Карведилол

Карведилол – лікарський засіб, альфа1-адреноблокатор, бета 1 адреноблокатор і бета2-адреноблокатор. Препарат відпускається з мережі аптек за рецептом. Блокує альфа 1, бета1- і бета2-адренорецептори, надаючи, таким чином, вазодилатаційний (судинорозширювальний), антиангінальний та антиаритмічний ефекти.

Вазодилатирующий ефект заснований на блокуванні альфа 1 -адренорецепторів. Завдяки розширенню судин відбувається зниження периферичного опору судин.

Карведилол має мембраностабілізуючу ефектом. Поєднання вазодилатирующего ефекту з блокадою бета-блокатори викликає такі ефекти – хворі з артеріальною гіпертензією відзначають зниження показників артеріального тиску без супроводжується збільшенням ОПСС, не знижуючи периферичний кровообіг (чим відрізняється від бета-блокаторів). Частоту серцевих скорочень Карведилол знижує незначно. Крім того, у паціетов з ішемічною хворобою серця лікарський засіб Карведилол має виражену антиангінальний ефект. Зменшуючи перед- і постнавантаження на серце, даний лікарський препарат не робить вираженого впливу на ліпідний обмін і зміст основних іонів в плазмі. У пацієнтів з наявними порушеннями функції серця даний лікарський засіб сприятливо впливає на показники гемодинаміки, покращуючи фракцію викиду. Карведилол надає також антиоксидантну дію, нейтралізуючи вільні кисневі радикали.

Інструкція до Карведилолу свідчить, що даний препарат зменшує потенційний ризик смерті у пацієнтів з наявною декомпенсованою серцевою недостатністю.

Показання до застосування Карведилолу

Застосування Карведилолу показано при артеріальній гіпертензії, хронічній серцевій недостатності (у складі комбінованого лікування), стабільної стенокардії.

Протипоказання Карведилолу

Застосування Карведилолу протипоказано при синдромі слабкості синусового вузла, важкої печінкової недостатності, вираженої брадикардії, AV блокаді, некомпенсованою хронічної і гостро протікає серцевої недостатності, кардіогенному шоці, в періоди виношування дитини (вагітність) і годуванні грудьми (лактація), гіпотензії, дитячому і підлітковому віці.

З обережністю Карведилол приймають при стенокардії Принцметала, оклюзійних патологіях периферичних судин, тиреотоксикозі, феохромоцитомі, цукровому діабеті, нирковій недостатності, псоріазі, депресії, гіпоглікемії, міастенії.

Побічні ефекти Карведилолу

Відгуки про Карведилолу свідчать, що його застосування може викликати порушення сну, головні болі, брадикардія, запаморочення, синкопальні стани, ортостатичну гіпотензію, стенокардію, атриовентрикулярную блокаду, порушення периферичного кровообігу, виражене прогресування перебігу серцевої недостатності.

Також при прийомі препарату Карведилол можлива поява сухості в роті, нудоти, абдомінальних болів, тромбоцитопенії; проносу або, навпаки, запорів; кропив’янки, набряків, блювоти, порушення функції нирок, алергічних реакцій, загострення псоріазу, закладеність носа, задишку, бронхоспазм, гарячковий синдром, зменшення сльозовиділення.

Залишити відповідь