Гідроксіпрогестерон

Лікарський препарат гідроксіпрогестерон є гормональне лікарський засіб, який застосовується в гінекології і акушерській практиці.

Препарат гідроксіпрогестерон має протипухлинну здатність.

Застосування препарату сприяє створенню умов для забезпечення прикріплення і розвитку заплідненої яйцеклітини в порожнині матки, нормалізує менструальну функцію.

Показання до застосування гідроксіпрогестерону

Лікарський препарат гідроксіпрогестерон може застосовуватися при станах, пов’язаних з недостатність жовтого тіла. Препарат як профілактичний засіб може використовуватися при звичному та загрозі самовільного аборту. Препарат гідроксіпрогестерон може застосовуватися в разі, коли жінці належить проведення оперативного втручання на вагітній матці.

Лікарський препарат гідроксіпрогестерон призначається пацієнткам, які страждають розладами менструальної функції.

Протипоказання гідроксіпрогестерону

Лікарський препарат гідроксіпрогестерон протипоказаний до застосування вагітним пацієнткам, виняток становлять випадки, коли у жінки є звичне невиношування вагітності, причому лікарський препарат застосовується в її першій половині.

Не слід застосовувати препарат у випадках наявності холестатичної жовтяниці, в тому числі в період вагітності жінки.

Протипоказанням до призначення препарату є наявність цирозу печінки, доброякісної билирубинемии, тяжкій нирковій недостатності, а також карцинома молочної залози (винятком є застосування гідроксіпрогестерон на додаток до основного лікування даного захворювання).

У разі, якщо у пацієнтки є схильність до утворення тромбів і закупорки судин, то призначення і прийом препарату гідроксіпрогестерон також протипоказаний.

Побічні ефекти гідроксіпрогестерону

Застосування лікарського препарату гідроксіпрогестерон може провокувати появу нападів нудоти, блювання, поява маткових кровотеч, периферичних набряків, парестезії. На тлі прийому препарату гідроксіпрогестерон може відзначатися збільшення маси тіла, підвищена стомлюваність. У деяких випадках можлива поява тахікардії на тлі проходження лікування із застосуванням лікарського препарату гідроксіпрогестерон.

Побічним ефектом застосування лікарського препарату гідроксіпрогестерон може стати поява алергічної реакції організму, найчастіше алергія проявляється появою висипу на шкірі.

У тому випадку, якщо під час вагітності жінка приймає препарати прогестерону в підвищених дозах або тривалий час, то на тлі цього може статися вирилизація статі у плода жіночої статі, на тлі прийому препарату може виникнути навіть невизначена статева приналежність у плода.

Запобіжні заходи при застосуванні гідроксіпрогестерону

Прийом лікарського препарату гідроксіпрогестерон слід починати тільки за призначенням лікаря, також лікуючого лікаря слід попередити про прийом інших лікарських препаратів, так як гідроксіпрогестерон здатний вступати у взаємодію з деякими лікарськими препаратами.

Залишити відповідь