Секс до шлюбу

Один з найбільш приватних питань: чи повинні молодята до моменту вступу в шлюб мати сексуальний досвід? Зараз вже майже не знайти пару, яка не мала сексуального досвіду до шлюбу. Але раніше, всього якихось 40-50 років тому, до дошлюбного сексуального досвіду чоловіків зазвичай ставляться спокійно, тоді як для жінок він оцінюється дуже по-різному: від сприйняття його як підтвердження того, що жінка цікава і привертає увагу, до категоричної оцінки як злочину.

Подвійний стандарт

Багато в чому тут винен «подвійний стандарт», який забороняє жінкам те, що допустимо (або навіть заохочується) для чоловіків. Але і у самого «подвійного стандарту» є більш давні, ніж він сам, витоки. За часів давніх, коли можливості управляти здоров’ям були незначні, але зв’язок між способом життя і здоров’ям матері і дитини була досить очевидною, дошлюбне невинність була хоч якимось гарантом народження здорових дітей. У деяких культурах таку вимогу поширювалося і на чоловіків: на їх «витівки» починали дивитися крізь пальці, коли вони ставали вже батьками кількох дітей. (Подібні правила – хоча винятки з них зовсім були рідкістю – відстоювалися в людській свідомості століттями і ставали традиціями, про зміст яких мало хто розмірковує, але яким багато слідують.) Сьогодні до схожих роздумів повертає загрожує перевершити середньовічні епідемії чуми синдром набутого імунодефіциту – СНІД .

Сексуальний досвід

Сприймати невинність нареченої як доказ «істинної любові» просто смішно. Але смішна і самовпевненість чоловіки, що прагне одружитися неодмінно на незайманій, щоб «виховати собі дружину».

Наявність або відсутність сексуального досвіду нічого не гарантує. Іноді він такий, що краще б його не мати. Часом – занадто хороший, щоб розраховувати на повторення. Але трапляється, що він дійсно допомагає молодятам пристосуватися один до одного. А вже коли його немає, краще не зображати повидавшего види. Партнер може виявитися таким же недосвідченим, як ви, і чекати допомоги від вас, досвідчений само швидко розкусить вашу хитрість. Найкраще бути самим собою – щирість дорого цінується.

Залишити відповідь