Ірузід

Ірузід – комбіноване антигіпертензивний лікарський засіб. Містить в своєму складі інгібітор АПФ (лізиноприл) в комбінації з діуретиком (гідрохлортіазид). Має антигіпертензивну та діуретичну ефектами.

Інструкція до Ірузіду свідчить, що в його складі знаходиться Лізиноприл – інгібітор АП-ферменту. Механізм дії якого грунтується на інгібуванні (придушенні) активності ферменту, що викликає пригнічення утворення і виділення ангіотензину типу II з ангіотензину типу I і до зменшення, як наслідок, виділення альдостерону. Зменшуючи деградацію брадикініну і збільшуючи синтезування простагландинів, даний компонент препарату Ірузід викликає зниження ОПСС, артеріального тиску, переднавантаження, показників тиск в легеневих капілярах.

Ірузід викликає також збільшення обсягу хвилинного крові і підвищення стійкості до фізичних навантажень у хворих з серцевою хронічною недостатністю. Лікарський засіб Ірузід надає вазодилатаційний (розширює кровоносні судини) ефект, при цьому відбувається розширення більшою мірою артерій, ніж вен. Деякі терапевтичні ефекти даного препарату пояснюються його впливом на тканинну ренін-ангіотензинову систему. Покращуючи кровопостачання ішемізованого міокарда, Ірузід в разі тривалого застосування викликає зменшення гіпертрофії міокарда і стінок артерій.

Гідрохлортіазид в складі препарату Ірузід є тіазидовим диуретиком, діуретичний ефект якого заснований на порушенні реабсорбції (зворотного всмоктування) натрію, калію, хлору, магнію і води в дистальних відділах нефронів і затримки виведення кальцію і сечової кислоти. Ірузід має виражену антигіпертензивну дію шляхом розширення артеріол.

Показання до прийому Ірузіда

Застосування Ірузіда показано при артеріальній гіпертензії у хворих, яким показано проведення комплексної комбінованої терапії.

Протипоказання Ірузіда

Застосування Ірузіда протипоказано при анурії, ниркової недостатності тяжкого перебігу, ангіоневротичний набряк, непереносимості інгібіторів АПФ, при проведенні гемодіалізу з використанням високопроточних мембранних фільтрів, при гіперкальціємії, гіпонатріємії, порфірії, прекомі, печінковій комі, цукровому діабет, в дитячих вікових групах, при підвищеній чутливості до препарату, інгібіторів АПФ і різним похідним сульфаніламідів.

З обережністю препарат Ірузід застосовуються при аортальному стенозі, кардіоміопатії, стенозах ниркових артерій, ниркової недостатності, гиперальдостеронизме, гіпоплазії кісткового мозку, артеріальної гіпотензії, гіпонатріємії, зниженні ОЦК, пригніченні кістковомозкового кровотворення, гіперкаліємії, подагрі, гіперурикемії, ІХС, хронічної серцевої недостатності, цереброваскулярних захворюваннях , печінкової недостатності, в літньому віці.

Побічні ефекти Ірузіда

Відгуки про Ірузіда свідчать, що його застосування може викликати зниження тиску, біль в грудях, алергічні реакції, нудоту, сухість у роті, блювання, біль у животі, підвищену стомлюваність, порушення концентрації уваги, пригніченість настрою, астенічний синдром, сухий кашель, порушення функції нирок, болі в суглобах і м’язах.

Залишити відповідь