Ознаки вагітності на ранніх термінах після затримки

Коли жінка планує дитину, то починає чекати диво чи не з перших годин після контакту з чоловіком. Однак на таких ранніх термінах ознаки вагітності ще не з’являються. Починати прислухатися до себе можна, через кілька днів. Стільки часу потрібно, щоб відбувся факт зачаття. З цієї статті ви дізнаєтеся, які ознаки з’являються на ранніх термінах, чи можна їм довіряти беззастережно, чому приділити увагу при багатоплідній і повторної вагітності.

Ймовірні ознаки зачаття

Відчути вагітність на наступний день після статевого контакту або овуляції неможливо. Це пов’язано з тим, що заплідненої яйцеклітини (зиготі) потрібно кілька днів, щоб стати ембріоном. Тільки тоді починається той самий період.

Через 10-16 днів від старту циклу відбувається овуляція. Однак для того, щоб почалася вагітність, статевий контакт може відбутися трохи раніше, тому що сперма зберігає ознаки для зачаття кілька днів всередині жіночого організму.

Коли жіноча і чоловіча клітини зливаються в матковій трубі, що утворилася зигота починає рух до матки. Їй допомагає трубна рідина і спеціальні вії на стінках. Через добу починається поділ зиготи на клітини. Кожен день їх кількість збільшується вдвічі.

Через 4 дні розмір ембріона досягне 0,14 мм, він буде складатися з 10-20 клітин. Це момент попадання в матку, перетворення в блатоцісту. Через 7 днів при нормальному розвитку відбувається імплантація її в матку.

Після закінчення першого тижня від зачаття починає вироблятися гормон ХГЧ – один з основних ознак вагітності на цьому терміні. Його продукує зовнішній шар зародка.

З самого початку встановити факт початку самого хвилюючого періоду життя можна побічно, за непрямими симптомів. До них відносять:

 • чутливість грудей, її збільшення;
 • погане самопочуття з ранку, після певної їжі або від деяких запахів;
 • хворобливі відчуття в шлунку після їжі;
 • перебудова нервової системи – втома, дратівливе, плаксивий стан;
 • відсутність регул при невеликих кров’яних виділеннях;
 • метеоризм;
 • округлі форми;
 • часте бажання відвідати туалет;
 • змінакольору шкіри.

Вони не залежать від статі майбутньої дитини. Він визначається тільки набором хромосом: ХХ – дівчинка, ХY – хлопчик. Це залежить від сперматозоїда, який запліднив яйцеклітину. Якщо він ніс хромосому Х, стать ембріона буде жіночий, Y – чоловічий.

Болючість грудей

Гормональні скачки, трансформація молочних залоз після зачаття виводять на перший план списку ознак вагітності на ранніх термінах хворобливі відчуття в грудях, особливо в районі сосків. Вони стають чутливі до зовнішніх подразників, більшого обсягу.

У цей період важливо правильно підібрати бюстгальтер, які не повинен стягувати, віджимати, залишати будь-які сліди на грудях. Його розмір збільшиться, іноді більше, ніж 1 раз.

Нудота вранці

Токсикоз при вагітності зазвичай починається на ранніх термінах після затримки, стаючи одним з найяскравіших її ознак. Його викликають гормони, які сигналізують мозку, травній системі про появу ембріона. Вони ж стимулюють стінки шлунка.

Вважається, що такий механізм покликаний захистити майбутньої дитини, який на цій стадії розвитку ще дуже слабкий. Його життя сильно залежить від попадання токсичних речовин, нездорової їжі. Тому природа намагається врятувати потомство, не даючи можливості проникнути їм в кров.

Нудота не залежить від статі майбутньої дитини і числа спроб його народити. При нормальному перебігу вона проходить після закінчення першого триместру, але здатна доставити великий дискомфорт, поки триває. Щоб згладити прояви токсикозу, рекомендується:

 1. Розбити прийоми їжі на маленькі порції. Оскільки вам і чаду необхідні поживні речовини, необхідно боротися за те, щоб вони потрапляли в організм. Для цього потрібно з’їдати по кілька шматочків їжі з перервами.
 2. Змініть меню, їжте каші, тости, курку, індичку, кролика, рибу, сири, свіжі овочі, фрукти.
 3. Необхідні 1,5 рідини в день випивайте по кілька ковтків. Краще, якщо це буде вода, зелений чай. Деяким допомагає відвар з імбиру.
 4. Більше гуляйте, дихайте свіжим повітрям, духота і сухість погіршують самопочуття.

