Гексаліз

Гексаліз (Hexalyse) є французьким лікарським засобом. Гексаліз виступає в якості комбінованого препарату, який застосовується місцево. Він має протимікробну, противірусну, знеболюючу та протизапальну дію.

Препарат випускається в лікарській формі таблеток, призначених для розсмоктування. В одній таблетці міститься біклотімола, лізоциму гідрохлорид, еноксолон, а також допоміжні речовини. Гексаліз має протизапальну активність. Лікарський засіб Гексаліз сприяє загоєнню і очищенню ран, виразок та інших ушкоджень на слизових оболонках. Гексаліз належить до фармакологічної групи антисептиків і дезінфікуючих засобів. Препарат має антисептичну, аналгетичну ефектом. Лікарський засіб Гексаліз слід приймати сублінгвально (тримати в порожнині рота до його повного розсмоктування, які не розжовування). Добова доза становить шість-вісім таблеток, його слід використовувати не більше, ніж десять днів.

Показання до прийому Гексалізу

Інструкція до Гексалізу вказує, що даний лікарський препарат призначений для місцевої терапії інфекційних і запальних захворювань слизових оболонок порожнини глотки, рота і гортані (в тому числі стоматиті), які викликані мікроорганізмами, які проявляють чутливість до лізоциму, біклотімола і еноксолону. Застосування буде ефективним при:

  • захворюваннях носоглотки;
  • гострому та хронічному фарингіті;
  • фарінголарінгіт;
  • тонзиліті;
  • стані після тонзилектомії;
  • глоситі.

У разі важких поразок препарат Гексаліз використовується спільно з антибіотиками.

Протипоказання Гексалізу

Гексаліз протипоказаний до використання при підвищеній чутливості пацієнта до компонентів, які знаходяться в складі даного лікарського препарату, а також у дитячому віці до шести років.

У разі вагітності і в лактаційний період (період годування дитини грудьми) Гексаліз повинен призначатися лікарем у відповідності зі строгими показаннями. При цьому необхідно зважити, чи буде користь від препарату Гексаліз більше, ніж потенційний ризик для плоду.

Побічні ефекти Гексалізу

Отримані відгуки про Гексаліз повідомляють, що в разі його застосування є небезпека того, що може порушитися нормальна мікробна флора ротової порожнини, а також розвинутися бактеріальна інфекція або грибкове ураження (кандидоз). Також при прийомі Гексалізу можуть виникати побічні ефекти у вигляді алергічних реакцій, суперінфекції; в разі тривалого застосування (більше, ніж на протязі десяти днів) – дисбактеріозу порожнини рота і ризику поширення грибкової та бактеріальної інфекції.

Запобіжні заходи при прийомі Гексалізу

Слід уникати, щоб Гексаліз застосовувався тривалий час. Якщо Гексаліз призначається пацієнтам, що страждають на цукровий діабет, потрібно враховувати, що в складі цього препарату знаходиться цукор в кількості 0,65 грам в одній таблетці (як наповнювач).

Застосування гексаліз має починатися тільки після консультації і призначення лікаря. Пацієнт не повинен самостійно збільшувати тривалість курсу лікування.

Залишити відповідь