Новокаїнамід

Новокаїнамід – лікарський засіб, що є антиаритмическим препаратом I-a класу, що надає мембраностабілізуючу дію.

Інструкція до новокаїнаміду говорить, що він надає гальмує вплив на вхідний швидкий потік іонів натрію, знижуючи швидкість деполяризация в фазу 0. Також даний лікарський засіб викликає пригнічення провідності, викликає уповільнення реполяризації. Знижуючи збудливість міокарда в передсердях і шлуночках, овокаїнаміду викликає збільшення тривалості ефективного в рефрактерном періоді потенціалу дії (в області ураженого міокарда – в більшому ступені). При цьому уповільнення провідності, що спостерігається незалежно від величин потенціалу спокою, менше виражено в AV вузлі, ніж в передсердях і шлуночках. Непрямий м-холиноблокирующий ефект препарату новокаїнамідом в порівнянні з іншими препаратами, виражений набагато менше. Даний препарат впливає на фазу деполяризації, знижуючи процеси автоматизму інтактного і ураженого міокарда, пригнічуючи функції в синусному вузлі і ектопічні водії ритму у деяких пацієнтів. Активний метаболіт новокаїнамідом характеризується вираженою активністю антиаритмических фармакологічних препаратів III класу, подовжуючи тривалість потенціалу дії. Володіючи слабким негативним ефектом (без чиниться впливу на показники хвилинного обсягу кровообігу). Характеризується ваголітічним і вазодилатируючими властивостями, що зумовить появу тахікардії та зниження показників артеріального тиску, периферичного судинного опору.

Показання до прийому новокаїнамідом

Застосування новокаїнаміду показано при надшлуночкових аритміях, мерехтіння і тріпотінні передсердь, включаючи їх пароксизмальні форму. Також може використовуватися при тахікардії (включаючи синдром Вольфа-Паркінсона-Уайта), передсердній екстрасистолії, шлуночкових аритмій, тахікардії, шлуночкової екстрасистолії.

Протипоказання новокаїнаміу

Застосування новокаїнаміду протипоказано при гіперчутливості, AV-блокаді II-III ступеня, тріпотіння або мерехтіння шлуночків, аритміях на фоні інтоксикації препаратами серцевих глікозидів, лейкопенії.

Побічні ефекти новокаїнаміду

Відгуки про новокаїнамід свідчать, що його застосування може викликати артеріальну внутрішньошлуночкові блокади, шлуночкову тахікардію, тахиаритмию, колапс, внутрішньошлуночкову блокаду, асистолию, галюцинації, депресію, свербіж, міастенію, запаморочення, судоми, атаксія, пригнічення кістковомозкового кровотворення, лейкопенія, тромбоцитопенія, нейтропенія, агранулоцитоз, гіпопластична анемію, гемолітична анемія, алергічні реакції, висипання на шкірі, гіркота в роті, при лікарську червону, уповільнення процесів загоєння, кровоточивість ясен.

Запобіжні заходи при прийомі новокаїнаміду

При одночасному застосуванні з антиаритмічними лікарськими засобами можливий розвиток адитивної кардіодепресивної дії. При одночасному прийомі з антигіпертензивними препаратами відбувається посилення антигіпертензивного впливу.

Залишити відповідь