Якщо блювота триває довго, результатом стає зниження ваги, поява слабкості, ознак зневоднення, негайно зверніться до лікаря. Хоча немовля токсикоз майже не відчуває, його наслідком стає загроза для життя і здоров’я матері.

Зміна поведінки

Багато жінок відзначають погане самопочуття на початковому етапі розвитку плода. Постійно хочеться спати, неможливо зосередитися, відкинути порожні думки, знижується увага, з’являється смуток. Згодом це зазвичай проходить.

Якщо до затримки місячних нове психологічний стан жінки не так помітно, то після неї, коли про вагітність стає відомо, ознаки зміни поведінки з’являються вже на ранніх термінах. Можливі кілька варіантів схильності до свого нового стану:

 1. Повний блаженство, гордість, спроби отримати вигоду від положення від оточуючих за допомогою істерик чи шантажу.
 2. Сильна тривога за майбутнє, часто безпідставна. Провокується через проблеми з роботою, виношуванням, невдалим попереднім досвідом, матеріальним забезпеченням, конфліктів в сім’ї.
 3. Пригніченість, що загрожує емоційним отвердінням дитини через страхи, відчуття свій непривабливості, відсутність уваги з боку близьких.
 4. Недбалість через незапланованої ситуації, недосвідченість, зайнятості трудовий або доглядом за іншими дітьми.
 5. Готовність до материнства, відсутність тривог, просвіта з приводу нового положення, прагнення вести активний здоровий спосіб життя.

Зміни пояснюються не тільки гормональним сплеском, але і терпимістю оточуючих до жінки. На цьому важливо зробити акцент, тому що від того, як жінка ставиться до вагітності, залежить її прихильність до малюка, його емоційне здоров’я.

Затримка місячних

Одним з перших ознак успішного зачаття і початку вагітності стало відсутність менструації.

Затримка місячних
Затримка місячних

Нормально, щоб кожна нова фаза циклу починалася через рівні проміжки часу. З різних причин тривалість може трохи відрізнятися. Якщо затримка становить не більше тижня, нічого серйозного не спровокує. Збій, що триває довше, – привід зробити тест.

В аптеці продається великий асортимент систем для визначення зачаття з різною чутливістю, розрахованих на будь-який гаманець. Незалежно від отриманого результату, краще провести його повторно, тому що іноді у тестів помічені помилки.

Затримку місячних найчастіше помічають гінекологи, коли до них приходить пацієнтка. Вони призначають додаткові дослідження, щоб з’ясувати її причини. Періодично виникають випадки, коли ця характеристика позначає наявність захворювань, тому діагноз вимагає підтвердження.

Кровотеча імплантації

Іноді від того, що зародок пошкодив ендометрій в матці, виділяється трохи крові. Її називають імплантаційним кровотечею. Найчастіше воно не привертає увагу. Трапляються такі виділення у кожної п’ятої жінки, їх поява є ознакою вагітності, хоча непрямим. Явище рідкісне, брати його орієнтиром не варто.

Ембріон імплантується в матку через 7-12 днів від початку овуляції. Тривалість кровотечі становить не більше двох днів. На нижній білизні можна помітити невеликі сліди у вигляді плям коричневого або рожевого кольору. Від менструації їх відрізняє світлий відтінок, наявність слизу.

Іноді секреція супроводжується болем в нижній частині живота, як під час критичних днів. Ознака можна сплутати з початком місячних, але він наступає до затримки, замість них починається вагітність. Жінка відчуває такі симптоми:

 • паморочиться голова;
 • неможливо зосередитися на роботі;
 • погане самопочуття;
 • сумне стан.

Занадто сильний біль, сильна кровотеча свідчить про позаматковому прикріплення.

Здуття живота

Хоча метеоризм часто супроводжує вагітність, як окремої ознаки його не розглядають, тільки після затримки. Здуття живота також провокують:

 • менструальний цикл;
 • вживання в їжу бобових, різних видів капусти, цибулі, часнику, яблук;
 • пиття газованої води, пива, шампанського;
 • занадто висока швидкість поїдання їжі, жуйка, соломинка для коктейлів;
 • захворювання шлунково-кишкового тракту;
 • проблеми з перенесенням лактози, глютену.

Здуття утворюється в животі не тільки від гормональних зрушень, а й від цукру і клітковини, які з надлишком містять деякі продукти. Причиною метеоризму також вважають вуглекислий газ, який потрапляє з напоями. Якщо є занадто швидко, жувати жуйку або пити через соломинку, можна разом з продуктами заковтнути повітря, яким потім нікуди буде подітися. Появою газів супроводжуються багато хвороб шлунка і кишечника, а також нездатність переварити деякі продукти.

