Як позбутися прищів

Прищі – одна з тих проблем, з якими хоча б раз у житті стикався кожен, незалежно від матеріального достатку. Як же позбутися від прищів?

Проблема появи прищів полягає не тільки в косметичному дефекті, іноді досить сильно вираженому. Прищі (акне) – це своєрідний маркер, що свідчить про порушення в роботі всього організму.

Причини появи прищів

Прищі – це захворювання сальних залоз шкіри людини. Їх виникнення пов’язують з комплексною дією чотирьох факторів: підвищеною активністю сальних залоз і їх збільшенням, порушенням процесів, що відбуваються в гирлах волосяних цибулин, наявністю патогенних мікроорганізмів на поверхні шкіри і запаленням оточуючих тканин.

За своєю суттю прищі – це ускладнена форма себореї (захворювання сальних залоз, яке проявляється збільшенням кількості і зміною складу шкірного сала).

У нормі шкірне сало, яке виділяється сальними залозами, захищає шкіру від дії несприятливих зовнішніх факторів і пом’якшує її, не даючи пересихати. При занадто частому умиванні, особливо з використанням мила і агресивних засобів для вмивання шкірне сало знищується і сальні залози починають виробляти його в великих кількостях. Так розвивається себорея, яка потенційно може ускладнюватися появою прищів.

Інша поширена причина розвитку себореї і поява прищів – порушення гормонального балансу, що виникають в період статевого розвитку або з’являються в зрілому віці (як прояв патології ендокринної системи, побічна дія гормональної терапії і ін.).

Неправильне харчування і порушення роботи внутрішніх органів (в першу чергу – шлунково-кишкового тракту) призводить до нестачі вітамінів і мікроелементів і / або надлишку токсичних речовин, які не нейтралізуються повністю печінкою. Це веде до різних порушень балансу шкіри, що в свою чергу проявляється порушенням її функцій і будови. Страждає зовнішній вигляд шкіри і вона стає схильною до появи прищів.

Вирішення питання позбавлення від прищів вимагає комплексного підходу

Різноманітні засоби від прищів часто не рятують від проблеми, а тільки погіршують її.

Більшість популярних засобів від прищів володіють підсушують і протизапальним ефектами. З одного боку, це дозволяє домогтися тимчасового поліпшення стану шкіри. З іншого ж – ефект від коштів від прищів найчастіше припиняється після припинення їх використання, а іноді і до цього часу.

Це пояснюється тим, що дія засобів від прищів проявляється тільки місцево. Підсушування шкіри і видалення шкірного сала побічно призводить до ще більшої стимуляції сальних залоз. Таким чином, формується порочне коло.

При цьому не можна заперечувати ефективність косметичних засобів від прищів, як елемент комплексного лікування вугрової хвороби.

Косметичні засоби проти прищів

Спеціальні косметичні процедури (механічна, хімічна тощо «чистка» особи) також відносяться лише до допоміжних процедур в боротьбі з прищами і не можуть розглядатися як самостійний засіб позбавлення від прищів. Подібні процедури вимагають регулярного повторення. Результат від проведення таких «чисток» також виявляється тільки на місцевому рівні.

Незважаючи на те, що зовнішній вигляд шкіри дійсно покращується після проведення процедури, не слід забувати, що подібним чином вирішується не сама проблема (тобто висока активність сальних залоз), а лише ліквідується її результат. В результаті занадто ретельного видалення шкірного сала під час подібних косметичних маніпуляцій відбувається стимулювання роботи сальних залоз.

Прищі у підлітків
Прищі у підлітків – звичне явище

Видавлювання прищів

Механічне «видавлювання» – один з найбільш неефективних способів позбутися від прищів. При цьому запалені тканини навколо гирла сальної залози травмуються, що тільки посилює запалення. При пошкодженні судин, що знаходяться в оточуючих тканинах, мікроорганізми і частки гною можуть потрапити в кров. Найнебезпечніше місце, видавлювання прищів на якому може призвести до тяжких наслідків і навіть летального результату, – це трикутник, обмежений губами і носом. Розташування і будова судин на цій ділянці обличчя таке, що потрапили в кровотік чужорідні частинки відразу потрапляють в синуси головного мозку. Це призводить до потенційного ризику розвитку запальних захворювань мозку і оболонок, закупорка судин.

Для того, щоб позбутися від прищів, необхідний комплексний підхід до проблеми, забезпечити правильність якого може лише досвідчений дерматолог.

Позбавлення від прищів – процес досить тривалий. Не варто піддаватися рекламним гаслам, що обіцяє повне позбавлення від прищів за 5-10 днів і назавжди. Цей процес займає кілька місяців.

Лікування прищів

Лікування вугрової хвороби починається з комплексного обстеження. Обов’язково досліджують функції внутрішніх органів, гормональний фон, визначають наявність супутніх захворювань. Особливо важливо ретельно проведене обстеження, якщо прищі виникають після 25-річного віку.

Етап лікування вугрової хвороби – це ступінчастий багатокомпонентний процес. Ланками лікувального процесу при вуграх є руйнування комедонів ( «чорних крапок») і перешкоджання їх подальшого виникнення, зниження активності сальних залоз, зменшення запального процесу в навколишніх тканинах і боротьба з бактеріями, що викликають нагноєння закупорених сальних залоз і утворення прищів.

Основними засобами комплексного позбавлення від прищів, є нормалізація способу життя, вирівнювання гормонального балансу, лікування супутніх захворювань, прийом вітамінів і достатньої кількості рідини, а також спеціально підібрані косметичні процедури і засоби від прищів для місцевого застосування.

Весь комплекс лікувальних процедур для досягнення дійсно стійкого і вираженого результату повинен підбиратися тільки кваліфікованим лікарем виходячи з індивідуальних особливостей перебігу захворювання.

Слід пам’ятати, що загострення вугрової хвороби може провокуватися наближається менструацією, простудними захворюваннями, вагітністю, прийомом деяких лікарських засобів і біодобавок, використанням неякісної або невідповідної для даного типу шкіри косметики, зловживання декоративною косметикою.

Залишити відповідь