Бетіол

Бетіол (латинська назва Bethiolum) має міжнародну назву беладони екстракт + Іхтаммол (латинська назва Belladonnae extract + Ichthammol) і являє собою комбінований препарат, до складу якого входять екстракт беладони і іхтіол.

Беладона звичайна (латинська назва Atrópa belladónna) відома під назвами Красухи, беладони, Сонній нестями, Вишні шаленою, Скаженою ягоди. У середні століття італійські жінки сік беладони капали собі в очі, при цьому зіниці розширювалися, а в очах з’являвся особливий блиск, ягодами рослини натирали щоки для придбання шкірою обличчя «природного» рум’янцю. На Русі ця рослина давно відомо як, що викликає у людини дуже сильне збудження (пов’язано з входять до його складу атропіном). Іхтіол (латинська назва Ichthyolum) – темно-бура масляниста сиропоподібна рідина зі специфічним різким запахом, що є продуктом перегонки сланців, що представляють собою залишки первісних риб, і містить велику кількість органічної сірки.

Фармакологічна дія Бетіолу полягає в спазмолітичному (екстракт беладони) болезаспокійливому, антисептичному і протизапальну (іхтіол) ефектах. Бетіол призначений для місцевого застосування.

Бетіол належить до групи протигемороїдальний засобів.

Бетіол випускається у формі ректальних супозиторіїв.

Показання до прийому препарату Бетіол

Застосування Бетіол показано у випадках геморою (вибухне і запалення вен прямої кишки), тріщин заднього проходу.

Протипоказання Бетіолу

Інструкція до Бетіолу вказує на те, що до його застосування існує ряд протипоказань: підвищена чутливість організму до компонентів препарату, глаукома (закритокутова), гіпертрофічні зміни передміхурової залози з проявом порушень у відтоку сечі.

Побічні ефекти

При прийомі Бетіолу можуть проявлятися побічні ефекти такі, як: відчуття сухості в роті, відчуття спраги, запори, мідріаз (прояв розширення зіниці), прискорене серцебиття і парез акомодації, і інші порушення зору.

При передозуванні можливі прояви психомоторного збудження, судом, затримки сечі.

Під час застосування Бетіолу слід бути особливо обережними у випадках керування автотранспортом і занять іншими потенційно небезпечними для здоров’я і життя людини видами діяльності, пов’язаних з підвищеною концентрацією уваги, з прискореним протіканням психомоторнихреакцій і вимагають хорошого зору.

Перед початком застосування препарату необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Відгуки про Бетіол

Відгуки про Бетіол неоднозначні. До позитивних відгуків відносяться такі, які вказують на те, що при застосуванні ректальних супозиторіїв Бетіол відбувається загоєння мікротріщин заднього проходу, полегшується акт дефекації, а також на те, що Бетіол застосовують протягом багатьох десятків років і задоволені його лікувальну дію. Негативних відгуків зустрічається дуже мало і вони вказують, як правило, на те, що хворий незадоволений лікувальну дію Бетіолу.

Залишити відповідь