Втома і нездужання

Новий рівень гормонів покращує обмін речовин організмом. Йому потрібно більше енергії, що призводить до втоми. Це відчуття пов’язане не тільки з вагітністю, але буває ознакою надмірного навантаження на організм. Емоційний розлад викликає також збільшена кількість крові, напади нудоти, нічні походи в туалет. Щоб менше втомлюватися, дотримуйтеся таких рекомендацій:

 • харчуйтеся збалансовано;
 • пийте більше води;
 • встановіть режим сну;
 • відпочивайте вдень і вночі;
 • купите зручний матрац, подушку;
 • давайте собі помірні фізичні навантаження.

Іноді втома стає ознакою анемії, тому важливо вживати в їжу продукти з високим вмістом заліза (червоне м’ясо, яблука, шпинат, бобові, кінзу, брокколі).

Прискорені позиви до сечовипускання

Приблизно на 6-8 тижні з’явиться ще одна ознака вагітності – часті походи в туалет, але потрібно знати, як відрізнити їх від інших проблем. Так, при інфекціях сечовивідних шляхів прискореніпозиви супроводжуються болями, різзю, палінням області статевих органів. Хоча в туалет хочеться дуже сильно, виходить лише кілька крапель. Можна помітити сліди крові або каламутність сечі. Інфекції зазвичай супроводжуються підвищенням температури.

Часте сечовипускання відносять до характеристик, здатним викликати діабет вагітних – гестаційний. При ньому також хочеться пити, в роті відчувається сухість, майбутня мама відчуває себе втомленою, її нудить.

Головні болі

Оновлений гормональний фон відбивається на стані всього організму. З появою перших ознак вагітності жінки можуть відчути головні болі. Мігрень безпечна для плоду, але доставляє багато клопоту, відчуття дискомфорту. Полегшить стан відпочинок, компрес з мокрого рушника, масаж скроневої області. Не приймайте без призначення лікаря ліки, в першому триместрі вони особливо небезпечні для здоров’я плоду.

Загрозу для вагітності представляє головний біль, пов’язаний з підвищенням артеріального тиску. Голова болить також при низькому тиску, яке часто виникає на тлі посилення викиду прогестерону. Першим тижнях більш характерним називають другий стан.

Не менш небезпечним вважаю тромбоз судин головного мозку. Новий баланс речовин також може спровокувати новоутворення або посилити симптоми вже наявної пухлини.

Перебуваючи в цікавому положенні, потрібно звикати менше навантажувати себе вдома і на роботі. Депресивні думки, сумне кіно, трагічні новини, проблеми людей з соцмереж, сварки, конфлікти з сім’єю – легкий шлях до емоційного перенапруження, яке в цей період відчувається особливо гостро. Тому треба намагатися уникати подібних ситуацій.

Щоб голова не боліла від духоти в приміщенні, частіше провітрюйте, більше гуляйте. Режим прийому їжі, достатня кількість води не дасть виникнути дискомфорту, пов’язаного з голодом. Деякі таким чином відчувають погіршення погоди.

Достовірні ознаки настання вагітності

Якщо ви хочете остаточно переконатися в тому, що вагітні, вирушайте до гінеколога. Йому відомі ті симптоми, точно свідчать про це. Але виявити їх можна тільки при огляді. До достовірним ознаками, що дають можливість визначити вагітність з високим ступенем об’єктивності, відносять:

 • краплі молозива, що виділяються з сосків при натисканні;
 • посиніння слизового шару піхви і шийки матки;
 • відхилення за формою, обсягом, структурі в утробі;
 • відсутність опору при стиканні пальців під час дворічного дослідження перешийка;
 • механічне подразнення викликає ущільнення, скорочення матки, швидко змінюються розм’якшенням;
 • один з кутів дітородного органу випинається спочатку;
 • шийка більш рухливими;
 • матка трохи перегинається в передній частині, потовщується по серединній лінії;
 • немає місячних;
 • росте рівень гормонів;
 • на УЗД з 5-6 тижні чутно серце, з 7-8 видно ворушіння.

У другій половині цікавого положення з’являються більш достовірні свідчення того, що у жінки під серцем знаходиться дитина:

 • можна почути його серце через стетоскоп;
 • відчути, як він ворушиться;
 • промацати пальцями;
 • побачити скелет на УЗД.

