Допегіт

Допегіт – антигіпертензивний лікарський препарат з центральним дією. Діючою речовиною є метилдопа. Препарат метаболізується з виділенням альфа-метилнорадреналин, який стимулює в довгастому мозку постсинаптические альфа2-адренорецептори, в результаті гальмується симпатична стимуляція і знижується тонус судин. Також, лікарський засіб Допегіт викликає зниження активності реніну в плазмі крові і загальний периферичний опір в судинному руслі.

Допегіт вважається препаратом першої лінії при проведенні лікування артеріальної гіпертензії у вагітних жінок.

Медичний препарат Допегіт викликає пригнічення ферментів допа-декарбоксилази, що викликає зниження синтезування норадреналіну, серотоніну, допаміну, а також зменшення загальної концентрації норадреналіну і адреналіну.

Інструкція до Допегіта свідчить, що метилдопа не робить прямого впливу на функцію серця, не знижує серцевий викид, не викликає рефлекторну тахікардію, не знижує нирковий кровообіг, а також показники швидкості клубочкової фільтрації і фільтрованої фракції. У деяких випадках лікарський засіб Допегіт викликає зниження частоти скорочень серця. Препарат також сприяє зниженню артеріального тиску, лише в кількох випадках викликаючи появу ортостатичноїгіпотензії.

Максимальне зниження показників артеріального тиску спостерігається через 5 годин після прийому даного лікарського препарату і триває протягом від полудня до доби.

Показання до прийому Допегіта

Застосування Допегіта показано при проведенні лікування артеріальної гіпертензії, включаючи гіпертензію у вагітних жінок.

Протипоказання Допегіта

Застосування Допегіта протипоказано при захворюваннях печінки, цирозі печінки, при одночасній супутньої терапія інгібіторами МАО, гострому гепатиті, при депресії, гемолітичної анемії, гострому інфаркті міокарда, феохромоцитомі, підвищеної чутливості до даного препарату.

З обережністю слід використовувати медичний препарат Допегіт при нирковій недостатності, в літньому віці і дитячих вікових групах, діенцефальних синдромі.

Побічні ефекти Допегіта

Відгуки про Допегіт свідчать, що його застосування може викликати минущу сонливість, головний біль, слабкість, парестезії, запаморочення, симптоматику недостатності мозкового кровообігу, тривожність, депресії, психози, кошмарні сновидіння, хореоатетоз, паркінсонізм, периферичні парези лицьового нерва. Також можлива поява стенокардії, посилення хронічно протікає серцевої недостатності, розвиток синусової брадикардії, ортостатичноїгіпотензії, зниження чутливості каротидного синуса, периферичних набряків, збільшення маси тіла, міокардиту, перикардиту, алергічних реакцій. Можливий розвиток панкреатиту, коліту, блювоти, діареї, запалення слинних залоз, виразок мови, нудоти, запорів, метеоризму, сухості в роті, жовтяниці, гепатиту, холестазу, пригнічення функції кісткового мозку, гемолітичної анемії, аменореї, зниження потенції, закладеності носа.

Залишити відповідь