Борова матка

Ортілія однобока – борова матка – має безліч народних назв. Її називають заячою сіллю, винної травою, грушовніком, зімозолью, лісової грушкою, жіночої травою, материнки, маткою або травичкою від сорока хвороб.

У листі і стеблах борової матки міститься безліч біологічно активних речовин, позитивно впливають на різні процеси, що відбуваються в організмі. Серед них особливе місце займають фітоестрогени – речовини, що володіють подібною дією з жіночими статевими гормонами.

Борова матка – властивості

Борова матка має виражені сечогінні, протимікробними, розсмоктуючими, протипухлинними, протизапальними і знеболюючими властивостями. Крім цього, борова матка покращує роботу жіночої статевої системи і позитивно впливає на імунні реакції.

З давніх-давен рослина використовувалася травниками Алтаю і Сибіру для лікування різних жіночих захворювань, хвороб сечовивідних шляхів і деяких інших патологіях.

Настої і відвари борової матки застосовують при циститах і пієлонефритах, порушеннях менструального циклу, хворобливих місячних, аднекситах, ендометритах, миомах і фіброміомах, токсикозах вагітності, ерозіях шийки матки, маткових кровотечах, геморої, простатиті, отиті та інших захворюваннях. Застосування борової матки також рекомендували для лікування жіночого безпліддя.

Застосовування борової матки

Найчастіше застосування борової матки рекомендують у вигляді водного або спиртового настою. Залежно від основного захворювання та супутніх процесів використовують різні концентрації настоїв, а також комбінують борову матку з іншими лікарськими рослинами.

Чай з борової матки
Чай з борової матки

Практично до прийому борової матки протипоказання тільки одне – індивідуальна непереносимість. Проте, категорично виключається безконтрольний прийом борової матки. Ця рослина має яскраво вираженим дією, і передбачити можливі наслідки передозування борової матки або прийому неправильно приготованого настою не може ніхто.

На сьогоднішній день дана трава досить вільно продається в аптеках у вигляді сухого подрібненого рослини або вже готової настоянки. Крім того, борова матка входить до складу різних біологічно активних добавок до їжі.

Застосування в медицині борової матки

Багато фармацевтичні компанії всього світу займаються масштабними дослідженнями різних лікарських рослин. Борова матка – не виняток. Офіційна медицина вже давно застосовує цю рослину, грунтуючись на тисячолітньому досвіді народних лікарів-травників, які досвідченим шляхом вивели різні методики лікування борової маткою. Цікаво, що іноді борова матка справляється там, де опускає руки традиційна медицина.

Незважаючи на широкий спектр показань до прийому жіночої трави і фактично відсутні протипоказання, дана трава повинна застосовуватися тільки після консультації лікаря, з ретельним дотриманням дозування. Обов’язково ознайомтесь з інструкцією до Борової матці перед прийомом.

Якщо ви вже брали цю рослина, то ми будемо вам вдячні, якщо ви залишите свій відгук про борову матку в розділі коментарів – ваш досвід може бути дуже корисним для багатьох наших читачів. Будьте здорові!

Залишити відповідь