Відмінності в ознаках вагітності – першої, повторної і багатоплідної

Коли жінка планує другу дитину, починає згадувати попередні відчуття. Стає цікаво, чи збігаються вони, або цей раз буде по-іншому. Адже тоді була можливість зосередитися тільки на собі, а тепер багато часу йде на перше чадо. В цілому нічого не змінюється, але окремі відмінності все ж існують:

 1. Буде раніше видно живіт, тому що одного разу розтягнулися зв’язки вдруге відреагують швидше.
 2. Все здасться швидше, тому що через турботу про сім’ю і попередньому малюка буде ніколи нудьгувати.
 3. Буде менше хворіти груди.
 4. Ви швидше відчуєте малюка, тому що вже знайомі з відчуттями, що виникають, коли він ворушиться.
 5. Буде більше впевненості в собі, менше страху, тому що все це вам вже знайомо.
 6. Ускладнення, що супроводжували вас в першу вагітність, як і ранні ознаки, можуть повторитися через схильності до них. Але так трапляється не завжди. Лікар буде знати, що ви в групі ризику, тому буде працювати на випередження, частіше відправляючи вас на аналізи і діагностичні процедури.
 7. Посилюється ризик загрози викидня, якщо доводилося усувати складнощі з шийкою матки.
 8. Кровоносні судини піддатися випробуванню великої ваги і збільшеної кількості крові повторно, тому можуть відреагувати гірше. На ногах проглядається сіточка або проявляється варикоз. Тому потрібно бути уважнішими, носити зручне взуття, спеціальну білизну, щоб не віджимати вени.
 9. Кому довелося пройти через кесарів розтин, тепер можуть народжувати самостійно, якщо здоров’я дозволяє. Доктор проведе обстеження стану рубця, винесе вердикт.
 10. Багато негативні прояви згладжуються, якщо приділити собі більше уваги: ​​гуляти на свіжому повітрі, правильно харчуватися, більше відпочивати. Це допоможе уникнути перешкод з відновленням фігури, від другої дитини вони тепер виявляться яскравіше.
 11. Чи збережеться небезпека резус-конфлікту. Тому необхідно приділяти більше уваги антитіл.

В іншому матусі відчувають те ж, що раніше: сонливість, токсикоз, перепади настрою, труднощі з туалетом, вовчий апетит, гази нікуди не діваються. У кожної вони проявляються по-своєму, але залишаються. Те, що в перший раз постійно хотілося спати, нудило, не означає, що зараз буде відрізнятися. Однак ці прояви індивідуальні. Є шанс, що вам пощастить, наступний малюк просидить всередині живота майже непомітно. Частина відчуттів будуть схожі, інші можуть посилитися або ослабнути.

Щоб не навантажувати організм, забезпечити плід достатньою кількістю поживних речовин, бажано до цього моменту завершити грудне вигодовування. Інакше з’явиться невдоволення зубами, волоссям.

Чи не залежать від кількості пологів терміни виношування. Коли дитина вирішить, що вже пора – суто індивідуально. Це ж стосується його ваги. Хоча деякі стверджують, що сили, витрачені вперше, витрачені, не дають можливості зміцніти так само сильно.

Що стосується багатоплідній вагітності, то її ранні ознаки такі ж. Шанси такого варіанту розвитку подій вище у тих, чиї родичі вже зіткнулися з ним. Це стосується тих, хто стимулював овуляцію або звертався до процедури ЕКЗ.

Матці доведеться розтягнутися сильніше для декількох плодів, навантаження на шийку збільшиться. Тому загрози стануть більше, з’явитися на світло вони можуть захотіти раніше. Також буде характерним:

 • більше апетит;
 • сильніше токсикоз;
 • різкіше скачки настрою;
 • більше втома;
 • збільшений живіт;
 • зашкалює рівень ХГЧ.

Точні способи визначити вагітність

Тим, хто хоче переконатися, що зачаття дійсно настав, пропонують пройти діагностику. Медична практика знає 2 методу:

 • УЗД;
 • аналіз рівня ХГЧ.

Висновки про наявність плода в утробі, його терміні роблять за результатами двох способів комплексно.

УЗД

Ультразвукове дослідження – це метод діагностики з використанням звукових хвиль високої частоти. Людське вухо не здатне вловити його.

В основі методу лежить здатність звуку відбиватися. Для цього застосовують кристали з кварцу і титанату барію, які спочатку видають хвилі, а потім приймають їх. Вони називаються п’єзоелементи, тому що реагують на звук виникненням електричного заряду протилежного знаку. Кристали об’єднані датчиком (акустичним перетворювачем). Ультразвук створюється коливанням, коли подають змінний електричний заряд.

