Сексуальний цикл і трохи про стадії сексуального бажання

У сексологічній літературі ви зустрінете поняття «сексуальний цикл». Якщо відрахувати від «нульового» стану, то він представляється як послідовність чотирьох фаз: 1) фаза збудження, 2) досягнення максимального збудження і утримання його на цьому рівні – фаза «плато», 3) оргазм, 4) стадія «дозволу», зняття напруги. Першими, хто описав їх як результат взаємодії пари, а не тільки як фізіологічні реакції чоловіки і жінки, були Вільям майстер і Вірджинія Джонсон. Сталося це в 1966 році, коли вийшла їхня книга «Людська сексуальна реакція», підводила підсумок багаторічних досліджень.

Стадія збудження у чоловіків

Вважається, що стадія збудження у чоловіків швидша і коротша, ніж у жінок, і чоловіки тому зазвичай нехтують «попередньої любовної грою», сенс якої якраз і полягає в досягненні необхідного рівня збудження. Слово «попередня» тут дуже умовно, бо статевий акт включає так чи інакше в себе цей етап, аж ніяк не обмежуючись часом між введенням статевого члена в піхву і досягненням розрядки. Говорячи про цю стадію у жінок, С. С. Лібіх порівнює ласки з двигунами космічного корабля – 1, 2, 3-й ступеня: включається одна за одною, включення відразу 3-го ступеня призвело б до катастрофи. Якщо Вона ніяк не розташована до близькості, а Він з місця в кар’єр приступає до глибоких пестощів, це може просто блокувати Її збудження або виглядати для Неї образливим.

Подібне відбувається і з чоловіком, але більш-менш швидке настання порушення маскується необхідністю послідовності ласк; чоловіки, створюючи образ такого собі «сексуального гіганта», неохоче зізнаються в цьому. Спостережної і чуйною жінці такі визнання, втім, і не потрібні.

Сексуальний цикл у пар

У сексуальному спілкуванні пари зазвичай складаються свої системи сигналізації, які можуть замінити поверхневі ласки натякає і призовного типу і викликати відразу досить сильне відповідь бажання. Якщо ці системи включаються досить синхронно, то партнери відчувають – якого типу ласки зараз потрібні і доречні. Але той, у кого бажання виникало раніше, повинен – ​​якщо він хоче повноцінного статевого акту – подбати про те, щоб заразити своїм бажанням іншого. Напевно, він почне з найлегших і поверхневих ласк, поглиблюючи їх у міру того, як почуває відгук на них. Добре, якщо пара вміє не тільки досягти збудження, а й підтримувати його на узгодженому рівні. Коли між партнерами немає хороших зворотних зв’язків, сильна захопленість жінки «любовної грою» або висока збудливість чоловіка можуть привести до того, що Він пройде всі чотири стадії раніше, ніж вона досягне другої.

Оргазм жінки
Оргазм у чоловіків досягається легше ніж у жінок

Є хороше правило: справжній джентльмен не забігає вперед дами і не волочиться позаду, а пропускає її трохи вперед (зрозуміло, не в ситуації небезпеки і не в перетягуванні важких предметів). Втім, справжня дама сама вміє тримати джентльмена на необхідної дистанції …

Стадія «плато»

Досягнення стадії «плато» розпізнається не тільки по різкому зростанню їх сили бажання, але і по фізіологічної готовності до введення статевого члена. Іноді чоловікові потрібна деяка допомога в проникненні – в ній немає нічого поганого. Вибір позиції, темп фрикції, супутні їм ласки – справа пари. Кожен рух, кожна дія – звук, по відгомін на який можна зрозуміти, що робити далі. Чоловік, який прагне до того, щоб в статевому акті були задоволені обидва, може потребувати деякої перепочинку, коли він призупинить фрикції, даючи кілька вщухнути порушення, а потім продовжити їх. Важливо, щоб жінка розуміла це і не виявляла панічних або просто незадоволених реакцій: «Що трапилося? Чому зупинилися? » Багатьох дуже хвилює, скільки фрикций має бути «в нормі». В середньому, кажуть, 30-50. Навіщо ще десять фрікцій, якщо 20 принесли задоволення обом? Або: 50 фрікцій вже зроблено, а є бажання продовжувати і до задоволення ще далеко, що ж, пара повинна зупинитися? Фрікцій має бути стільки, скільки потрібно зараз парі, – не більше й, звичайно, не менше. До речі, якщо Він закінчив фрикції, а Вона ще не досягла оргазму, то немає ніякого гріха (на цей рахунок в 60-х рр. Папа римський видав спеціальний указ) в пальцевому роздратуванні клітора до отримання оргазму. Повертаючись до початку близькості, підкреслимо: чим повноцінніше був етап ласк, «любовної гри», тим більше позбавляється свого магічного значення число фрикций.

Залишити відповідь