Конкор кор

Конкор Кор – блокатор b-адренорецепторів. У лікувальних дозах даний лікарський препарат не проявляє внутрішню симпатоміметичну активність і клінічно значущі мембраностабілізуючі властивості. Максимум дії настає через 1-3 години після того, як пацієнт приймає його всередину. Триває лікувальну дію препарату протягом доби.

Конкор Кор має антіангіальное дію, знижує потребу серцевого м’яза в кисні завдяки тому, що зменшується частота серцевих скорочень, серцевий викид і артеріальний тиск. Підсилює постачання міокарда киснем за рахунок того, що зменшується кінцево-діастолічний тиск і подовжується діастола. Надає гіпотензивну дію внаслідок гальмування вироблення реніну нирками і внаслідок того, що він впливає на барорецептори дуги аорти і каротидного синуса. При серцевої хронічної недостатності описуваний препарат пригнічує активність сімпатоадреналіновой і ренін-ангіотезін-альдостеронової систем. Конкор Кор має низьку спорідненість з бета 2 -рецепторами гладкої мускулатури, судин, бронхів, ендокринної системи.

Показання до застосування Конкор Кора

Конкор Кор застосовується у випадках хронічної серцевої недостатності. Відгуки про препарат свідчать його високу ефективність.

Протипоказання Конкор Кора

Як інформує інструкція до Конкор Кор, даний препарат не можна застосовувати при СССУ, шоці; II і III ступеня AV блокаді; вираженою синоатріальної блокаді, при схильності пацієнта до бронхоспазму (бронхіальній астмі, обструктивних хворобах дихальних шляхів), в разі пізніх стадій порушень периферичного кровообігу. Також описуваний препарат не приймають одночасно з інгібіторами МАО (виняток По-типу інгібітори МАО). Якщо хворий або хто-небудь з його родичів хворів на псоріаз, то бета-адреноблокатори, в тому числі Конкор Кор, повинні застосовуватися тільки після ретельного зважування співвідношення користі і можливого ризику.

Хворим на феохромоцитому призначати Конкор Кор можна тільки після того, як він прийме препарати-альфа-адреноблокатори. У хворих, що мають в анамнезі (в минулому) хронічну серцеву недостатність, Конкор Кор можна застосовувати в період загострення або коли має місце декомпенсація серцевої недостатності, при яких необхідне застосування препаратів, які впливають на скоротливість міокарда. Також для них протипоказано застосовувати Конкор Кор прибрадикардії, в разі, якщо частота пульсу – менше 50-60 / хв і якщо має місце артеріальна гіпотензія при показниках систолічного тиску менше 90-100.

Побічні ефекти Конкор Кора

З боку ЦНС можливі прояви втоми, запаморочення, головного болю, депресії, порушення сну; в рідкісних випадках – галюцинації. Ці симптоми не мають тяжкого характеру, короткочасні, зникають зазвичай через 1-2 тижні після початку прийому. Рідко бувають порушення зору, зменшується сльозотеча (потрібно врахувати людям, які носять контактні лінзи), кон’юнктивіт.

Прийом Конкор Кора може викликати ортостатичну гіпотензію, брадикардію, порушення AV-провідності, в рідкісних випадках можливе виникнення декомпенсації серцевої недостатності, при якій розвиваються периферичні набряки; відчуття мурашок і холоду в руках і ногах (парестезії). У хворих з синдромом Рейно або переміжною кульгавістю на початку лікування спостерігалося деяке посилення симптомів.

Дихальна система може реагувати задишкою, якщо хворий схильний до бронхоспазму, наприклад, в разі астматичного бронхіту. Можуть виникати порушення в роботі травної системи у вигляді проносу або, навпаки, запору; нудоти, болю в животі, гепатиту. У рідкісних випадках бувають порушення в роботі кістково-м’язової системи, які проявляються у вигляді м’язової слабкості, судом, захворювань суглобів (артропатія), коли уражається один або кілька суглобів. Шкіра може реагувати на Конкор Кор почервонінням, підвищену пітливість, висипом. Вкрай рідко може порушуватися потенція. У крові можуть підвищуватися активність ферментів печінки (ACT, АЛТ); при наявності супутнього (латентного) цукрового діабету можливе зменшення толерантності до глюкози, маскування ознак гіпоглікемії, таких як прискорений пульс. Іноді можливе підвищення уровеня ТГ в крові.

Залишити відповідь