Щоб фільтрувати звукові хвилі, датчик обладнаний звукопоглинальним шаром. Акустична лінза, встановлена ​​в ньому, дозволяє зосередитися на необхідному ділянці. Наштовхуючись на перешкоду у вигляді внутрішнього органу, звук дає відгомін, який виводиться на екран у вигляді зображення.

УЗД – один з основних методів контролю за внутрішньоутробним розвитком. Його проводять на протязі всього терміну. Перше обов’язкове обстеження проводять на 10-12 тижні. Воно необхідне для виявлення генетичних аномалій розвитку ембріона.

Однак багато жінок користуються методом набагато раніше – на 5-6 тижні, як тільки дізнаються про своє становище. На цьому терміні процедура не входить в число обов’язкових, але дуже важливо не пропустити її. Майбутня дитина поки розміром близько 3 мм, але його можна розглянути.

Спеціальний вагінальний датчик дозволяє розгледіти відсутність аномалій на цьому терміні. Обстеження дасть можливість встановити факт вагітності, виявити місце прикріплення плоду, уточнити термін зачаття. Так виключається можливість позаматкової імплантації жовтого тіла, підтверджується або спростовується багатоплідна вагітність.

Сучасні технології дозволяють провести такі види УЗД:

 • 2D -використовується звичайний апарат, який дає чорно-біле двомірне зображення. Таку технологію пропонує більшість медичних установ;
 • 3D – кольорове зображення, яке дозволяє розглянути дрібні деталі;
 • 4D – дозволяє записати відео.

Науці нічого не відомо про шкоду УЗД для дитини або матері, цей метод вважається безпечним. Перед його проведенням спеціальна підготовка не потрібна.

Аналіз ХГЧ

Хоріонічний гонадотропін людини дозволяє визначити термін, наявність патології виношування. Домашній тест на вагітність реагує на рівень ХГЧ в сечі. Однак в крові його показник виявляється набагато раніше. Він починає продукуватися приблизно через 6 днів після запліднення, через день збільшується вдвічі. До 7-11 тижня значення стають максимальними, потім зменшуються. Цей спосіб дозволяє найбільш точно визначити наявність ембріона в матці, його термін.

Розвиток ембріона
Розвиток ембріона

Приблизний інтервал рівня гонадотропіну на ранніх термінах становить, мед / мл:

 • зачаття не відбулося – 0-5;
 • до 2 тижнів від його початку – 25-155;
 • до 3 – 101-4870;
 • до 4 – 1110-31500;
 • до 5 – 2560-82300;
 • до 6 – 23100-151000;
 • до 7 – 27300-233000;
 • далі слід зменшення.

Ультразвук буде результативним, якщо робити його при показник не нижче 1000 мед / мл. Тоді ж підтверджується, що яйце знаходиться внутрішньоутробно.

Перед тим, як робити висновки про перебіг вагітності, необхідно врахувати такі особливості:

 1. Аналізують β-одиницю ХГЧ.
 2. Якщо ембріон не розвивається, яйце приліпилося не в матці, є загроза викидня, темпи зростання гормону сповільнюються.
 3. Певні відхилення від середніх показників не обов’язково говорять про патологію. Відомо багато випадків низького рівня ХГЧ від початку терміну, коли жінки в результаті народжували здорових дітей. Краще повторити аналіз, провести додаткове обстеження.
 4. Якщо проводилася стимуляція овуляції і викиду лютеїнізуючого гормону, аналіз покаже реальний результат не раніше, ніж через 14 днів після цього.
 5. Невідповідність рівня гормону терміну виношування – наслідок неправильного визначення останнього.
 6. Якщо у матері цукровий діабет або гестоз, вона приймала гормональні препарати, всередині близнюки, – ХГЧ вище норми.
 7. Коли показник підвищується у людей, які точно не виношують дитину або не можуть це зробити фізіологічно, – всередині пухлина, паразити або міхурово занесення.

Підготовчий етап такий же, як у звичайного аналізу крові: не їсти за 8 год до цього, перед процедурою виключити з меню гостре, копчене, смажене, жирне, алкоголь, тютюн, спорт.

Ви не зможете відчути ознаки вагітності в перший день після сексу. Її розвитку потрібно приділити час. Тоді в організмі відбудуться зміни, пов’язані з цим, з’являться якісь відмінності, починайте пробувати визначити початок вагітності, хоча ознаки поки можуть бути неоднозначними.