Моноприл – інструкція до прийому лікарського засобу, протипоказання

Моноприл – лікарський препарат, який застосовується як гіпотензивний засіб. Також лікарський препарат Моноприл проявляє властивості діуретика і виступає як препарат, який зберігає в організмі калій.

Показання до прийому Моноприл

Лікарський препарат Моноприл застосовується для лікування артеріальної гіпертензії, а також входить до складу терапії при хронічній серцевій недостатності.

Протипоказання до прийому препарату

Лікарський препарат Моноприл не слід застосовувати в тому випадку, якщо у пацієнта відзначається підвищена чутливість до даного лікарського засобу.

Не призначається препарат Моноприл для лікування вагітних пацієнток, а також жінок в період лактації.

Особливої обережності слід дотримуватися в тому випадку, якщо проводиться призначення лікарського препарату Моноприл пацієнтам, які мають схильність до набряків або така ймовірність не виключена. Наявність у пацієнта аортального стенозу також вимагає проявляти підвищену увагу до призначення і лікування препаратом Моноприл. Небезпека застосування препарату є при наявності у пацієнта кардіоваскулярних захворювань, а також важких аутоімунних захворювань.

Препарат Моноприл
Моноприл в таблетках 20 мг

Також перешкодою для застосування лікарського препарату Моноприл може бути наявність гноблення кровотворення у пацієнта. Проявляти обережність і увагу слід при лікуванні пацієнтів з цукровим діабетом, гіперкаліємією, стенозом ниркових артерій, при нирковій недостатності у пацієнта і стану після пересадки йому донорської нирки.

Є небезпека застосування лікарського препарату у пацієнтів дитячого та похилого віку.

Побічні ефекти від прийому Моноприл

Прийом лікарського препарату Моноприл може супроводжуватися появою цілого ряду неприємних побічних ефектів. Так, з боку серцево-судинної системи може відмічатися поява у пацієнтів зниженого артеріального тиску, тахікардії, прискореного серцебиття, може порушуватися серцевий ритм, з’явитися стенокардія і навіть не виключений варіант виникнення інфаркту міокарда. Також може посилитися або розвинутися під дією лікарського препарату хронічна ниркова недостатність.

Реакцією нервової системи на застосування лікарського препарату Моноприл може стати наступ інсульту, поява головного болю, запаморочення, ішемії головного мозку. Крім того, якщо препарат застосовується з використанням великих доз, то у пацієнта не виключається поява безсоння, депресії, стану тривожності, може спостерігатися сплутаність свідомості, можуть відзначатися проблеми з вестибулярним апаратом і координацією руху.

З боку органів травлення, прийом лікарського препарату Моноприл може викликати біль в животі, нудоту, може виникнути кишкова непрохідність, гепатит і панкреатит, можливі появи нападів блювоти.

Крім цього, прийом препарату може спровокувати порушення дихання. Можуть відзначатися різні прояви алергічної реакції. Спостерігається зміни складу крові. Прийом лікарського препарату Моноприл вкрай негативно впливає на розвиток плоду у вагітних жінок.

Залишити відповідь