділення лікарні.

Якщо в регіоні зустрічається енцефалітний кліщ, то як можна швидше після укусу слід звернутися в спеціалізований медичний пункт або лікарню, де проводиться профілактика кліщового енцефаліту.

Залишити відповідь